Wieczór azjatycki | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Wieczór azjatycki

Data wydarzenia
-
duża orkiestra dęta złożona z młodych artystów z Chin
Opis wydarzenia: 
Cóż to będzie za koncert! Ponad 80 młodych muzyków z Korei Południowej zagra w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki. Wydarzenie jest częścią 28. Międzynarodowego Festiwalu Nova Muzyka i Architektura.
 
Wystąpią:
Gwangyang Municipal Youth Orchestra
Paeng Kee-Won - dyrygent
W programie:
V. Monti (arr. S. Richards) - Csardas Fantasy
N. Paganini (arr. P. King) - Caprice No. 24
T. Jones-R.Edelman (arr. E. Mast) - The last of the Mohicans
Korean Folk Song (arr. L. Moon-Seok) - Arirang
L. v. Beethoven (arr. M. Schneider) - The Anthem of Europe
J. Tempest (arr. R. Sebregts) - Final Countdown
A. Piazzolla (arr. L. Bocci) - Libertango
F. Loewe (arr. N. Iwai) - I could’ve danced all night
F. Loewe (arr. M. Sandu) - Wouldn’t it be lovely
J. de Haan - Concerto D’ Amore
Korean Pop Song (arr. H. Moongyu) - In to Love
M. A. Charpentier (arr. M. Schneider) - Te deum
J.S. Bach (arr. K.P. Bruehman) - Arioso
 
Gwangyang Municipal Youth Orchestra – młodzieżowa orkiestra dęta z koreańskiego miasta Gwangyang, założona w 1991 roku. W jej skład wchodzi od 80 do 90 uczniów w wieku od 9 do 18 lat. Pod batutą Paenga Kee-Wona odnosi sukcesy, także międzynarodowe. Zdobyła m.in. pierwszą nagrodę na 20th International Youth Wind Orchestra Contest, odbywającym się w Rostock Mecklenburgu w Niemczech czy pierwsze nagrody na Jeju International U-13 Wind Orchestra Contest w 2013 i 2017 roku. Współprace z niemieckimi i austriackimi miastami zaowocowały licznymi występami zagranicznymi.
Kiedy? 1 sierpnia, godz. 19:00.
Gdzie? Sala Koncertowa CKK Jordanki
Bilety: 40 zł
Data: 
01.08.2024 19:00
Miejsce: 
Sala Koncertowa CKK Jordanki
Kategoria wydarzenia: 
Koncert
Położenie: 

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

 • 5. sesja Rady Miasta Torunia
  Miasto
  18 lipca 2024 r. o godz. 10.00 rozpocznie się 5. sesja Rady Miasta Torunia.
 • Kultura, Miasto
  Zabytek wraz z terenem przyległym zostanie przekazany umową użyczenia Toruńskiej Agendzie Kulturalnej. W pierwszym etapie na miejscu powstanie ogrodzenie, a cały teren zostanie objęty dozorem monitoringu. Wykonane zostaną również najpotrzebniejsze prace porządkowe i konserwacyjne.
 • Inwestycje, Miasto
  Prezydent Paweł Gulewski wręczył klucze rodzinom uprawnionym do wynajęcia lokalu mieszkalnego w budynku przy ul. Rolniczej 5-5A/7-7A w Toruniu. W budynku mieszczą się łącznie 72 mieszkania.
 • Toruńskie Gwiazdy 2024 - plakat
  Kultura, Miasto
  Podczas rozdania toruńskich nagród muzycznych z jubileuszowym koncertem wystąpi Sławek Uniatowski. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca 2024 r. o godz. 18:00 na scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Szosa Lubicka do remontu
  Drogi, Miasto
  Miejski Zarząd Dróg w Toruniu poszukuje wykonawcy, który wykona remont ulicy Szosy Lubickiej wraz z remontem przejścia podziemnego na wysokości ulicy Piskorskiej. Zainteresowane firmy mogą składać oferty do 26 lipca br. Remont obejmie Szosę Lubicką na odcinku od ulicy Dziewulskiego do Olsztyńskiej wraz z remontem przejścia podziemnego na wysokości...
 • Na zdjęciu: trwa remont łazienki
  Miasto
  Jak co roku wakacje są czasem, kiedy w szkołach przeprowadzane są remonty. W 2024 roku wykonane zostaną prace za łącznie 9,5 mln zł.
 • Jak co roku wakacje są czasem, kiedy w szkołach przeprowadzane są remonty. W 2024 roku wykonane zostaną prace za łącznie 9,5 mln zł.
 • Miejski Zarząd Dróg poinformował, że dzisiaj (16.07.2024 r.) przeprowadzone zostaną prace związane z udrożnieniem i oczyszczeniem sieci kanalizacji deszczowej przy ul. Szosa Chełmińska.
 • - 16 lipca 2024 r. od godz. 13:00 w obszarach występowania prognozowanych silnych opadów deszczu z burzami, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych na terenie miasta Toruń i powiatu toruńskiego mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. Lokalnie w zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie...
 • Trwa konkurs „Wzorcowy zielony ogródek starówki”, w którym wyróżnione zostaną najciekawsze, najbardziej zielone i ukwiecone ogródki gastronomiczne znajdujące się na terenie zespołu staromiejskiego.
 • Spółka otworzyła swój punkt przy ul. Lelewela 9A. Firma z Wielkopolski, w przetargu organizowanym przez Miasto Toruń, zapłaciła za nieruchomość 2 700 000 zł.
 • Wtorek, 16 lipca 2024 r., zapowiada się burzowo. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla Torunia ostrzeżenie 2. stopnia.
 • 25 lipca 2024 roku (czwartek) odbędzie się V Międzynarodowy Wyścig Kolarski Kobiet Śladami Królewny Anny Wazówny. Zmiany w organizacji ruchu zostaną wprowadzone w dniu wydarzenia od godziny 0:00 do 20:00.
 • - We wtorek 16 lipca od godz. 12:00 do godz. 19:00 prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 31°C do 33°C - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.