Wizyta przedszkolaków | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Wizyta przedszkolaków

Miasto
Data publikacji: 24 kwietnia 2018
Autor: Sylwia Mularczyk
Przedszkolaki w Urzędzie Miasta Torunia

24 kwietnia 2018 roku w Urzędzie Miasta Torunia gościła grupa dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 13 w Toruniu. Przedszkolaki chciały poznać prezydenta miasta oraz dowiedzieć się, czym zajmuje się na co dzień.

Przedszkolaki z grupy „Ufoludki” z Przedszkola Miejskiego nr 13 imienia Mikołaja Kopernika w Toruniu były gośćmi prezydenta Michała Zaleskiego, który zaprosił je na spotkanie do sali konferencyjnej. Tam maluchy miały okazję dowiedzieć się między innymi, czym na co dzień zajmuje się prezydent Torunia, co lubi robić w wolnym czasie i czy sam także chodził do przedszkola. Nie obyło się, rzecz jasna, bez rozmów na temat zwierzaków domowych, ulubionych owoców, ciekawych zajęć w przedszkolu, marzeń oraz kilkudziesięciu pytań natury prywatnej ze strony dzieci.

- Dzieci przyszły mnie odwiedzić, pytały co robię, jak się pracuje.  Są takie radosne, szczęśliwe, pogodne, że serce się raduje. Przedszkole Miejskie nr 13 znakomicie pracuje z dziećmi. Przedszkolaki są elokwentne, łatwo nawiązują kontakt, dużo wiedzą i potrafią o sobie opowiedziećmówił prezydent Torunia Michał Zaleski.

Mali goście interesowali się wszystkim, co znajduje się w sali konferencyjnej. Nie zabrakło także chętnych do opowiadania o sobie. Przedszkolaki odśpiewały wspólnie piosenkę o wiośnie.  Dzieci zostały poczęstowane słodyczami, dostały drobne prezenty, a pan prezydent, na pamiątkę wizyty otrzymał od nich własnoręcznie wykonanego anioła.

fot. Małgorzata Litwin

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Rozpoczęła się 15. edycja festiwalu Sztuki Natury. W toruńskich galeriach i centrach kultury można podziwiać wystawy sztuk wizualnych inspirowanych przyrodą.
 • Kultura, Miasto
  Silnie związane z Toruniem flisackie tradycje zostały wpisane na listę reprezentatywną niematerialnego dziedzictwa kulturowego ludzkości UNESCO!
 • Na zdjęciu: charakterystyczny biały namiot, którym stanowi zadaszenie nad boiskiem na osiedlu Przy Skarpie
  Miasto, Sport
  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji odbudował i ponownie postawił powłokę nad pełnowymiarowym boiskiem do piłki nożnej przy ul. Przy Skarpie. Charakterystyczny biały balon, a mówiąc fachowo, powłoka pneumatyczna, jest z powrotem na swoim miejscu.
 • Miasto
  Niezwykły, świątecznie iluminowany i rozbrzmiewający kolędami tramwaj zgodnie z tradycją rozpocznie w Mikołajki, 6 grudnia 2022 r. kursowanie po ulicach Torunia. Podczas jego pierwszego przejazdu nie zabraknie niespodzianek.
 • Zdjęcie przedstawia dzieci w czapkach św. Mikłaja biegnące ulicą Szeroką
  Miasto, Sport
  W niedzielę, 4 grudnia 2022 r. wystartuje jubileuszowy XX FESTIWAL BIEGÓW ŚWIĘTYCH MIKOŁAJÓW. Dzień wcześniej, 3 grudnia 2022 r., na Rynku Staromiejskim w godz. 11:00 – 12:30, odbędą się imprezy dla dzieci, w tym BIEG MIKOŁAJKA.
 • Bieg Św. Mikołajów w Toruniu odbędzie się 4 grudnia.
  Miasto
  W najbliższą niedzielę 4 grudnia 2022 r. w godzinach od 11.30 do 14.30 ulicami Torunia pobiegną Święci Mikołajowie.
 • Prace przy budowie nowej linii tramwajowej idą w dobrym tempie. Na odcinku od pl. NOT do przejazdu kolejowo-drogowo-tramwajowego na ul. Legionów zaawansowanie robót wynosi 64 procent, a dalej – od przejazdu wzdłuż ul. Polnej, Ugorów i Watzenrodego – 80 procent.
 • Zawodnicy klubu sportowego Laguna 24 Toruń walczyli o medale w finale Klubowego Pucharu Polski i jednocześnie Zimowych Mistrzostwach Polski w pływaniu w płetwach. Zdobyli 32 medale indywidualne i 4 medale w sztafetach.
 • Pod Pomnikiem Artylerii Polskiej oraz na terenie poligonu Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu przez dwa dni odbywały się uroczystości z okazji Święta Wojsk Rakietowych i Artylerii.
 • Apel o wsparcie obywateli Ukrainy i pomoc w zgromadzeniu dla nich rzeczy niezbędnych do przetrwania zimy w walczącym kraju wystosował prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • W Toruńskim Centrum Aktywności Lokalnej 2.Piętro przy ul. Konopnickiej 13 odbyło się bezpłatne szkolenie dot. tworzenia wartościowych treści w sieci. Warsztaty były częścią programu Firmy Jutra prowadzonego przez Google, PFR i OChK.
 • Specjalistyczny Szpital Miejski im. Mikołaja Kopernika w Toruniu otrzymał prestiżowe, najwyższe wyróżnienie - Status Diamentowy od Inicjatywy Angels oraz Europejskiej Organizacji Udarowej za leczenie udarów mózgu w III kwartale 2022 roku.
 • W związku z obchodami święta Radia Maryja w sobotę 3 grudnia 2022 r. zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu, które obejmą ulicę Żwirki i Wigury, Drogę Starotoruńską oraz ulicę Bema.
 • 1 grudnia 2022 r. minęła 28. rocznica śmierci Honorowej Obywatelki Torunia Wandy Szuman, nestorki toruńskiej pedagogiki, twórczyni miejscowego oddziału PCK i pionierki rehabilitacji osób niepełnosprawnych.