www.torun.pl

Wielkie wiosłowanie dla WOŚP!

Miasto, Sport
Data publikacji: 11 stycznia 2020
Autor: Filip Tomasik

Wiosłowanie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to już tradycja. Do rywalizacji na ergometrach wioślarskich co roku stają setki uczestników. Stałym punktem imprezy jest też Sztafeta Gwiazd, którą w Toruniu wygrała drużyna prezydenta Michała Zaleskiego.

W zabawie może wziąć udział każdy, kto czuje się na siłach pokonać na ergometrze dystans 500 metrów. Rywalizacja trwa 10 godzin - od 9.00 do 19.00. Im więcej zgłosi się uczestników, tym większa szansa na pobicie rekordu. Wszystkich chętnych zapraszamy do galerii handlowej Atrium Copernicus.

Oprócz torunian o jak najlepszy dystans walczą mieszkańcy siedmiu miast – Bydgoszczy, Gdańska, Krakowa, Lublina, Poznania, Szczecina, Warszawy. Przed rokiem najlepsi byli mieszkańcy Grodu Kopernika, którzy łącznie pokonali dystans 155.5 km, a dokonało tego 311 osób.

Stałym punktem imprezy jest też Sztafeta Gwiazd, w której wzięli udział samorządowcy, parlamentarzyści, ludzie nauki i toruńskiego sportu. W rywalizacji pięciu drużyn najlepszy okazał się zespół pod wodzą prezydenta Michała Zaleskiego. Drugie miejsce zajęła ekipa poseł Iwony Michałek, a trzecie zespół naukowców, którego kapitanem był rektor UMK prof. Andrzej Tretyn.

- Bardzo dziękuję za to, że po raz kolejny mogliśmy tu rywalizować dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - powiedział prezydent Torunia Michał Zaleski - Zbieramy się tu razem niezależnie, kogo i co reprezentujemy. Liczy się tylko sportowa rywalizacja! Bardzo dziękuję Henrykowi Bosiowi, prezesowi AZS UMK Toruń za przygotowanie tego wydarzenia oraz Sławomirowi Kruszkowskiemu, bez którego od samego początku nie byłoby tej imprezy. Dziękuję również Radiu Gra i wszystkim zawodniczkom i zawodnikom. Do zobaczenia za rok!

fot. Lech Kamiński

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto, Sport
  Od 27 stycznia do 9 lutego 2020 r. przypadają ferie zimowe w województwie kujawsko-pomorskim. Na dzieci, spędzające ten czas w Toruniu, czeka wiele atrakcji sportowych, kulturalnych oraz edukacyjnych.
 • Kultura, Miasto
  Białe wakacje tuż, tuż, a my rozpoczynamy je jeszcze wcześniej - przed nami impreza “Ferie na start!”. Oprócz zabawy na lodzie w ten weekend witamy Chiński Nowy Rok w Ratuszu Staromiejskim, słuchamy Alicji Majewskiej w Jordankach oraz Freygish Orchestry w Dworze Artusa. Osobom o mocnych nerwach polecamy natomiast nocne zwiedzanie Zamku...
 • Miasto
  Ruszył nabór wniosków do udziału w programie pn. „Mieszkania na wynajem dla osób starszych i niepełnosprawnych”. Dokumenty można składać od 24 stycznia do 14 lutego 2020 r. w Biurze Mieszkalnictwa przy ul. Legionów 220.
 • Miasto
  W Ratuszu Staromiejskim w Toruniu 24 stycznia 2020 r. odbyła się uroczystość wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.
 • Biznes, Miasto
  Budynek biurowy wraz z halą magazynową i warsztatem firmy Rollstick powstanie w Strefie Inwestycyjno-Logistycznej „Toruń-Wschód”. To inwestor, który kupił pierwszą działkę przeznaczoną dla małych i średnich przedsiębiorstw w rejonie ulicy Przelot w sąsiedztwie węzła autostradowego.
 • Drogi, Miasto, MZK
  Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu uruchomił dostępną dla klientów indywidualnych, samoobsługową stację paliw. Z okazji otwarcia na klientów czekają niespodzianki - atrakcyjne ceny paliwa, upominki, a na najszybszych - karty podarunkowe na kolejne tankowanie..
 • W związku z budową kanalizacji od 27 stycznia br. zostanie wprowadzone ograniczenie ruchu na ul. Szosa Chełmińska.
 • Cztery dni uroczystych wydarzeń i tysiące mieszkańców biorących w nich udział – tak najkrócej można podsumować inaugurację obchodów 100. rocznicy powrotu Torunia do wolnej Polski.
 • Zwieńczeniem obchodów setnej rocznicy powrotu Torunia do wolnej Polski był koncert z udziałem Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej oraz takich gwiazd, jak Piotr Cugowski, Michał Szpak, Kasia Wilk. W Arenie Toruń w wyjątkowej aranżacji wybrzmiały największe polskie przeboje ostatniego stulecia.
 • Inwestycyjna ofensywa w Toruniu trwa. 900 m kw. powierzchni magazynowej i 800 m kw. nowoczesnej powierzchni biurowej - tak będzie wyglądała nowa siedziba firmy Gastroparts Spółka Jawna, która powstanie na toruńskim lewobrzeżu.
 • Na tzw. osiedlu Jar gotowe są dwa budynki z mieszkaniami przeznaczonymi dla osób starszych i niepełnosprawnych.
 • Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza do projektu edukacyjnego „Projekt z ZUS” skierowanego do uczniów szkół podstawowych.
 • Nowa aplikacja, dzięki której mieszkańcy mogą zgłaszać problemy i usterki pojawiające się w przestrzeni miejskiej - "Dbam o miasto" ruszyła 14 stycznia 2020 r.
 • W najbliższą sobotę 25 stycznia 2020 r. w Arenie Toruń odbędzie się II Ogólnopolski Halowy Mityng Lekkoatletyczny U-14 i U-16 pamięci Ireny Szewińskiej. Organizatorem imprezy jest Miejski Klub Lekkoatletyczny.