Kręcimy wokół słońca! | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Kręcimy wokół słońca!

Data wydarzenia
-
Opis wydarzenia: 

W sobotę 25 marca o godz. 16:00 tradycyjnie z Rynku Nowomiejskiego wyruszy Wiosenna Rowerowa Masa Krytyczna, która w 550. rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika odbędzie się pod hasłem: Kręcimy wokół słońca!

Szykujcie rowery, zapraszajcie znajomych! Najwyższy czas rowerowo przywitać wiosnę! Wiosenna Rowerowa Masa Krytyczna to świetna impreza dla wszystkich miłośników jazdy na rowerze. Rowerowy przejazd przez Toruń odbędzie się w sobotę 25 marca. Start o godzinie 16:00 tradycyjnie na Rynku Nowomiejskim. Przejazd symbolicznie otwiera sezon rowerowy, ale - jak od zawsze podkreślają członkowie Stowarzyszenia Rowerowy Toruń - nie ma czegoś takiego jak „sezon rowerowy”. Na rowerze można jeździć przez cały rok, co wiele osób udowodniło tej zimy, bo rower to przecież świetny, ekologiczny środek transportu i rekreacji, który wpływa pozytywnie na zdrowie i pozwala zaoszczędzić pieniądze.

Wszelkie akcenty wiosenne w stroju własnym i/lub przy strojeniu pojazdu dozwolone i mile widziane! Niech przejazd ulicami Torunia będzie kolorowy i wesoły! Więcej informacji oraz trasa przejazdu wkrótce, ale już teraz zarezerwujcie sobotnie popołudnie 25 marca i zapiszcie w kalendarzu, że w tym dniu bierzecie udział w Wiosennej Rowerowej Masie Krytycznej! Poinformujcie także rodzinę i znajomych o tym wydarzeniu. Wspólnie promujmy rower jako świetny środek transportu i rekreacji.

Przejazd odbędzie się bez względu na warunki pogodowe. Więcej informacji o Masie wraz z zasadami uczestnictwa znajdziecie na stronie: www.rowerowytorun.pl Mikołaj Kopernik zapewne też wziąłby udział w Masie!

Data: 
25.03.2023 16:00
Miejsce: 
Rynek Nowomiejski w Toruniu
Kategoria wydarzenia: 
Inne
Kopernik 550
Położenie: 

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Wszystko za sprawą toruńskiego Oratorium im. bł. ks. Bronisława Markiewicza, które po raz kolejny - w ramach Michayland z okazji Dnia Dziecka - zabrało mniejszych i większych do zaczarowanej krainy zabawy.
 • Kultura, Miasto
  W sobotę 27 maja 2023 r. na terenie Szkoły Podstawowej Nr 17 im. Józefa Bema przy ul. Rudackiej 26/32 w Toruniu odbył się coroczny festyn osiedlowy „Rudak dzieciom” zorganizowany wspólnie przez Stowarzyszenie Rudak, SP 17 i Radę Okręgu Rudak.
 • Miasto, Sport
  Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej w Bydgoszczy, który obchodzi 100-lecie istnienia, ma swoje korzenie w Toruniu. - Z korzeni dalej płynie to co najlepsze - powiedział podczas rocznicowej uroczystości prezydent Michał Zaleski, który otrzymał Srebrną Odznakę Honorową PZPN.
 • Miasto
  Z okazji Święta Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej i jubileuszu 5-lecia powstania jednostki WOT w piątek 26 maja 2023 r. na placu apelowym przy ul. Piastowskiej w Toruniu odbył się uroczysty apel, podczas którego wręczono odznaczenia i medale honorowe.
 • Na zdjęciu: różowo kwitnące drzewo, w tle wieże kościoła Najświętszej Marii Panny
  Kultura, Miasto
  Ten weekend rozpoczyna piękne święto - Dzień Matki, które w Toruniu obchodzimy koncertowo. To także święto sztuki, w CSW Znaki Czasu otwarta zostanie wystawa rzeźb Tony'ego Cragga, wpisująca się w jubileusz 15-lecia istnienia Centrum.
 • Prezydent wręcza medal jubilatce, w tle portret Mikołaja Kopernika
  Miasto
  W Ratuszu Staromiejskim w Toruniu 20 toruńskich par odebrało 25 maja 2023 r. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.
 • W Toruniu 26-28 maja 2023 roku gościmy nauczycieli polonijnych, którzy biorą udział w 9. Światowym Zjeździe Nauczycieli Polonijnych i Polskich „Wschód, Zachód – Łączy nas Polska”.
 • Z okazji Święta Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej i jubileuszu 5-lecia powstania jednostki WOT w piątek 26 maja 2023 r. na placu apelowym przy ul. Piastowskiej w Toruniu odbył się uroczysty apel, podczas którego wręczono odznaczenia i medale honorowe.
 • W niedzielę 28 maja 2023 roku na Motoarenie najmłodsi torunianie staną do wyścigów rowerkowych.
 • Przedstawiciele Torunia uczestniczyli 24 maja 2023 r. w krakowskiej części Światowego Kongresu Kopernikańskiego. Swoją pierwszą odsłonę naukowa debata miała w Toruniu w lutym br.
 • 4 czerwca 2023 r. w Parku Miejskim odbędzie się ekopiknik z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska.
 • Końcówka maja 2023 r. to czas wykonania nasadzeń kwiatów na terenie Zielonej Bramy Gotyckiej Starówki.
 • W Ratuszu Staromiejskim w Toruniu 20 toruńskich par odebrało 25 maja 2023 r. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.
 • Ten weekend rozpoczyna piękne święto - Dzień Matki, które w Toruniu obchodzimy koncertowo. To także święto sztuki, w CSW Znaki Czasu otwarta zostanie wystawa rzeźb Tony'ego Cragga, wpisująca się w jubileusz 15-lecia istnienia Centrum.