www.torun.pl

Wiosłowali dla WOŚP

Miasto, Sport
Data publikacji: 12 stycznia 2019
Autor: Adrian Aleksandrowicz
Wiosłowanie dla WOŚP

12 stycznia 2019 roku w Atrium Copernicus odbyło się „Wielkie wiosłowanie dla WOŚP”. To już trzecia edycja międzymiastowej rywalizacji na ergometrach wioślarskich. Toruń walczy z sześcioma innymi miastami. Aby pobić rekord Polski do godz. 19 przepłynąć trzeba aż 153 km.

W ramach maratonu zorganizowano także sztafetę gwiazd – na ergometrach wiosłowali m.in. przedstawiciele Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, samorządowcy oraz pracownicy urzędu miasta, na czele z prezydentem Michałem Zaleskim.

„Vipy” podzieleni na pięć drużyn rozpoczęli wiosłowanie o godz. 11. Każda z drużyn musiała pokonać dystans 4,5 km, a każdy osoba wiosłująca miała do przepłynięcia minimum 500 metrów. Ostatecznie rywalizację wygrała „Drużyna Michała”, prowadzona przez prezydenta Torunia.

- Wystarczyło tylko 5 sekund, aby dać nam zwycięstwo. Mnie to zwycięstwo bardzo cieszy. Rywalizacja trwa, do godziny 19:00 Toruń rywalizuje z sześcioma innymi miastami o to, aby pobić rekord Polski wiosłowania na ergometrach. Przed rokiem nasz rekord wyniósł 150 km, w tym roku liczymy na to, że uda się nam go pobićmówił prezydent tuż po końcu rywalizacji gwiazd.

Inicjatorem i jednym z organizatorów wiosłowania jest znany toruński sportowiec i radny Sławomir Kruszkowski. To on co roku zaprasza znanych torunian do udziału w sztafecie.

- Właściwie to nie muszę ich namawiać. Oni sami chętnie włączają się w tę imprezę, która towarzyszy finałowi WOŚPprzyznał organizator.

Przy ergometrach w galerii Atrium Copernicus stoją wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którzy apelują o wrzucenie kilku złotych do swoich puszek.

Rywalizacja trwa do godz. 19, każdy kto zdecyduje się dołączyć do grona bijących rekord otrzyma specjalny certyfikat.

Poza Toruniem rekord stara się pobić sześć miast: Bydgoszcz, Gdańsk, Poznań, Warszawa, Lublin i Szczecin. Póki co Toruń ciągle jest na prowadzeniu.

fot. Lech Kamiński

Najczęściej czytane aktualności

 • Toruń w dniu pogrzebu śp. prezydenta Pawła Adamowicza, fot. Małgorzata Litwin
  Kultura, Miasto
  Torunianie łączyli się w sobotę 19 stycznia 2019 r. w żałobie z mieszkańcami Gdańska i całej Polski podczas ostatniej drogi śp. prezydenta Pawła Adamowicza.
 • Kultura, Miasto, Sport
  W związku z ogłoszoną żałobą narodową wiele wydarzeń podczas nadchodzącego weekendu w Toruniu zostało odwołanych lub przełożonych. Odbędą się tylko te, które nie naruszają powagi tych dni.
 • Miasto, Sport
  Lodowiska, baseny, orliki bezpłatnie lub w cenach ulgowych, a także kibicowanie podczas meczów toruńskich drużyn - to niektóre elementy oferty sportowej dla dzieci i młodzieży na ferie zimowe 2019.
 • Miasto
  Na fasadzie budynku Urzędu Miasta Torunia 18 stycznia 2019 r. został odsłonięty specjalny, okolicznościowy zegar stulecia z wizerunkiem gen. Józefa Hallera.
 • Kultura, Miasto
  Uroczysty przemarsz i apel, odsłonięcie zegara stulecia oraz kwiaty pod pomnikami bohaterów toruńskiej niepodległości uczciły 18 stycznia 2019 roku 99. rocznicę powrotu Torunia do wolnej Polski po latach zaboru pruskiego.
 • W Dworze Artusa zaplanowano transmisję z pogrzebu
  Miasto
  W sobotę 19 stycznia 2019 roku w Gdańsku odbędzie się pogrzeb zmarłego w poniedziałek Pawła Adamowicza. W uroczystościach weźmie udział delegacja z Torunia, na czele z prezydentem Michałem Zaleskim. Wszystkich, którzy chcieliby wspólnie obejrzeć relację z uroczystości informujemy o transmisji w Dworze Artusa.
 • 18 stycznia 2019 roku torunianie świętują 99. rocznicę powrotu miasta do Rzeczypospolitej. Tego dnia zaplanowano szereg wydarzeń w tym uroczystości wojskowe i odsłonięcie okolicznościowego zegara na frontonie budynku urzędu miasta.
 • Poniżej prezentujemy dane teleadresowe przychodni WOMP w Toruniu, w związku ze zmianami dot. Akademickiej Przychodni Lekarskiej.
 • We wszystkich klasach w szkołach prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń zorganizowane zostaną lekcję dotyczące tzw. „mowy nienawiści” i jej wpływowi na kształtowanie postaw dzieci i młodzieży.
 • W imieniu Prezydenta Miasta Torunia, zastępca prezydenta Andrzej Rakowicz podjął decyzję o unieważnieniu przetargu na prowadzenie miejskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt przy ul. Przybyszewskiego 3.
 • 18 stycznia 2019 roku w siedzibie Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania Sp. z o.o. podpisano umowę na rozbudowę sortowni Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych. Przetarg na realizację tego zadania wygrała firma Sutco Polska Sp. z o.o. Zgodnie z umową, do 25 listopada 2019 roku MPO Sp. Z o.o. będzie mogło pochwalić się rozbudowaną...
 • 914 osób zapewniło naszemu miastu zwycięstwo w ogólnopolskiej rywalizacji - dzięki "Wielkiej Ściskawie" do Toruniu trafi sprzęt medyczny o wartości 50 tys. zł!
 • Podczas 3. sesji w dniu 10 stycznia 2019 roku radni jednomyślnie uchwalili budżet miasta Torunia na rok 2019 i Wieloletnią Prognozę Finansową miasta na lata 2019-2044.
 • Robert Korzeniowski, Tomasz Majewski, Władysław Kozakiewicz i Sebastian Chmara to tylko jedne z wielu gwiazd 8. Halowych Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce Masters, które odbędą się w Toruniu pod koniec marca. W czempionacie wystartuje szerokie grono olimpijczyków, medalistów mistrzostw świata i Europy oraz byłych rekordzistów globu. Choć...