www.torun.pl

Wielkie wiosłowanie dla WOŚP!

Miasto, Sport
Data publikacji: 11 stycznia 2020
Autor: Filip Tomasik

Wiosłowanie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to już tradycja. Do rywalizacji na ergometrach wioślarskich co roku stają setki uczestników. Stałym punktem imprezy jest też Sztafeta Gwiazd, którą w Toruniu wygrała drużyna prezydenta Michała Zaleskiego.

W zabawie może wziąć udział każdy, kto czuje się na siłach pokonać na ergometrze dystans 500 metrów. Rywalizacja trwa 10 godzin - od 9.00 do 19.00. Im więcej zgłosi się uczestników, tym większa szansa na pobicie rekordu. Wszystkich chętnych zapraszamy do galerii handlowej Atrium Copernicus.

Oprócz torunian o jak najlepszy dystans walczą mieszkańcy siedmiu miast – Bydgoszczy, Gdańska, Krakowa, Lublina, Poznania, Szczecina, Warszawy. Przed rokiem najlepsi byli mieszkańcy Grodu Kopernika, którzy łącznie pokonali dystans 155.5 km, a dokonało tego 311 osób.

Stałym punktem imprezy jest też Sztafeta Gwiazd, w której wzięli udział samorządowcy, parlamentarzyści, ludzie nauki i toruńskiego sportu. W rywalizacji pięciu drużyn najlepszy okazał się zespół pod wodzą prezydenta Michała Zaleskiego. Drugie miejsce zajęła ekipa poseł Iwony Michałek, a trzecie zespół naukowców, którego kapitanem był rektor UMK prof. Andrzej Tretyn.

- Bardzo dziękuję za to, że po raz kolejny mogliśmy tu rywalizować dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - powiedział prezydent Torunia Michał Zaleski - Zbieramy się tu razem niezależnie, kogo i co reprezentujemy. Liczy się tylko sportowa rywalizacja! Bardzo dziękuję Henrykowi Bosiowi, prezesowi AZS UMK Toruń za przygotowanie tego wydarzenia oraz Sławomirowi Kruszkowskiemu, bez którego od samego początku nie byłoby tej imprezy. Dziękuję również Radiu Gra i wszystkim zawodniczkom i zawodnikom. Do zobaczenia za rok!

fot. Lech Kamiński

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu zdobywca tytułu DJ Roku, WRB. trzyma statuetkę oraz dyplom
  Kultura, Miasto
  Po prawie miesiącu głosowania, poznaliśmy zwycięzców plebiscytu Toruńskie Gwiazdy 2020. 8 sierpnia nagrodzony został najlepszy toruński DJ, Wykonawca, Nadzieja oraz Płyta Roku.
 • Na zdjęciu kran nad suchym zlewem
  Miasto
  Na 10 sierpnia 2020 r. zostało zaplanowane czasowe wstrzymanie dostawy wody z miejskiego wodociągu do niektórych budynków przy ul. Warneńczyka oraz Bażyńskich.
 • Maciej Tacher
  Kultura, Miasto
  Laureatów w kategoriach nadzieja, wykonawca, dj i płyta roku w plebiscycie Toruńskie Gwiazdy poznamy 8 sierpnia 2020 r. o godz. 19.00 podczas koncertu w sali na Jordankach. Na scenie pojawią się znani i lubiani lokalni wykonawcy.
 • Na zdjęciu: tramwaj czekający na przystanku
  MZK
  W sobotę 8 sierpnia 2020 r., w związku z zawodami żużlowymi, uruchomiony zostanie dodatkowy kurs tramwaju linii nr 5.
 • Na zdjęciu: maszyny i ludzie pracujący na poboczu w rejonie Al. św. Jana Pawła II
  MZK
  W związku ze zmianą organizacji ruchu drogowego w rejonie al. św. Jana Pawła II oraz pl. Niepodległości od soboty 8 sierpnia 2020 r. godz. 8:00 przeniesiony zostanie przystanek autobusowy „Plac Rapackiego”.
 • Na zdjęciu: uczestnicy wyścigu z pucharami
  Sport
  1 i 2 sierpnia 2020 r. odbyła się pierwsza edycja międzynarodowego wyścigu „Śladami Królewny Anny Wazówny o Puchar Marszałka Województwa Kujawsko- Pomorskiego”.
 • W piątek 7 sierpnia 2020 roku odbędzie się otwarty amatorski turniej siatkówki plażowej. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, trwają zapisy duetów siatkarskich, które chcą wystąpić na boiskach na plaży przy ul. Broniewskiego 90.
 • Trzy spektakle w ramach Festiwalu Teatrów Ulicznych, plebiscyt Toruńskie Gwiazdy 2020, piknik sztuki w Kaszczorku, wieczorne rejsy toruńskich flisaków - tak zapowiada się najbliższy weekend w Toruniu.
 • Po decyzji rządu dotyczącej powrotu uczniów do szkół od 1 września 2020 r. miasto intensywnie przygotowuje się do organizacji pracy placówek oświatowych w nowych warunkach.
 • Na terenie Torunia i powiatu toruńskiego potwierdzono 237 przypadków zarażenia koronawirusem. Kwarantanną objęto 374 osoby, a 172 powróciło do zdrowia. Od początku trwania pandemii odnotowano 20 zgonów.
 • Informujemy, że w czwartek 6 sierpnia 2020 r. w godzinach popołudniowych na terenie budowy w rejonie placu Rapackiego i pl. Niepodległości nastąpiła awaria sygnalizacji świetlnej. Trwa jej usuwanie.
 • Województwo Kujawsko-Pomorskie realizuje projekt, w ramach którego możliwe jest przeprowadzenia testów na koronawirusa wśród pracowników publicznych podmiotów leczniczych z naszego województwa.
 • Świetlny pokaz motocross, szpaler fontann i projekcja na gigantycznych głowach, astronomiczny mapping na balonie czy kilkudziesięciometrowa instalacja z ekranów LED – te i wiele innych instalacji z zakresu sztuki światła czekają na zmotoryzowanych widzów „Auto Skyway Festival. Lotnisko. Toruń. Województwo Kujawsko-Pomorskie.”.
 • Toruńskie Centrum Świaczeń Rodzinie wypłaciło już ponad 1,6 mln zł w ramach świadczenia "Dobry start".