www.torun.pl

Weekend w Toruniu

Miasto
Data publikacji: 23 grudnia 2019
Autor: Natalia Przytarska

Spektakl z ognistym tańcem flamenco, Konkludowy Gong Ludowy, oprowadzanie po wystawie Artuum Mobile - tak wyglądać będzie ostatni w tym roku weekend w Toruniu!


PIĄTEK 27 grudnia

godz. 19:00 Świąteczny Impro Jam, Dwa Światy
Coroczne spotkanie z Grupą Teraz. Będzie to okazja, aby poeksperymentować z teatrem improwizacyjnym. Wstęp wolny.

godz. 21:00 Non President, Skorup/a, Huff Raid, Koniec Świata
Koncert zespołów punkowych. Wystąpią: Non President, Skorup/a, Huff Raid. Bilety: 20 zł.

godz. 22:00 Welcome to the EXIT, Klub NRD
Impreza dj-ska. Zagrają: Bajo, Kruszytop, Easy Audio. Wstęp z listy FB wolny, pozostałe osoby - 10 zł.


 SOBOTA 28 grudnia

godz. 11:00-12:00 Jak rozmawiać trzeba z psem? - warsztaty rodzinne, CN Młyn Wiedzy
Na warsztatach uczestnicy dowiedzą się jak rozmawiać z psem, poznają podstawy „psiego języka” i w praktyce nauczą się go wykorzystywać. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci (min. wiek przedszkolny) wraz z opiekunami. Ze względu na komfort pracy może w nich uczestniczyć nie więcej niż 20 osób.

godz. 12:00-14:00 Specjalne oprowadzanie po wystawie Artuum Mobile, CSW
Oprowadzanie ze specjalnym udziałem Karoliny Orsik-Sauter, która opowie o muzyce Michaela Nymana w filmach Petera Greenawaya. Prowadzenie: Radosław Osiński. Wstęp: 1 zł.

godz. 18:00 Dziewiąta uprawa Heliotropów 888-lecia Torunia, Galeria ZPAP
Z okazji 786. rocznicy nadania Toruniowi praw miejskich odbędzie się finisaż wystawy i rozpalenie 786 świateł lat Miasta.  Wstęp wolny.

godz. 20:00 La Locura. Flamenco - spektakl, CKK Jordanki
Spektakl pełen magii i metafizycznych doznań. Łączy w sobie spowity śpiewem, dynamiczny taniec flamenco oraz niewyobrażalny wachlarz dźwięków niekonwencjonalnej muzyki gitar, archaicznego brzmienia już dawno wymarłych instrumentów oraz rock´n´rolla. Bilety od 50 zł.

godz. 20:00 Zwiedzanie Zamku Krzyżackiego nocą, Zamek Krzyżacki
Nocne wydarzenie, podczas którego każdy odwiedzający ma okazję poznać zakamarki i historie kryjące się w murach zamku. Zamkowy przewodnik zabierze uczestników wydarzenia również do miejsc, które są niedostępne na co dzień dla zwiedzających. Wstęp biletowany.

godz. 20:00 Konkludowy Gong Ludowy 2019, Wejściówka
Potańc na zamknięcie muzyczno-tanecznego roku 2019. Taniec w parach, kole czy korowodzie, po polsku, szwedzku, francusku, portugalsku i bretońsku. W programie koncerty agregandado oraz muzykantów grających do tańca w ramach sceny otwartej.

godz. 21:00 Toruń Bass Gang meets Riffz, Koniec Świata
Impreza z muzyką rave i jungle. Zagrają: Riffz, Jolly Roger, Gorilla, Bors oraz Resk. Wstęp: 10 zł.


 NIEDZIELA 29 grudnia

godz. 11:00-18:00 Ostatni dzień z wystawą, Galeria Sztuki Wozownia
Ostatnia okazja do zwiedzenia wystawy Diany Fiedler: „Missing”. Prace artystki oscylują wokół procesu sondowania i rozpoznawania „obcego”. Dotykają problematyki szeroko pojmowanej obcości, inności i alienacji, a także różnego rodzaju głębokich lęków oraz niejednoznacznych tożsamości. Fiedler gra z naszymi przesadnymi wyobrażeniami o tym, czego nie znamy, budując mikroświat, w ramach którego nieledwie czujemy na plecach oddech owego niezidentyfikowanego „obcego” czy wdychamy jego dziwny zapach – raz nieprzyjemny odór gumy, innym razem miłą woń trawy cytrynowej. Wstęp wolny.

godz. 12:00, 16:30 Jaś i Małgosia - sylwester dla dzieci, Teatr Baj Pomorski
Spektakl z musicalowym zacięciem, w którym nic nie odbędzie się bez udziału Waszej wyobraźni. Bajkopisarz wprowadzi Was do swojego domu. Tam przejrzymy jego bibliotekę. Razem stworzymy dynamiczną, kolorową opowieść…Po spektaklu konkursy, zabawy i słodkości. Mile widziane przebrania sylwestrowe. Bilety: 35 zł.

godz. 16:00 XVII Rodzinny Wieczór Kolęd, Ratusz Staromiejski
Wspólne śpiewanie ze Scholą Cathedralis Thoruniensis pod dyrekcją Dawida Wesołowskiego. Wstęp wolny. 


fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu Maja Błażejewska z medalem
  Miasto, Sport
  Maja Błażejewska, toruńska juniorka młodsza z KS Centuria, otrzymała powołanie do kadry narodowej taekwondo olimpijskiego.
 • Na zdjęciu para seniorów na starówce
  Miasto
  Upadki są jedną z najczęstszych przyczyn hospitalizacji, niepełnosprawności starszych osób i potencjalnym zagrożeniem dla ich życia. Od 13 sierpnia 2020 r. zgłosić można się do „Programu zapobiegania upadkom dla seniorów w województwie kujawsko-pomorskim”.
 • Plakat wydarzenia przedstawiający nurkującą dziewczynkę
  Miasto, Sport
  W ramach programu "Lato w Toruniu bez nudy" zapraszamy na kolejne wydarzenie na basenach letnich, tym razem na Skarpie. Rekreacyjna impreza pod nazwą „All Day Beach Party” odbędzie się w najbliższy piątek 14 sierpnia 2020 r.
 • plakat wydarzenia
  Kultura, Miasto
  Toruńska starówka piękna jest zawsze, ale starówka wieczorową porą widziana z lotu ptaka to szczególne przeżycie. 14 i 15 sierpnia 2020 r. Muzeum Okręgowe zaprasza na nocne wejście na wieżę Ratusza Staromiejskiego.
 • Miasto, MZK
  Od 12 sierpnia 2020 r. obowiązują nowe godziny otwarcia kas biletowych Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu.
 • Na zdjęciu: Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski
  Miasto
  Wyjaśnienie Prezydenta Miasta Torunia w nawiązaniu do artykułu redaktor Małgorzaty Oberlan pt. „Cięcia wydatków w Toruniu: urzędnicy wkurzeni „Niech zaczną od siebie” ” opublikowanego w Nowościach 7 sierpnia 2020 r.
 • Po raz pierwszy dla zwiedzających zostanie udostępnione Muzeum Twierdzy Toruń. 15 sierpnia w godz. 10.00-18.00 możliwe będzie zwiedzanie obiektu oraz obejrzenie wybranych pomieszczeń z zewnątrz.
 • Motoarena Toruń im. Mariana Rosego w 2020 roku gościć będzie dwa turnieje Speedway Grand Prix!
 • „Podróżuj razem z nami” to hasło promującej transport miejski kampanii społecznej Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu. Na trasę wyjechał pierwszy autobus wspierający akcję.
 • 9 sierpnia od godz. 14:00 na terenie Torunia i powiatu toruńskiego mogą wystąpić anomalie pogodowe.
 • 8 sierpnia 2020 r. otwarty został Park Pamięci Narodowej „Zachowali się jak trzeba”. Miejsce upamiętnia tysiące Polaków, którzy w okresie II wojny światowej ratowali Żydów narażając własne życie.
 • Po prawie miesiącu głosowania, poznaliśmy zwycięzców plebiscytu Toruńskie Gwiazdy 2020. 8 sierpnia nagrodzony został najlepszy toruński DJ, Wykonawca, Nadzieja oraz Płyta Roku.
 • Na 10 sierpnia 2020 r. zostało zaplanowane czasowe wstrzymanie dostawy wody z miejskiego wodociągu do niektórych budynków przy ul. Warneńczyka oraz Bażyńskich.
 • Laureatów w kategoriach nadzieja, wykonawca, dj i płyta roku w plebiscycie Toruńskie Gwiazdy poznamy 8 sierpnia 2020 r. o godz. 19.00 podczas koncertu w sali na Jordankach. Na scenie pojawią się znani i lubiani lokalni wykonawcy.