www.torun.pl

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom rozpoczęte

Miasto
Data publikacji: 29 listopada 2019
Autor: Adrian Aleksandrowicz

29 listopada 2019 roku w Teatrze Baj Pomorski rozpoczęto XXVI Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Spotkanie zorganizowano tuż przed rozpoczęciem adwentu.

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom to coroczna ogólnopolska akcja charytatywna organizowana przez Caritas zawsze przed Świętami Bożego Narodzenia. Polega na rozprowadzaniu specjalnych świec z logo Caritas i zachęcaniu do wysyłania SMS-ów, z których dochód zostanie przeznaczony na pomoc potrzebującym dzieciom. Na scenie Baja Pomorskiego oficjalnie zainaugurowano tegoroczną, toruńską odsłonę akcji.

- Miliony naszych świec zawsze płoną na stołach w wielu domach podczas wigilijnej kolacji. Ta świeca jest symbolem ludzkiej dobroci i życzliwości. Zebrane w trakcie akcji pieniądze przekazano do tej pory m.in. dzieciom potrzebującym rehabilitacji czy podopiecznym domu dziecka w Kenii. W ubiegłym roku udało się wesprzeć 50 dzieci z obozu dla uchodźców w Aleppotłumaczy ks. Daniel Adamowicz z Caritas Diecezji Toruńskiej.

Spotkanie inaugurujące Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom było okazją do podsumowania kampanii „Warto być bohaterem”. Akcja ma na celu kształtowanie pozytywnych postaw wśród dzieci i młodzieży, w jej ramach w szkołach zbierane są pieniądze, które Cartias przekazuje potrzebującym.

- Bardzo dziękuję za Wasz wkład w niesienie pomocy drugiemu człowiekowi. To bardzo ważne, aby rozumieć potrzeby człowieka obok nas, bo tak tworzymy wspólnotę. Dziękuję, że pomagacie nam tworzyć tę wspólnotęgratulował zebranym zastępca prezydenta Torunia Andrzej Rakowicz.

Podczas spotkania w Teatrze Baj Pomorski uroczyście odpalono pierwszą świecę tegorocznej edycji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

fot. Lech Kamiński

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Świąteczny Konwój Radia ZET zawita ponownie do Torunia! Wiele atrakcji z tej okazji czeka nas w dniach 14-15 grudnia 2019 r.
 • Miasto, MZK
  Miasto za pośrednictwem Miejskiego Zakładu Komunikacji kupi pięć nowoczesnych, niskopodłogowych tramwajów. To kolejny krok w stronę ekologicznego i nowoczesnego transportu miejskiego. 13 grudnia 2019 r. zostaje uruchomiony przetarg na to zadanie.
 • Miasto
  W poniedziałek 16 grudnia 2019 r. upływa termin zgłaszania kandydatek i kandydatów w ogłoszonym przez miasto plebiscycie "Współczesny torunianin 100-lecia".
 • Kultura, Miasto
  Grzegorz Ciechowski Symfonicznie, Salon Poezji, dwie projekcje filmowe oraz Koncert Specjalny Pamięci Grzegorza Ciechowskiego - Tak! Tak! To już weekend w Toruniu z liderem Republiki w roli głównej!
 • Drogi, Inwestycje
  Służby drogowe przez cały czas analizują, jak usprawnić organizację ruchu w rejonie placu Rapackiego w związku z inwestycją w alei św. Jana Pawła II .
 • Kultura, Miasto
  Grzegorz Wilk, Kasia Moś, Igor Herbut, Janusz Radek i Ania Lasota wystąpili wraz z muzykami Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej na wyjątkowym koncercie zorganizowanym w ramach 6. Dni Grzegorza Ciechowskiego. Największe utwory lidera Republiki publiczność usłyszała w oryginalnych aranżacjach Krzysztofa Herdzina.
 • Nowe drogi, chodniki, ścieżki rowerowe, zintegrowany węzeł przesiadkowy, pas tramwajowo-autobusowy i łącznik torowy – tak w przyszłości będzie wyglądał plac Rapackiego i jego okolice. 12 grudnia 2019 r. rusza kolejny etap prac – przebudowa alei św. Jana Pawła II.
 • Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. będzie nadal odbierać odpady komunalne z posesji zamieszkałych w latach 2020-2021. W związku z nowelizacją ustawy mieszkańcy muszą liczyć się ze wzrostem opłat za wywóz i utylizacje śmieci.
 • PGE Toruń zakończyła projekt związany z budową nowej sieci zasilającej ponad 70 tys. mieszkańców miasta.
 • 29 listopada 2019 roku na Rynku Staromiejskim rozpocznie się tegoroczny jarmark. Dla odwiedzających przygotowano masę atrakcji.
 • 8 grudnia 2019 roku w CKK Jordanki wystąpił Robbie Williams z koncertem promującym nowy dwupłytowy album artysty pt. „Christmas Present”.
 • W rejonie placu Rapackiego i alei św. Jana Pawła II trwa sadzenie 80 dużych drzew.
 • Po 32 latach ze stanowiska prezesa Cereal Partners Poland Toruń-Pacific odchodzi Wojciech Sobieszak.
 • Na parterze Urzędu Miasta Torunia można od kilku dni podziwiać bożonarodzeniową szopkę osadzoną w realiach toruńskich.