Więcej koszy na bulwarze | www.torun.pl

Więcej koszy na bulwarze

Eko, Miasto
Data publikacji: 14 maja 2021
Autor: Magdalena Kujawa

Budżet obywatelski 2022, Start

Budżet obywatelski 2022, fragment plakatu

 

Rozpoczęliśmy kolejną edycję budżetu obywatelskiego w Toruniu - na rok 2022

>>> Przejdź do informacji na ten temat

  


kosz na Bulwarze Filadelfijskim

Wiosenna pogoda sprzyja spacerom na Bulwarze Fildadelfijskim. Skutkuje to także znacznym zwiększeniem ilości odpadów w koszach. By nie dopuścić do ich przepełnienia, będzie ich więcej i będą częściej opróżniane.

Bulwar Filadelfijski jest jednym z najpopularniejszych miejsc spacerowych w Toruniu. Niestety wraz ze wzrostem liczby osób korzystających z uroków wiosennego ciepła, wzrosła również ilość odpadów wyrzucanych do miejskich śmietników w tym rejonie.

Dotychczas śmietniki były opróżnianie od poniedziałku do piątku dwa razy w tygodniu oraz dodatkowo w weekendy 2 razy dziennie. Obecnie częstotliwość opróżniania wszystkich koszy na Bulwarze wzrosła do dwóch razy dziennie od poniedziałku do niedzieli.

Dodatkowo w pięciu lokalizacjach zostały dostawione pojemniki 120-litrowe:

 • koło kotwicy (skrzyżowanie z Św. Ducha)
 • przy schodach do Katarzynki
 • przy budce IMGW
 • przy schodach przy skrzyżowaniu z ul. Łazienną
 • przy skrzyżowaniu z ul. Mostową.

Pojemniki te będą opróżniane minimum 2 razy dziennie, a na początku czerwca zostaną wymienione na pojemniki siatkowe o pojemności 150 litrów.

Te działania przyczynią się z pewnością do utrzymania czystości na Bulwarze Filadelfijskim, co sprawi, ze spacery jedną z najpopularniejszych w Toruniu tras będą czystą przyjemnością. Pamiętajmy jednak, że zachowanie porządku i czystości wymaga zaangażowania i dyscypliny ze strony mieszkańców. Prawidłowe zachowania oraz nawyki związane z utrzymaniem czystości (m.in. wyrzucanie śmieci wyłącznie w miejscach do tego wyznaczonych) są przejawem odpowiedzialności i troski za wspólne dobro, jakim jest środowisko naturalne. Dodatkowo świadczą o naszej kulturze osobistej i są wyrazem szacunku dla innych użytkowników przestrzeni publicznej.

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Do grona toruńskich stulatków dołączyła 17 czerwca 2021 r. Pani Janina Buczkowska. W przeddzień urodzin jubilatkę odwiedził prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Na zdjęciu prezydent Michał Zaleski, pani Janina i jej rodzina uśmiechają się
  Miasto
  Do grona toruńskich stulatków dołączyła 17 czerwca 2021 r. Pani Janina Buczkowska. W przeddzień urodzin jubilatkę odwiedził prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Na zdjęciu ulica Broniewskiego z lotu ptaka
  Miasto, MZK
  Od poniedziałku 21 czerwca 2021 r. od około godziny 8:00 na fragmencie ulicy Broniewskiego zmieni się organizacja ruchu drogowego. Zmiana ma związek z modernizacją torowiska tramwajowego.
 • Na zdjęciu pracownicy w kamizelkach wchodzą do studni
  Miasto, MZK
  Trwają prace przy modernizacji torowiska tramwajowego w ciągu ul. Bydgoskiej. Obecnie roboty toczą się na odcinku od ul. Reja do Sienkiewicza.
 • Kobieta opalająca się nad Wisłą
  Miasto
  X Ogólnopolski Tydzień Świadomości Czerniaka 14-20 czerwca 2021 r. to okazja do przypomnienia zasad bezpiecznego korzystania ze słońca.
 • Na zdjęciu Muzeum Twierdzy Toruń z zewnątrz
  Koronawirus, Miasto
  Szczepienie podczas sobotnich zakupów czy podczas niedzielnego spaceru? W Toruniu to możliwe! W każdy weekend czerwca.
 • Z okazji 20-lecia Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki powstał film, który dokumentuje bogatą historię imprezy i zapowiada przyszłoroczną edycję.
 • W ciągu ostatniej doby w Toruniu potwierdzono 1 przypadek zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Nikt nie zmarł w wyniku COVID-19 w naszym mieście.
 • Każdy, kto organizuje jakiekolwiek wydarzenie plenerowe, w tym: zgromadzenie, akcję zbierania podpisów, happening czy nawet przemarsz w ścisłym centrum miasta, jest zobowiązany do uzyskania każdorazowo pozwolenia na ustawienie jakiejkolwiek infrastruktury (krzesło, stolik, sztaluga, daszek, namiot itp.)
 • Na toruńskich osiedlach regularnie pojawiają się watahy dzików. Zwiększająca się populacja oraz coraz częstsza obecność dzików w mieście mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi, dlatego przypominamy, aby nie zachęcać dzikich zwierząt do opuszczania leśnego środowiska.
 • XVIII edycja miejskiej akcji odbędzie się już 18-20 czerwca! Na uczestników czeka ponad setka rabatowych ofert w hotelach, restauracjach, sklepach i punktach usługowych.
 • Koncertowe atrakcje, spektakle, plenerowe kino letnie, konkurs muzyczny czy Piernikowa Aleja Gwiazd – tegoroczny program Święta Miasta pęka w szwach od wydarzeń. Oficjalne obchody potrwają ponad tydzień - od 20 do 27 czerwca 2021 r.
 • W środę 16 czerwca 2021 r. w Toruniu gościła ekipa programu OnetRano. Redaktor Beata Tadla rozmawiała z prezydentem Michałem Zaleskim o atrakcjach, jakie Toruń przygotował na lato dla mieszkańców i turystów.
 • 15 medali zdobytych indywidualnie i drużynowo - z takim imponującym dorobkiem wrócili karatecy KKT Kumade z Mistrzostw Polski we Wrocławiu.