www.torun.pl

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom rozpoczęte

Miasto
Data publikacji: 29 listopada 2019
Autor: Adrian Aleksandrowicz

29 listopada 2019 roku w Teatrze Baj Pomorski rozpoczęto XXVI Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Spotkanie zorganizowano tuż przed rozpoczęciem adwentu.

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom to coroczna ogólnopolska akcja charytatywna organizowana przez Caritas zawsze przed Świętami Bożego Narodzenia. Polega na rozprowadzaniu specjalnych świec z logo Caritas i zachęcaniu do wysyłania SMS-ów, z których dochód zostanie przeznaczony na pomoc potrzebującym dzieciom. Na scenie Baja Pomorskiego oficjalnie zainaugurowano tegoroczną, toruńską odsłonę akcji.

- Miliony naszych świec zawsze płoną na stołach w wielu domach podczas wigilijnej kolacji. Ta świeca jest symbolem ludzkiej dobroci i życzliwości. Zebrane w trakcie akcji pieniądze przekazano do tej pory m.in. dzieciom potrzebującym rehabilitacji czy podopiecznym domu dziecka w Kenii. W ubiegłym roku udało się wesprzeć 50 dzieci z obozu dla uchodźców w Aleppotłumaczy ks. Daniel Adamowicz z Caritas Diecezji Toruńskiej.

Spotkanie inaugurujące Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom było okazją do podsumowania kampanii „Warto być bohaterem”. Akcja ma na celu kształtowanie pozytywnych postaw wśród dzieci i młodzieży, w jej ramach w szkołach zbierane są pieniądze, które Cartias przekazuje potrzebującym.

- Bardzo dziękuję za Wasz wkład w niesienie pomocy drugiemu człowiekowi. To bardzo ważne, aby rozumieć potrzeby człowieka obok nas, bo tak tworzymy wspólnotę. Dziękuję, że pomagacie nam tworzyć tę wspólnotęgratulował zebranym zastępca prezydenta Torunia Andrzej Rakowicz.

Podczas spotkania w Teatrze Baj Pomorski uroczyście odpalono pierwszą świecę tegorocznej edycji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

fot. Lech Kamiński

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura
  W Centrum Sztuki Współczesnej 3 lipca 2020 r. odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów kulturalnych Miasta Torunia na II półrocze 2020 r.
 • Miasto
  Zasłanianie nosa i ust znacznie obniża ryzyko zakażenia się chorobami przenoszonymi drogą kropelkową. Dlatego nośmy maseczki!
 • Inwestycje
  W poniedziałek 6 lipca 2020 r. nastąpi czasowe wstrzymanie dostawy wody z miejskiego wodociągu do budynków przy ul. Włocławskiej. Trwa podłączanie kolejnych ulic w Toruniu do nowo wybudowanego wodociągu.
 • Miasto, Sport
  Najnowocześniejszy żużlowy obiekt świata - toruńska Motoarena - będzie gospodarzem inauguracji, a nieco później również wielkiego finału zmagań o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy. Cykl TAURON Speedway Euro Championship zagości w Toruniu 4 oraz 29 lipca 2020 r. Bilety na oba wydarzenia są jeszcze w sprzedaży i można nabyć je wyłącznie przez...
 • Biznes, Miasto
  Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna i Centrum Wsparcia Biznesu zapraszają przedsiębiorców z Torunia na bezpłatny webinar „Wsparcie dla firm”. Wydarzenie odbędzie 9 lipca 2020 r. o godz. 11:00.
 • Miasto
  W piątek 26 czerwca na platformie TVP Stream ruszył nowy kanał internetowy TVP Kultura 2. W ten weekend na platformie wyemitowane zostaną programy „Zakochaj się w Polsce” oraz „Pomniki Historii” poświęcone Toruniowi i regionowi.
 • Jeśli chcesz pobrać zaświadczenie o prawie do głosowania lub złożyć wniosek o dopisanie się do spisu bądź rejestru wyborców, możesz to zrobić dodatkowo także w sobotę w Wydziale Spraw Administracyjnych przy ul. Batorego 38/40.
 • W ramach cyklu „Starówka Mistrzów” Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu zaprasza do świata kolorowych kompozycji owocowo-warzywnych podanych w łupinie kokosa. Coco Bowl to inspirujące miejsce, od nowa definiujące pomysł na prowadzenie restauracji.
 • Prace na pływalni przy ul. Bażyńskich idą zgodnie z planem, zatem już na początku grudnia 2020 r. zostanie ona otwarta.
 • Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu został pełnoprawnym członkiem konsorcjum Young Universities for the Future of Europe (YUFE). To ogromne wyróżnienie dla toruńskiego uniwersytetu oraz miasta Torunia.
 • Przez Przysiek, Rozgarty i Łążyn wiedzie trasa rajdu rowerowego organizowanego 12 lipca przez Oddział Miejski PTTK im. Mariana Sydowa w Toruniu i Klub Turystyki Kolarskiej "PRZYGODA".
 • Toruń znalazł się wśród 23 miast i gmin w województwie kujawsko-pomorskim, które otrzymały dofinansowanie z programu Kujawsko-Pomorska Mała Infrastruktura Sportowa Edycja 2020.
 • Popisy cyrkowe i fireshow, niezwykłe instrumenty, teatr lalek, pantomima – tak różnorodne będą propozycje 6. Festiwalu Teatrów Ulicznych. Między 4 lipca a 9 sierpnia mali i duzi widzowie zobaczą 11 przedstawień.
 • 3 lipca br. nastąpi czasowe wstrzymanie dostawy wody z miejskiego wodociągu do budynków przy ul. Akacjowej.