www.torun.pl

Wernisaż wystawy w Galerii 34

Kultura, Miasto
Data publikacji: 12 lutego 2020
Autor: Adrian Aleksandrowicz

11 lutego 2020 roku w działającej przy ZSPS i VIII LO Galerii 34 otwarto wystawę „Utrwalone”. Przygotowali ją uczniowie klas 1TFg i 2TF pod kierunkiem dr Jolanty Jędrej.

W uroczystości wzięli udział dyrektor delegatury KO w Toruniu Krzysztof Bylicki, dyrektor Wydziału Edukacji w Toruniu Anna Łukaszewska, starszy wizytator Dorota Rama, dyrektor Urszula Przedpełska, kadra pedagogiczna, uczniowie oraz autorzy prac z ZSPS i VIII LO w Toruniu.

Galeria 34 powstała w celu prezentacji prac i osiągnięć uczniów kierunku Technik Fotografii i Multimediów, a także przybliżania uczniom twórczości artystów fotografii i grafiki.

Wystawa składa się z czarno-białych analogowych zdjęć wykonanych za pomocą kamery otworkowej, w technice luksografii i za pomocą aparatów tradycyjnych. Prezentowane prace uczniowie klas Technik Fotografii i Multimediów wykonali w studiu fotograficznych oraz podczas pleneru. Wiosną młodzi pasjonaci fotografii w ramach programu „Erasmus Plus” wyjadą do Portugalii.

ZSPS i VIII LO od dwóch lat prowadzi klasę Technik Fotografii i Multimediów Cieszy się ona dużą popularnością wśród uczniów. Wchodzące w skład zespołu Technikum nr 8 może się pochwalić sukcesami edukacyjnymi- szkoła otrzymała w tym roku tytuł Złotej Tarczy za wyniki w nauczaniu w ogólnopolskim rankingu.

Najczęściej czytane aktualności

 • Uczennica Szkoły Podstawowej nr 4 prezentuje pracę promującą zbieranie makulatury
  Eko, Miasto
  W 3. edycji konkursu „Zbieramy makulaturę” w toruńskich szkołach i przedszkolach zebrano łącznie 354,6 ton papieru i tektury. Teraz przyszedł czas na wręczenie nagród zwycięskim placówkom.
 • Biznes, Miasto
  Kolejni partnerzy przystąpili do programu lojalnościowego Moja Starówk@. Mniej za zakupy i usługi zapłacimy w 99 punktach na terenie zespołu staromiejskiego.
 • zdjęcie prac na pl. Niepodległości
  Drogi, Miasto
  Na placu Niepodległości drogowcy przygotowują się do układania pierwszej warstwy masy bitumicznej. Prace przebiegają bardzo dynamicznie.
 • Na zdjęciu Jack Holder, zawodnik Apatora Toruń
  Miasto, Sport
  Australijski zawodnik Apatora Toruń, Jack Holder otrzymał wymarzoną „dziką kartę” na 7. i 8. rundę 2020 FST Grupa Brokerska Toruń FIM Speedway Grand Prix.
 • plakat konkursu
  Miasto
  „Z kamerą wśród Piastów” to tytuł konkursu filmowego, skierowanego do uczniów ostatnich klas szkoły podstawowej i szkół średnich z regionu. Ma on propagować wiedzę o Szlaku Piastowskim.
 • rowerzyści na ścieżce, fot. GoSport
  Eko, Miasto
  Zamiast z auta skorzystajmy dziś z roweru, własnych nóg lub transportu publicznego. 22 września jest Europejskim Dniem Bez Samochodu.
 • Dłuższą lub krótszą trasą można się udać w sobotę, 26 września 2020 r. wraz z Oddziałem Miejskim PTTK na XLIX Zlot Pieczonego Ziemniaka. Z osiedla Na Skarpie uczestnicy przejdą do Złotorii.
 • Poniżej publikujemy treść odpowiedzi Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego na opinię posła Roberta Kwiatkowskiego "Złe i szkodliwe decyzje władz Torunia".
 • Od 1 września do 30 listopada 2020 r. rolnicy spisują się w Powszechnym Spisie Rolnym. Udział w nim jest obowiązkowy dla wszystkich mieszkańców wsi.
 • Jeszcze tylko do 24 września 2020 r. można przesyłać zgłoszenia w ramach tegorocznej edycji konkursu Liderzy Innowacji Pomorza i Kujaw. To dwunasta edycja konkursu.
 • Ułatwia przejazd sprzętu ciężkiego na placu rozbudowy mostu drogowego w Toruniu. Zlokalizowana jest na Małej Wisełce, pod przęsłem numer 6. Przeprawa technologiczna - typu Daglezja- bo to o niej mowa- została zakupiona przez wykonawcę inwestycji z rezerw wojskowych. Jej rozłożenie zajmuje zaledwie jeden dzień.
 • Zespół złożony z pracowników kilku działów Urzędu Miasta Torunia rozpoczyna działanie nad wkomponowaniem zieleni w obszar zespołu staromiejskiego.
 • W roku stulecia powrotu Torunia do wolnej Polski przygotowane zostały dla mieszkańców dwa plebiscyty – na „Toruńską Legendę Stulecia” i „Toruńskie Wydarzenie Stulecia”. Głosowanie drogą smsową odbywać się będzie od 21 września do 30 października 2020 r.
 • Na dwie prelekcje zaprasza w najbliższych dniach Muzeum Okręgowe. Opowieści o dawnym Toruniu posłuchamy 24 września w Domu Eskenów, zaś 26 września w Kamienicy pod Gwiazdą poznamy tradycyjne zabawki japońskie.