www.torun.pl

Weekend w Toruniu

Kultura, Miasto, Sport
Data publikacji: 17 stycznia 2019
Autor: Małgorzata Litwin

W związku z ogłoszoną żałobą narodową wiele wydarzeń podczas nadchodzącego weekendu w Toruniu zostało odwołanych lub przełożonych. Odbędą się tylko te, które nie naruszają powagi tych dni. 

PIĄTEK 18 stycznia

godz. 16:30 Finał konkursu plastycznego Niepodległość- Wolność- Rozwój „Pocztówka z podróży do międzywojennego Torunia”, Dwór Artusa
Rozdanie nagród podczas miejskich uroczystości upamiętniających rocznicę wyzwolenia Torunia. 

godz. 17:00 Duchy dawnego Torunia w starych napisach reklamowych, Muzeum Historii Torunia w Domu Eskenów
Spotkanie z Kamilem Snochowskim oraz Szymonem Spandowskim. Wstęp wolny

godz. 18:00 Grafika 16 - Pracownia Wklęsłodruku toruńskiego Zakładu Grafiki WSzP UMK, do 15.02., Dom Muz, ul. Podmurna
Wystawa jest przeglądem twórczości wykładowców, doktorantów i studentów Pracowni Wklęsłodruku toruńskiego Zakładu Grafiki WSzP UMK, prowadzonej przez prof. dr hab. Bogumiłę Pręgowską, dr. hab. Marka Zajko, prof. UMK oraz mgr Oksanę Budną-Kaczor, technika i mgr. Romana Lewandowskiego. Studenci mają w tej pracowni możliwość nauki swobodnego poruszania się w świecie tradycyjnych technik graficznych, takich jak: sucha igła, akwaforta, akwatinta, mezzotinta, odprysk, miękki werniks, itp. Wstęp wolny

godz. 18:30 Hokej: KH Energa Toruń - PGE Orlik Opole, Tor-Tor ul.Bema 23/29
Mecz 40. kolejki hokejowej Ekstraligi. Bilet normalny jednorazowy – 15 zł, bilet ulgowy* jednorazowy – 10 zł, bilet rodzinny – 25 zł

godz. 19:00 Grupa Teraz – spektakl improwizowany, Dwór Artusa
W związku z żałobą narodową impreza odwołana

godz. 19:00 Filmowe przeboje symfonicznie, koncert TOS, CKK Jordanki
W związku z żałobą narodową impreza odwołana

godz. 21:00 Loża Kopernika, program piąty: Toruń żąda dostępu do morza, Wejściówka
W związku z żałobą narodową impreza odwołana


SOBOTA 19 stycznia

godz. 11:00-15:00 Turniej w grę Leśne Duchy, Książnica Kopernikańska, ul. Słowackiego
W związku z żałobą narodową impreza odwołana

godz. 12:00 i 16:00 Kocham Cię Babciu! Kocham Cię Dziadku! – kreatywne warsztaty rękodzieła, Dwór Artusa
Aby uczcić Dzień Babci i Dzień Dziadka, pragniemy pomóc dzieciom w wyrażeniu ich miłości. Dwór Artusa pragnie zainspirować dzieci do sfotografowania się z dziadkami i podarowania im tego zdjęcia w pięknej i wyjątkowej, bo własnoręcznie wykonanej ramce. Zapraszamy głównie dziadków z wnukami, ale nikogo nie wygonimy. Bilety: 5 zł dziecko, 10zł dorośli, 20 zł bilet rodzinny (2 osoby dorosłe + 2 dzieci). Czas trwania: ok. 1,5 godz.

godz. 16:00 i 19:00 Teatr Kwadrat: Tydzień, nie dłużej, Aula UMK
W związku z żałobą narodową spektakle przeniesione na 5.10.

godz. 20.00 De Indigo – koncert, Od Nowa
W związku z żałobą narodową przeniesiony na 26.01.

godz. 20.00 Potańc Oczepix, Wejściówka
W związku z żałobą narodową przeniesiony na 9.02.


NIEDZIELA 20 stycznia

godz. 11:00 Niedziela w Teatrze, Teatr im. Wilama Horzycy
Z okazji Dnia Babci i Dziadka zapraszamy całe rodziny (i nie tylko) na wspólne śniadanie. Przygotujemy wyjątkowe warsztaty artystyczne z kostiumem w roli głównej, podczas których będą Państwo mogli m.in. przymierzyć stroje z teatralnej garderoby. Bilety: 20 zł w Biurze Obsługi Widzów. Bilety rodzinne: rodzice/opiekunowie + dziecko do 10 roku życia: 40 zł oraz jeden rodzic/opiekun +dziecko: 20 zł. W przypadku większej ilości dzieci cena wzrasta o 5 zł/jedno dziecko. Studenci i seniorzy: 15 zł. W cenę wliczone jest śniadanie z kawą lub herbatą.

godz. 12:00 Oprowadzanie po aktualnych wystawach, Galeria Wozownia
Wstęp wolny

godz. 12:00 Etnoigraszki: Nasza zima gra! , Muzeum Etnograficzne
Kolejna z cyklu rodzinnych imprez umuzykalniających. Wspólnie zaśpiewamy ludowe kolędy i piosenki związane z okresem Bożego Narodzenia, zobaczymy, jak mogli wyglądać Trzej Królowie i inni zimowi goście. Będą przebieranki, tańce i zabawy, będziemy też muzykować. Szczególnie zapraszamy Babcie i Dziadków w przededniu ich świąt. Prowadzenie: Marta Domachowska. Pawilon wystawowy. Bilet: 10 zł os. dorosła, 5 zł dziecko, 25 zł rodzina (2+2) do nabycia od 15.01 w kasie Muzeum oraz w dniu imprezy.

godz. 17:00 Koncert - Osiecka, Młynarski, Przybora..., CKK Jordanki
Wyjątkowy koncert, o którym tak pisze pomysłodawca, reżyser i prowadzący wydarzenie, Andrzej Strzelecki: Z Jeremim Przyborą, Agnieszką Osiecką i Wojtkiem Młynarskim miałem zaszczyt wielokrotnie współpracować. Byli moimi mistrzami. Od nich uczyłem się piosenki. Jako pedagog w Akademii Teatralnej miałem przyjemność uczyć Katarzynę Dąbrowską, Natalię Sikorę i Marcina Januszkiewicza. Ten koncert jest artystycznym spotkaniem moich duchowych nauczycieli z moimi prawdziwymi uczniami. Gośćmi koncertu będą: mój przyjaciel – Zbyszek Zamachowski i dwójka moich najnowszych „odkryć” – Magda Andres i Robert Mróz (Mikołaj Kłosiewicz). Bilety: 55, 75, 90, 100, 110, 120, 130 zł. Miejsca sprzedaży: adria-art.pl, CKK Jordanki. Organizator Adria Art. Rezerwacja telefoniczna: 605-555-676

godz. 19:00 Polski Cukier Toruń - Trefl Sopota, Arena Toruń ul.Bema 73-89
Mecz 16. kolejki rundy zasadniczej Polskiej Ligi Koszykówki sezonu 2018/2019. Bilety 

godz. 19:15 Świat po mojemu: Rok Włóczykija, Wejściówka
O podróży dookoła świata opowiedzą Adriana Andrzejewska i Mikołaj Kuras. Wstęp wolny

PROGRAM NA FERIE

Fot. Adam Zakrzewski

Najczęściej czytane aktualności

 • Bezpłatne przejazdy dla uczestników rajdu
  Miasto
  W najbliższy weekend w Toruniu odbędzie się doroczny Ogólnopolski Rajd Kopernikański. Uczestnicy imprezy będą mogli w sobotę i niedzielę za darmo korzystać z komunikacji miejskiej.
 • Świętuj Uniwersytetu
  Miasto
  19 lutego 2019 roku społeczność akademicka UMK świętowała 546. Rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika. Tradycyjnie uroczystości w auli uniwersytetu poprzedziło złożenie kwiatów pod pomnikiem astronoma na Rynku Staromiejskim.
 • Inwestycje, Kultura, Miasto
  Prace przy realizacji projektu adaptacji budynków przy ul. W. Łokietka na potrzeby Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy przekroczyły półmetek. Nowe obiekty wraz z wystawami mają być otwarte jeszcze w 2019 roku.
 • Kultura, Miasto
  Spotkania ze specjalistami z zakresu medycyny estetycznej, farmacji, kosmetologii, dietetyki czy treningów personalnych - to cześć propozycji Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy na Dzień Kobiet. 8 marca w centrum nauki odbędzie się wieczór "JaKobieta".  Wieczór „JaKobieta” to okazja do spotkania ze specjalistami z różnych dziedzin. Trenerzy z Bella...
 • Święto Muzyki 2019
  Kultura, Miasto
  Jesteś muzykiem? Grasz w zespole? A może chcesz zamienić swoją kawiarnię, pub lub ogródek piwny w niepowtarzalny punkt muzyczny? Zgłoś się już dziś i stań się współtwórcą Święta Muzyki! Już po raz trzynasty, pierwszego dnia lata - 21 czerwca 2019 roku - Toruń wypełni wszechobecna muzyka! Na zgłoszenia Toruńska Agenda Kulturalna czeka tylko do 15...
 • Miasto, Sport
  Trwają przygotowania do Mistrzostw Świata Juniorów i Kadetów w Szermierce, które odbędą się od 6 do 14 kwietnia 2019 roku w Toruniu.
 • 11 lutego 2019 roku ruszy elektroniczna rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz do klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń. Na rok szkolny 2019/2020 przygotowano 4861 miejsc dla przedszkolaków i 1916 miejsc dla „pierwszaków”.
 • Swoją czteroletnią kadencję na stanowisku Grotmaszta Bractwa Kaphornowców zakończył torunianin, kpt. jachtowy Cezary Bartosiewicz, wielki miłośnik i promotor żeglarstwa.
 • Weź udział w konsultacjach społecznych dotyczących "Koncepcji rozwoju terenów zieleni w Toruniu". Spotkanie konsultacyjne odbędzie się 21 lutego.
 • Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu zaprasza na kolejne szkolenie związane z realizacją projektu pn. „torun.direct – dobre połączenie z biznesem”. Bezpłatne warsztaty dla osób powyżej 25. roku życia, które chcą zdobyć dodatkowe kompetencje w cyfrowym świecie, odbędą się 27-28.02.2019 r.
 • Rekrutacja do przedszkoli miejskich i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń na rok szkolny 2019/2020 rusza już niebawem. Poznaj szczegóły postępowania rekrutacyjnego!
 • Pani Danuta Andrzejewska dołączyła do grona mieszkańców Torunia, którzy ukończyli 100 lat. Z życzeniami z okazji tych okrągłych urodzin Panią Danutę odwiedził Prezydent Michał Zaleski.
 • Wraz z cyklem spotkań Prezydenta Torunia z mieszkańcami rozpoczynamy I etap konsultacji społecznych w sprawie budżetu miasta Torunia na 2020 r. i Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Torunia na lata 2020-2044.
 • 1 marca 2019 r. rozpocznie się pilotażowy program systemu biletu elektronicznego w komunikacji miejskiej w Toruniu. System będziemy testować na tramwajowej linii nr 1 i 1N do końca września 2019 roku.