Wielki festyn na JAR-ze | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Wielki festyn na JAR-ze

Miasto
Data publikacji: 11 września 2013
Autor: Sylwia Derengowska

Skuter, rowery i kurs angielskiego w nagrodę, cukrowa wata za darmo, zabytkowe pojazdy, rugby, dużo muzyki i wiele innych atrakcji. 21 września 2013 r. na osiedlu JAR w Toruniu wielki festyn dla mieszkańców i nie tylko „Pożegnanie lata na JAR-ze”.

Organizatorem festynu na osiedlu JAR jest Urząd Miasta Torunia. Impreza odbędzie się na terenie zlokalizowanym przy ul. Ugory 4 – 8, koło skrzyżowania z ul. Polną. Początek zabawy o godz. 12.00.

W programie między innymi pokaz sprzętu wojskowego i zabytkowych samochodów oraz motocykli, mini zawody na ergometrach, pokazy dyscyplin sportowych na specjalnym boisku (Angels Toruń, AKKT) , mini turniej piłki nożnej i pokazy taneczne. Będą też konkursy dla dzieci. Do wygrania atrakcyjne nagrody: m.in. skuter i rowery oraz roczny kurs języka angielskiego. Będzie wata cukrowa za darmo, dmuchany zamek, karuzela, a na zakończenie imprezy wystąpi zespół coverowy Dżemu „Blue Station”.

Atrakcją imprezy będą także stoiska straży pożarnej oraz policji, które przygotują specjalne stoiska prewencyjne oraz ekspozycję pojazdów i sprzętu. Ponadto jednostki Urzędu Miasta Torunia (m.in.: Wydział Gospodarki Nieruchomościami oraz Miejska Pracownia Urbanistyczna) będą prezentować makietę terenu JAR oraz udzielać informacji o miejskiej ofercie inwestycyjnej. Na stoisku Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania będzie się można dowiedzieć wszystkiego o segregacji odpadów i pozbyć się elektrośmieci.

Na festynie nie zabraknie oczywiście stoisk gastronomicznych z miejscami siedzącymi i parasolami.

 

 

 

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęiu: wieża ratusza na tle pochmurnego nieba
  Kultura, Miasto
  Weekend rozpoczynamy sztuką młodego pokolenia - w CSW otwarcie trzech wystaw młodych artystek. Dla melomanów - koncert inaugurujący 39. Świętojański Festiwal Organowy. A w niedzielę czeka nas odpoczynek i spacery - instytucje kultury zachęcają do pełnego relaksu.
 • Kultura, Miasto
  W piątek, 19 lipca 2024 r. rozpocznie się cykl koncertów w ramach „Alternatywnej Sceny Letniej”. Wakacyjne wieczory umilą fantastyczni artyści: Faustyna, Ampacity, VHS, Jakub Jan Bryndal + EL AXO oraz Kathia, których będzie można posłuchać na plenerowej scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Autobusem MZK do Kamionek
  Miasto
  Z Torunia prosto nad jezioro w Kamionkach. 20 lipca 2024 r. uruchomiona zostanie linia autobusowa nr 141.
 • Po spotkaniu z NGOsami
  Miasto
  Trwają konsultacje Programu współpracy Gminy Miasta Toruń z organizacjami pozarządowymi w 2025 r. Za nami spotkanie z NGOsami.
 • Przypominamy, że w każdy wakacyjny weekend Bulwar Filadelfijski, na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do Woli Zamkowej, jest wyłączony z ruchu samochodowego.
  Drogi, Miasto
  Przypominamy, że w każdy wakacyjny weekend Bulwar Filadelfijski, na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do Woli Zamkowej, jest wyłączony z ruchu samochodowego.
 • Kolejne tablice informujące o tym, aby nie wchodzić na łachy wiślane, pojawiły się na lewym brzegu Wisły.
  Miasto
  Kolejne tablice informujące o tym, aby nie wchodzić na łachy wiślane, pojawiły się na lewym brzegu Wisły.
 • W piątek, 19 lipca 2024 r. rozpocznie się cykl koncertów w ramach „Alternatywnej Sceny Letniej”. Wakacyjne wieczory umilą fantastyczni artyści: Faustyna, Ampacity, VHS, Jakub Jan Bryndal + EL AXO oraz Kathia, których będzie można posłuchać na plenerowej scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Toruńskie Stowarzyszenie Rodzin „Powrót z U” w ramach dofinansowania otrzymanego od Gminy Miasta Toruń realizuje dwa programy, których celem jest przede wszystkim zapewnienie kompleksowego wsparcia rodzicom oraz opiekunom dzieci i osób uzależnionych od alkoholu i narkotyków.
 • Trwają konsultacje Programu współpracy Gminy Miasta Toruń z organizacjami pozarządowymi w 2025 r. Za nami spotkanie z NGOsami.
 • Pandy małe z toruńskiego Ogrodu Zoobotanicznego, Rani i Ogonek, zostały po raz pierwszy rodzicami.
 • Już w sobotę 20 lipca 2024 r. na Zamku Krzyżackim w Toruniu odbędą się kolejne zajęcia z cyklu comiesięcznych, bezpłatnych wykładów o nazwie „Zamek pełen historii”.
 • Od czerwca 2023 r. w Toruniu można wypożyczać rowery typu cargo. W pierwszym roku z takiej możliwości skorzystano 57 razy. Najwięcej wypożyczeń, aż 17, było w październiku 2023 r.
 • To już siódma edycja Międzynarodowego Festiwalu Improwizacji Teatralnej JO! Od 25 lipca 2024 r. ponownie na scenie Dworu Artusa zagoszczą grupy i teatry z całej Polski oraz goście ze świata.
 • Aż o połowę, od września 2024 r., obniżone zostaną ceny na toruńskich parkingach Park&Ride.