Wizyta Klubu Radców Handlowych KIG | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Wizyta Klubu Radców Handlowych KIG

Biznes, Miasto
Data publikacji: 13 czerwca 2024
Autor: Marcin Pryka

W dniach 11-13 czerwca 2024 r. w Toruniu i całym regionie gościmy ponad 20 członków Klubu Radców Handlowych przy Krajowej Izbie Gospodarczej, reprezentujących kraje Europy i Azji. W trakcie trzydniowego pobytu goście zapoznają się z ofertą inwestycyjną oraz głównymi branżami eksportowymi regionu.

Dyplomaci uczestniczą w spotkaniach w wybranych największych przedsiębiorstwach regionu, tj. Toruńskich Zakładach Materiałów Opatrunkowych oraz w spółce PESA – największym polskim producencie pojazdów szynowych. Goście odwiedzą także Bydgoski Klaster Przemysłowy „Dolina Narzędziowa” i spotkają się z przedstawicielami zrzeszonych w nim firm. W siedzibie Izby Przemysłowo – Handlowej w Toruniu wezmą udział w spotkaniach B2B z przedsiębiorcami i odwiedzą firmy: Apator, Nova Metale oraz Mod21.

Krajowa Izba Gospodarcza od lat prowadzi swoje działania na rzecz promocji polskiej gospodarki na zagranicznych rynkach, jak również podejmuje liczne kroki mające na celu jej promocję wśród przedstawicieli dyplomacji gospodarczej, którzy są akredytowani w Polsce. Temu służy m.in. powołany w 2014 r. przy Krajowej Izbie Gospodarczej Klub Radców Handlowych, w ramach którego organizowane są cykliczne spotkania poświęcone ważnym tematom gospodarczym w naszym kraju oraz wyjazdowe spotkania dla radców z przedstawicielami władz regionalnych i lokalnego biznesu (tzw Study visit to the regions).

Od 2016 r. dzięki uprzejmości i zaangażowaniu urzędów marszałkowskich, członkowie Klubu, w ramach tzw. Study visits to the regions, mają okazję poznać możliwości i osiągnięcia dotyczące rozwoju gospodarczego, inwestycji czy walorów turystyczno – kulturalnych poszczególnych regionów naszego kraju. W opinii dyplomatów jest to najbardziej kompleksowa możliwość poznania danego województwa, nawiązania bezpośrednich kontaktów z lokalnymi władzami, odbycia spotkań z ciekawymi, prężnymi firmami, zdobycia najaktualniejszych informacji o warunkach inwestowania w specjalnych strefach ekonomicznych oraz parkach technologicznych, czy wreszcie poznania atrakcji turystycznych regionu.

Informacje pozyskanie podczas tych wizyt są dla nich bardzo cenne i pomocne, gdyż jednym z podstawowych zadań, jakie przed nimi stoją, jest przygotowywanie i przesyłanie do centrali w swoich krajach raportów o stanie polskiej gospodarki, natomiast pozyskane kontakty są szansą do nawiązania w przyszłości bezpośrednich relacji gospodarczych pomiędzy władzami regionu i lokalnymi firmami a przedstawicielami biznesu z krajów reprezentowanych przez członków Klubu.

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęiu: wieża ratusza na tle pochmurnego nieba
  Kultura, Miasto
  Weekend rozpoczynamy sztuką młodego pokolenia - w CSW otwarcie trzech wystaw młodych artystek. Dla melomanów - koncert inaugurujący 39. Świętojański Festiwal Organowy. A w niedzielę czeka nas odpoczynek i spacery - instytucje kultury zachęcają do pełnego relaksu.
 • Kultura, Miasto
  W piątek, 19 lipca 2024 r. rozpocznie się cykl koncertów w ramach „Alternatywnej Sceny Letniej”. Wakacyjne wieczory umilą fantastyczni artyści: Faustyna, Ampacity, VHS, Jakub Jan Bryndal + EL AXO oraz Kathia, których będzie można posłuchać na plenerowej scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Autobusem MZK do Kamionek
  Miasto
  Z Torunia prosto nad jezioro w Kamionkach. 20 lipca 2024 r. uruchomiona zostanie linia autobusowa nr 141.
 • Po spotkaniu z NGOsami
  Miasto
  Trwają konsultacje Programu współpracy Gminy Miasta Toruń z organizacjami pozarządowymi w 2025 r. Za nami spotkanie z NGOsami.
 • Przypominamy, że w każdy wakacyjny weekend Bulwar Filadelfijski, na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do Woli Zamkowej, jest wyłączony z ruchu samochodowego.
  Drogi, Miasto
  Przypominamy, że w każdy wakacyjny weekend Bulwar Filadelfijski, na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do Woli Zamkowej, jest wyłączony z ruchu samochodowego.
 • Kolejne tablice informujące o tym, aby nie wchodzić na łachy wiślane, pojawiły się na lewym brzegu Wisły.
  Miasto
  Kolejne tablice informujące o tym, aby nie wchodzić na łachy wiślane, pojawiły się na lewym brzegu Wisły.
 • W piątek, 19 lipca 2024 r. rozpocznie się cykl koncertów w ramach „Alternatywnej Sceny Letniej”. Wakacyjne wieczory umilą fantastyczni artyści: Faustyna, Ampacity, VHS, Jakub Jan Bryndal + EL AXO oraz Kathia, których będzie można posłuchać na plenerowej scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Toruńskie Stowarzyszenie Rodzin „Powrót z U” w ramach dofinansowania otrzymanego od Gminy Miasta Toruń realizuje dwa programy, których celem jest przede wszystkim zapewnienie kompleksowego wsparcia rodzicom oraz opiekunom dzieci i osób uzależnionych od alkoholu i narkotyków.
 • Trwają konsultacje Programu współpracy Gminy Miasta Toruń z organizacjami pozarządowymi w 2025 r. Za nami spotkanie z NGOsami.
 • Pandy małe z toruńskiego Ogrodu Zoobotanicznego, Rani i Ogonek, zostały po raz pierwszy rodzicami.
 • Już w sobotę 20 lipca 2024 r. na Zamku Krzyżackim w Toruniu odbędą się kolejne zajęcia z cyklu comiesięcznych, bezpłatnych wykładów o nazwie „Zamek pełen historii”.
 • Od czerwca 2023 r. w Toruniu można wypożyczać rowery typu cargo. W pierwszym roku z takiej możliwości skorzystano 57 razy. Najwięcej wypożyczeń, aż 17, było w październiku 2023 r.
 • To już siódma edycja Międzynarodowego Festiwalu Improwizacji Teatralnej JO! Od 25 lipca 2024 r. ponownie na scenie Dworu Artusa zagoszczą grupy i teatry z całej Polski oraz goście ze świata.
 • Aż o połowę, od września 2024 r., obniżone zostaną ceny na toruńskich parkingach Park&Ride.