Wieści z budowy nowej linii tramwajowej | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Wieści z budowy nowej linii tramwajowej

Miasto, MZK
Data publikacji: 12 kwietnia 2022
Autor: Sylwia Derengowska
Na zdjęciu: prace związane z układniem płyt pod nowe toru tramwajowe

Pogoda sprzyja budowie nowej linii tramwajowej na północ Torunia. Na poszczególnych odcinkach trwa powstaje nowy układ torowo-drogowy, nowe chodniki, droga rowerowa i sieci podziemne, trwa układanie asfaltu, płyt torowych i montaż szyn.

Na nowo wybudowanym odcinku al. 700-lecia Torunia leżą już pierwsze warstwy masy bitumicznej. Od 19 kwietnia 2022 r. zaplanowano dopuszczenie fragmentu tej drogi do ruchu. Ponadto kontynuowana jest budowa kanału deszczowego w kierunku pl. Niepodległości.

Na południowym fragmencie Szosy Chełmińskiej, na odcinku od ul. Dekerta do Bema, ułożono już dolne warstwy płyty torowej. Dalej na północ powstają fundamenty pod słupy trakcyjne.

Na ul. Długiej, na odcinku od Szosy Chełmińskiej do ul. Mohna, trwa korytowanie i wykonywanie stabilizacji pod jezdnie, powstają chodniki, miejsca parkingowe i droga rowerowa, a także płyta podtorowa.  

Na ul. Długiej, od ul. Mohna do ronda Czadcy, gotowa jest większość fundamentów pod słupy trakcyjne po stronie południowej, a obecnie trwa budowa linii kablowej zasilającej słupy oświetleniowe. Roboty wymagające wprowadzenia zmian w organizacji ruchu na tym odcinku planowane są od 19 kwietnia 2022 r.

Na ul. Polnej trwa układanie kanalizacji kablowej i kabli trakcyjnych oraz prace przygotowawcze do wylewania dolnej płyty torowej.

Wzdłuż ul. Watzenrodego prace są najbardziej zaawansowane. Od ul. Hubego do Strobanda trwa malowanie, układanie i mocowanie szyn, a od ul. Hubego w kierunku ul. Freitaga -korytowanie, profilowanie terenu pod przyszłe torowisko i układanie kabli trakcyjnych.

Przy tak szerokim zakresie prac nie obejdzie się bez zmian w organizacji ruchu i utrudnień. Pierwsze już od najbliższego wtorku 19 kwietnia 2022 r. (kliknij, aby uzyskać więcej informacji), ale za to w efekcie mieszkańcy zyskają nowy, ekologiczny transport zbiorowy oraz cała infrastrukturę towarzyszącą.


Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Swoje święto obchodziło 12 sierpnia 2022 r. toruńskie Kolegium Jagiellońskie. Podczas uroczystości uczelni nadano status akademii.
 • Na zdjęciu Oficer Wojska Polskiego salutuje sztandarowi Garnizonu Toruń.
  Kultura, Miasto
  15 sierpnia, jak co roku, obchodzimy Święto Wojska Polskiego. Toruńskie uroczystości tradycyjnie rozpoczną się od mszy świętej w kościele garnizonowym św. Katarzyny.
 • Grafika wydarzenia
  Miasto, Sport
  Miasto Toruń i Stowarzyszenie GoSport! zapraszają na drugą edycję wydarzenia „Dzień Sportu 2022”. Podczas imprezy na toruńskich Stawkach możecie liczyć na treningi, sportowe animacje i konkursy z najlepszymi toruńskimi sportowcami.
 • Na zdjęciu: widok z drona na budowę linii tramwajowej
  Miasto, MZK
  Dłużej niż pierwotnie planowano zamknięty będzie odcinek Szosy Chełmińskiej od ul. Grudziądzkiej do pl. NOT. Przejazd nie będzie możliwy do 21 sierpnia 2022 r.
 • Na zdjęciu: trzy jachty z białymi żaglami na Wiśle
  Miasto, Sport
  14 sierpnia 2022 r. odbędzie się 57. edycja Długodystansowych Regat na Wiśle. Wydarzenie jest częścią Festiwalu Wisły.
 • Grafika z Areną Toruń
  Miasto, Sport
  Szlakiem toruńskiego sportu ruszą uczestnicy rekreacyjnego rajdu organizowanego przez Urząd Miasta oraz Stowarzyszenie GoSport! Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 21 sierpnia 2022 r.
 • W poniedziałek 15 sierpnia 2022 r. w związku z przypadającym świętem, ruch tramwajowy i autobusowy będzie ograniczony.
 • Anooki to zabawni bohaterowie instalacji, które będzie można zobaczyć na placu Rapackiego podczas 13. Bella Skyway Festival, który odbędzie się w Toruniu w dniach 16-20 sierpnia 2022 r.
 • Przy budynku Wydziału Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Torunia powstały trzy rabaty z nowymi nasadzeniami.
 • W związku z szybszym niż planowano zakończeniem prac montażowych przy 13. Bella Skyway Festival w rejonie Placu Rapackiego, Fontanna Cosmopolis została ponownie uruchomiona. Wszyscy spragnieni ochłody będą mogli korzystać z fontanny przez najbliższe upalne dni do godziny 18:00. Później, w godzinach wieczornych, w związku z organizacją festiwalu...
 • W okresie pomiędzy 15 a 17 sierpnia 2022 r. zmieniają się terminy odbioru odpadów.
 • Niemieccy dziennikarze portalu o kulinariach „Kulinariker” ponownie piszą o Toruniu! Tym razem zachęcają do odwiedzenia naszej starówki i jej smakowitych zaułków.
 • Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Toruniu ogłasza przetarg ustny na wynajem lokali użytkowych i miejsc parkingowych.
 • Kładka znajdująca się nad Trasą Prezydenta Raczkiewicza zazieleniła się – wykonane zostały nasadzenia zarówno na samym obiekcie, jak i na terenie przyległym.