www.torun.pl

Wiosenne sadzenie drzew

Miasto
Data publikacji: 13 maja 2019
Autor: Magdalena Winiarska

Prace związane z wiosennym sadzeniem drzew są już na ukończeniu. Nowe drzewa pojawią się w wielu miejscach w naszym mieście.

Łącznie wiosną 2019 roku w Toruniu posadzonych zostanie 153 szt. Drzew. Ich lokalizacja była zgłoszona przez mieszkańców naszego miasta poprzez aplikację „Zielony Toruń - Moje Drzewo" (100 szt.) oraz w ramach akcji Rady Okręgu nr 13 - Bydgoskie pn. „Tu mi drzewo wyrośnie” (53 szt.).

Na terenie miasta pojawią się drzewa gatunków: platan klonolistny, robinia akacjowa, klon jawor, klon zwyczajny, jarząb pospolity, jarząb szwedzki, wierzba płacząca, lipa drobnolistna, głóg pośredni, dąb szypułkowy/bezszypułkowy oraz kasztanowiec zwyczajny.

Nowe drzewa znajdą się m.in. w pasach drogowych ul. Szosa Okrężna, Reja, Fałata, Wojska Polskiego, Grudziądzka, Chrobrego, Świętopełka, Podgórna, Koniuchy oraz na terenach zieleni przy ul. Kraszewskiego, Gagarina, Legionów/Wybickiego, Polnej, Przy Skarpie, Szosa Chełmińska, Wojska Polskiego, Drzymały, Nenufarów, Mickiewicza, Legionów, Sczanieckiego, Targowej, Szczecińskiej i na Bulwarze Filadelfijskim.

Fot. Adam Zakrzewski

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto, Sport
  Trzecia edycja przejazdu rowerowego pn. „Toruń na rowery" odbędzie się 25 maja 2019 roku. To wydarzenie aktywizującego całe rodziny, grupy zorganizowane oraz pojedynczych rowerzystów. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie GoSport!
 • Miasto
  Uwaga, w środę 22 maja 2019 można się spodziewać przez kilka godzin utrudnień drogowych w rejonie Kaszownika.
 • Łódzka otwarta
  Drogi, Inwestycje, Miasto
  Jest szeroka i bezpieczna, z nową jezdnią, chodnikami, drogą rowerową  i oświetleniem oraz, co najważniejsze, nowymi wiaduktami nad linią kolejową - tak wygląda nowa Łódzka. 21 maja 2019 roku generalny wykonawca prac - firma  PBDI S.A. - zakończyła roboty. Projekt kosztował 21 390 208,58 zł, z czego 85% stanowiło dofinansowanie z Europejskiego...
 • Miasto
  13 maja 2019 roku rusza nabór do klas I liceów, techników i szkół branżowych I stopnia. Na rok szkolny 2019/2020 przygotowano w sumie ponad 5100 miejsc dla absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych.
 • Miasto
  Informacje dla wyborców, członków komisji oraz komitetów wyborczych.
 • Kultura, Miasto
  25 maja 2019 Stowarzyszenie Ognisko Sportu Niepełnosprawnych Alfa Sport Toruń i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Toruniu zapraszają na Toruńską Olimpiadę Osób Niepełnosprawnych.
 • Prezydent Miasta Torunia co roku przyznaje stypendia i nagrody dla zdolnych uczniów. W 2019 roku obowiązują nowe zasady przyznawania tych świadczeń.
 • Koncertem Prezydenckim w wykonaniu orkiestry Sinfonia Varsovia w CKK Jordanki zakończył się 26. Festiwal Muzyki i Sztuki Krajów Bałtyckich Probaltica 2019.
 • Mieszkańcy Stawek spotkali się w niedzielę 19 maja 2019 r. na rodzinnym festynie parafialno-osiedlowym.
 • Od 26 maja do 1 czerwca 2019 r. torunianie będą mogli skorzystać z bogatej oferty zajęć sportowo-rekreacyjnych, jakie zostaną przeprowadzone w ramach XI Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich.
 • W związku z przebudową ul. Chrobrego, od środy 22 maja 2019 r. zmieni się trasa przejazdu autobusów linii nr 33.
 • Dziś (17 maja 2019 r.) drogowcy podpisali umowę na Toruński Rower Miejski. Firma BIKEU rozpoczyna przygotowania do uruchomienia systemu w mieście.
 • W sobotę 18 maja 2019 r. w Centrum Kształcenia ustawicznego w Toruniu odbył się V Kongres Nauczycieli Wychowania Przedszkolnego. Temat tegorocznego Kongresu „Sprawdzone metody wychowania i edukacji małego dziecka”.Inicjatorem przedsięwzięcia było działające od 2002 r. w Toruniu, Stowarzyszenie Edukacji Przedszkolnej „Inicjatywa i Twórczość”,...
 • Kolejna produkcja, tym razem związana z grupą Republika i Toruniem, odnosi sukces na rynku filmowym.