www.torun.pl

Weekend w Toruniu

Miasto
Data publikacji: 23 grudnia 2019
Autor: Natalia Przytarska

Spektakl z ognistym tańcem flamenco, Konkludowy Gong Ludowy, oprowadzanie po wystawie Artuum Mobile - tak wyglądać będzie ostatni w tym roku weekend w Toruniu!


PIĄTEK 27 grudnia

godz. 19:00 Świąteczny Impro Jam, Dwa Światy
Coroczne spotkanie z Grupą Teraz. Będzie to okazja, aby poeksperymentować z teatrem improwizacyjnym. Wstęp wolny.

godz. 21:00 Non President, Skorup/a, Huff Raid, Koniec Świata
Koncert zespołów punkowych. Wystąpią: Non President, Skorup/a, Huff Raid. Bilety: 20 zł.

godz. 22:00 Welcome to the EXIT, Klub NRD
Impreza dj-ska. Zagrają: Bajo, Kruszytop, Easy Audio. Wstęp z listy FB wolny, pozostałe osoby - 10 zł.


 SOBOTA 28 grudnia

godz. 11:00-12:00 Jak rozmawiać trzeba z psem? - warsztaty rodzinne, CN Młyn Wiedzy
Na warsztatach uczestnicy dowiedzą się jak rozmawiać z psem, poznają podstawy „psiego języka” i w praktyce nauczą się go wykorzystywać. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci (min. wiek przedszkolny) wraz z opiekunami. Ze względu na komfort pracy może w nich uczestniczyć nie więcej niż 20 osób.

godz. 12:00-14:00 Specjalne oprowadzanie po wystawie Artuum Mobile, CSW
Oprowadzanie ze specjalnym udziałem Karoliny Orsik-Sauter, która opowie o muzyce Michaela Nymana w filmach Petera Greenawaya. Prowadzenie: Radosław Osiński. Wstęp: 1 zł.

godz. 18:00 Dziewiąta uprawa Heliotropów 888-lecia Torunia, Galeria ZPAP
Z okazji 786. rocznicy nadania Toruniowi praw miejskich odbędzie się finisaż wystawy i rozpalenie 786 świateł lat Miasta.  Wstęp wolny.

godz. 20:00 La Locura. Flamenco - spektakl, CKK Jordanki
Spektakl pełen magii i metafizycznych doznań. Łączy w sobie spowity śpiewem, dynamiczny taniec flamenco oraz niewyobrażalny wachlarz dźwięków niekonwencjonalnej muzyki gitar, archaicznego brzmienia już dawno wymarłych instrumentów oraz rock´n´rolla. Bilety od 50 zł.

godz. 20:00 Zwiedzanie Zamku Krzyżackiego nocą, Zamek Krzyżacki
Nocne wydarzenie, podczas którego każdy odwiedzający ma okazję poznać zakamarki i historie kryjące się w murach zamku. Zamkowy przewodnik zabierze uczestników wydarzenia również do miejsc, które są niedostępne na co dzień dla zwiedzających. Wstęp biletowany.

godz. 20:00 Konkludowy Gong Ludowy 2019, Wejściówka
Potańc na zamknięcie muzyczno-tanecznego roku 2019. Taniec w parach, kole czy korowodzie, po polsku, szwedzku, francusku, portugalsku i bretońsku. W programie koncerty agregandado oraz muzykantów grających do tańca w ramach sceny otwartej.

godz. 21:00 Toruń Bass Gang meets Riffz, Koniec Świata
Impreza z muzyką rave i jungle. Zagrają: Riffz, Jolly Roger, Gorilla, Bors oraz Resk. Wstęp: 10 zł.


 NIEDZIELA 29 grudnia

godz. 11:00-18:00 Ostatni dzień z wystawą, Galeria Sztuki Wozownia
Ostatnia okazja do zwiedzenia wystawy Diany Fiedler: „Missing”. Prace artystki oscylują wokół procesu sondowania i rozpoznawania „obcego”. Dotykają problematyki szeroko pojmowanej obcości, inności i alienacji, a także różnego rodzaju głębokich lęków oraz niejednoznacznych tożsamości. Fiedler gra z naszymi przesadnymi wyobrażeniami o tym, czego nie znamy, budując mikroświat, w ramach którego nieledwie czujemy na plecach oddech owego niezidentyfikowanego „obcego” czy wdychamy jego dziwny zapach – raz nieprzyjemny odór gumy, innym razem miłą woń trawy cytrynowej. Wstęp wolny.

godz. 12:00, 16:30 Jaś i Małgosia - sylwester dla dzieci, Teatr Baj Pomorski
Spektakl z musicalowym zacięciem, w którym nic nie odbędzie się bez udziału Waszej wyobraźni. Bajkopisarz wprowadzi Was do swojego domu. Tam przejrzymy jego bibliotekę. Razem stworzymy dynamiczną, kolorową opowieść…Po spektaklu konkursy, zabawy i słodkości. Mile widziane przebrania sylwestrowe. Bilety: 35 zł.

godz. 16:00 XVII Rodzinny Wieczór Kolęd, Ratusz Staromiejski
Wspólne śpiewanie ze Scholą Cathedralis Thoruniensis pod dyrekcją Dawida Wesołowskiego. Wstęp wolny. 


fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto, Sport
  Od 27 stycznia do 9 lutego 2020 r. przypadają ferie zimowe w województwie kujawsko-pomorskim. Na dzieci, spędzające ten czas w Toruniu, czeka wiele atrakcji sportowych, kulturalnych oraz edukacyjnych.
 • Kultura, Miasto
  Białe wakacje tuż, tuż, a my rozpoczynamy je jeszcze wcześniej - przed nami impreza “Ferie na start!”. Oprócz zabawy na lodzie w ten weekend witamy Chiński Nowy Rok w Ratuszu Staromiejskim, słuchamy Alicji Majewskiej w Jordankach oraz Freygish Orchestry w Dworze Artusa. Osobom o mocnych nerwach polecamy natomiast nocne zwiedzanie Zamku...
 • Miasto
  Ruszył nabór wniosków do udziału w programie pn. „Mieszkania na wynajem dla osób starszych i niepełnosprawnych”. Dokumenty można składać od 24 stycznia do 14 lutego 2020 r. w Biurze Mieszkalnictwa przy ul. Legionów 220.
 • Miasto
  W Ratuszu Staromiejskim w Toruniu 24 stycznia 2020 r. odbyła się uroczystość wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.
 • Biznes, Miasto
  Budynek biurowy wraz z halą magazynową i warsztatem firmy Rollstick powstanie w Strefie Inwestycyjno-Logistycznej „Toruń-Wschód”. To inwestor, który kupił pierwszą działkę przeznaczoną dla małych i średnich przedsiębiorstw w rejonie ulicy Przelot w sąsiedztwie węzła autostradowego.
 • Drogi, Miasto, MZK
  Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu uruchomił dostępną dla klientów indywidualnych, samoobsługową stację paliw. Z okazji otwarcia na klientów czekają niespodzianki - atrakcyjne ceny paliwa, upominki, a na najszybszych - karty podarunkowe na kolejne tankowanie..
 • W związku z budową kanalizacji od 27 stycznia br. zostanie wprowadzone ograniczenie ruchu na ul. Szosa Chełmińska.
 • Cztery dni uroczystych wydarzeń i tysiące mieszkańców biorących w nich udział – tak najkrócej można podsumować inaugurację obchodów 100. rocznicy powrotu Torunia do wolnej Polski.
 • Zwieńczeniem obchodów setnej rocznicy powrotu Torunia do wolnej Polski był koncert z udziałem Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej oraz takich gwiazd, jak Piotr Cugowski, Michał Szpak, Kasia Wilk. W Arenie Toruń w wyjątkowej aranżacji wybrzmiały największe polskie przeboje ostatniego stulecia.
 • Inwestycyjna ofensywa w Toruniu trwa. 900 m kw. powierzchni magazynowej i 800 m kw. nowoczesnej powierzchni biurowej - tak będzie wyglądała nowa siedziba firmy Gastroparts Spółka Jawna, która powstanie na toruńskim lewobrzeżu.
 • Na tzw. osiedlu Jar gotowe są dwa budynki z mieszkaniami przeznaczonymi dla osób starszych i niepełnosprawnych.
 • Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza do projektu edukacyjnego „Projekt z ZUS” skierowanego do uczniów szkół podstawowych.
 • Nowa aplikacja, dzięki której mieszkańcy mogą zgłaszać problemy i usterki pojawiające się w przestrzeni miejskiej - "Dbam o miasto" ruszyła 14 stycznia 2020 r.
 • W najbliższą sobotę 25 stycznia 2020 r. w Arenie Toruń odbędzie się II Ogólnopolski Halowy Mityng Lekkoatletyczny U-14 i U-16 pamięci Ireny Szewińskiej. Organizatorem imprezy jest Miejski Klub Lekkoatletyczny.