www.torun.pl

Weekend w Toruniu

Kultura, Miasto, Sport
Data publikacji: 17 stycznia 2019
Autor: Małgorzata Litwin

W związku z ogłoszoną żałobą narodową wiele wydarzeń podczas nadchodzącego weekendu w Toruniu zostało odwołanych lub przełożonych. Odbędą się tylko te, które nie naruszają powagi tych dni. 

PIĄTEK 18 stycznia

godz. 16:30 Finał konkursu plastycznego Niepodległość- Wolność- Rozwój „Pocztówka z podróży do międzywojennego Torunia”, Dwór Artusa
Rozdanie nagród podczas miejskich uroczystości upamiętniających rocznicę wyzwolenia Torunia. 

godz. 17:00 Duchy dawnego Torunia w starych napisach reklamowych, Muzeum Historii Torunia w Domu Eskenów
Spotkanie z Kamilem Snochowskim oraz Szymonem Spandowskim. Wstęp wolny

godz. 18:00 Grafika 16 - Pracownia Wklęsłodruku toruńskiego Zakładu Grafiki WSzP UMK, do 15.02., Dom Muz, ul. Podmurna
Wystawa jest przeglądem twórczości wykładowców, doktorantów i studentów Pracowni Wklęsłodruku toruńskiego Zakładu Grafiki WSzP UMK, prowadzonej przez prof. dr hab. Bogumiłę Pręgowską, dr. hab. Marka Zajko, prof. UMK oraz mgr Oksanę Budną-Kaczor, technika i mgr. Romana Lewandowskiego. Studenci mają w tej pracowni możliwość nauki swobodnego poruszania się w świecie tradycyjnych technik graficznych, takich jak: sucha igła, akwaforta, akwatinta, mezzotinta, odprysk, miękki werniks, itp. Wstęp wolny

godz. 18:30 Hokej: KH Energa Toruń - PGE Orlik Opole, Tor-Tor ul.Bema 23/29
Mecz 40. kolejki hokejowej Ekstraligi. Bilet normalny jednorazowy – 15 zł, bilet ulgowy* jednorazowy – 10 zł, bilet rodzinny – 25 zł

godz. 19:00 Grupa Teraz – spektakl improwizowany, Dwór Artusa
W związku z żałobą narodową impreza odwołana

godz. 19:00 Filmowe przeboje symfonicznie, koncert TOS, CKK Jordanki
W związku z żałobą narodową impreza odwołana

godz. 21:00 Loża Kopernika, program piąty: Toruń żąda dostępu do morza, Wejściówka
W związku z żałobą narodową impreza odwołana


SOBOTA 19 stycznia

godz. 11:00-15:00 Turniej w grę Leśne Duchy, Książnica Kopernikańska, ul. Słowackiego
W związku z żałobą narodową impreza odwołana

godz. 12:00 i 16:00 Kocham Cię Babciu! Kocham Cię Dziadku! – kreatywne warsztaty rękodzieła, Dwór Artusa
Aby uczcić Dzień Babci i Dzień Dziadka, pragniemy pomóc dzieciom w wyrażeniu ich miłości. Dwór Artusa pragnie zainspirować dzieci do sfotografowania się z dziadkami i podarowania im tego zdjęcia w pięknej i wyjątkowej, bo własnoręcznie wykonanej ramce. Zapraszamy głównie dziadków z wnukami, ale nikogo nie wygonimy. Bilety: 5 zł dziecko, 10zł dorośli, 20 zł bilet rodzinny (2 osoby dorosłe + 2 dzieci). Czas trwania: ok. 1,5 godz.

godz. 16:00 i 19:00 Teatr Kwadrat: Tydzień, nie dłużej, Aula UMK
W związku z żałobą narodową spektakle przeniesione na 5.10.

godz. 20.00 De Indigo – koncert, Od Nowa
W związku z żałobą narodową przeniesiony na 26.01.

godz. 20.00 Potańc Oczepix, Wejściówka
W związku z żałobą narodową przeniesiony na 9.02.


NIEDZIELA 20 stycznia

godz. 11:00 Niedziela w Teatrze, Teatr im. Wilama Horzycy
Z okazji Dnia Babci i Dziadka zapraszamy całe rodziny (i nie tylko) na wspólne śniadanie. Przygotujemy wyjątkowe warsztaty artystyczne z kostiumem w roli głównej, podczas których będą Państwo mogli m.in. przymierzyć stroje z teatralnej garderoby. Bilety: 20 zł w Biurze Obsługi Widzów. Bilety rodzinne: rodzice/opiekunowie + dziecko do 10 roku życia: 40 zł oraz jeden rodzic/opiekun +dziecko: 20 zł. W przypadku większej ilości dzieci cena wzrasta o 5 zł/jedno dziecko. Studenci i seniorzy: 15 zł. W cenę wliczone jest śniadanie z kawą lub herbatą.

godz. 12:00 Oprowadzanie po aktualnych wystawach, Galeria Wozownia
Wstęp wolny

godz. 12:00 Etnoigraszki: Nasza zima gra! , Muzeum Etnograficzne
Kolejna z cyklu rodzinnych imprez umuzykalniających. Wspólnie zaśpiewamy ludowe kolędy i piosenki związane z okresem Bożego Narodzenia, zobaczymy, jak mogli wyglądać Trzej Królowie i inni zimowi goście. Będą przebieranki, tańce i zabawy, będziemy też muzykować. Szczególnie zapraszamy Babcie i Dziadków w przededniu ich świąt. Prowadzenie: Marta Domachowska. Pawilon wystawowy. Bilet: 10 zł os. dorosła, 5 zł dziecko, 25 zł rodzina (2+2) do nabycia od 15.01 w kasie Muzeum oraz w dniu imprezy.

godz. 17:00 Koncert - Osiecka, Młynarski, Przybora..., CKK Jordanki
Wyjątkowy koncert, o którym tak pisze pomysłodawca, reżyser i prowadzący wydarzenie, Andrzej Strzelecki: Z Jeremim Przyborą, Agnieszką Osiecką i Wojtkiem Młynarskim miałem zaszczyt wielokrotnie współpracować. Byli moimi mistrzami. Od nich uczyłem się piosenki. Jako pedagog w Akademii Teatralnej miałem przyjemność uczyć Katarzynę Dąbrowską, Natalię Sikorę i Marcina Januszkiewicza. Ten koncert jest artystycznym spotkaniem moich duchowych nauczycieli z moimi prawdziwymi uczniami. Gośćmi koncertu będą: mój przyjaciel – Zbyszek Zamachowski i dwójka moich najnowszych „odkryć” – Magda Andres i Robert Mróz (Mikołaj Kłosiewicz). Bilety: 55, 75, 90, 100, 110, 120, 130 zł. Miejsca sprzedaży: adria-art.pl, CKK Jordanki. Organizator Adria Art. Rezerwacja telefoniczna: 605-555-676

godz. 19:00 Polski Cukier Toruń - Trefl Sopota, Arena Toruń ul.Bema 73-89
Mecz 16. kolejki rundy zasadniczej Polskiej Ligi Koszykówki sezonu 2018/2019. Bilety 

godz. 19:15 Świat po mojemu: Rok Włóczykija, Wejściówka
O podróży dookoła świata opowiedzą Adriana Andrzejewska i Mikołaj Kuras. Wstęp wolny

PROGRAM NA FERIE

Fot. Adam Zakrzewski

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Pomimo trwającego strajku nauczycieli, uczniom klas maturalnych w toruńskich szkołach wystawiono oceny, po przerwie wielkanocnej zaplanowano posiedzenia rad klasyfikacyjnych.
 • Kultura, Miasto
  Koncerty znanych polskich gwiazd na Rynku Staromiejskim, kolejna edycja Święta Tańca, wiosenny cykl koncertów pod nazwą Muzyka poważna na leżakach, a także liczne spektakle, spotkania, warsztaty, a także uroczystości państwowe – do toruńskiej Majówki pozostało niewiele czasu, warto więc zobaczyć jakie wydarzenia i atrakcje czekają nas w dniach 27...
 • Miasto
  Według prognoz, Wielkanoc będzie pogodna i słoneczna. Warto zatem znaleźć czas na spacer, np. w Ogrodzie Zoobotanicznym, który przygotował wiele świątecznych niespodzianek. W Wielki Piątek zaś w nastrój zadumy wprowadzi ostatni z koncertów wielkotygodniowych, odbywający się w zabytkowym wnętrzu kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny.
 • Inwestycje, Miasto, MZK
  Mamy zielone światło dla rozpoczęcia robót budowlanych dla pierwszego etapu prac w rejonie pl. Rapackiego. 17 kwietnia 2019 r. wykonawca uzyskał Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej (tzw. ZRID) dla robót na ul. Chopina i Wały gen. Sikorskiego.
 • Miasto, Sport
  16 kwietnia 2019 r. w Przystani Toruń odbyło się drugie posiedzenie Rady Sportu kadencji 2019-2023.
 • Miasto
  17 kwietnia 2019 r. w toruńskim ratuszu spotkali się menedżerowie centrów miast z Torunia, Gdańska, Bydgoszczy, Lublina i Łodzi, czyli z miast, które zdecydowały się na wdrożenie idei town centre management (TCM).
 • Siódme miejsce i lekki niedosyt – to bilans występu drużyny Toruń Curling Team w finałach Mistrzostw Polski, które w miniony weekend odbyły się w Łodzi.
 • 17 kwietnia 2019 r., dziesiątego dnia strajku, strajkuje 1067 nauczycieli z toruńskich szkół.
 • Na dworcu kolejowym Toruń Główny odbyły się XXVI Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK. Udział w nich wzięło 7 zespołów ze szkół toruńskich i zespół z LO w Lipnie.
 • Miejski Zarząd Dróg przypomina kierowcom, że od najbliższego piątku 29 marca 2019 r. ulica Legionów na odcinku od ul. Grudziądzkiej do ul. Odrodzenia będzie objęta Strefą Płatnego Parkowania (Podstrefa B).
 • Międzynarodowy zlot skautek i skautów InterCamp w 2022 roku odbędzie się w Toruniu. List intencyjny w tej sprawie został podpisany 16 kwietnia 2019 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu. InterCamp jest organizowany od 1967 roku. Młodzi harecerze w wieku 11-17 lat oraz dorośli instruktorzy spotykają się w weekend, w którym przypadają Zielone...
 • Na tematy atutów gospodarczych, możliwości inwestycyjnych i o sektorze turystycznym Tunezji rozmawiano w ramach „Dnia promocji gospodarki i turystyki tunezyjskiej”.
 • W Toruniu przy ul. Warszawskiej 4 mieści się Konsulat Honorowy Tunezji. Jego otwarcie nastąpiło 16 kwietnia 2019 roku.
 • W Toruniu goszczą Ambasador Gruzji w Polsce Ilia Darchiashvili oraz wicegubernator regionu Imeretia Ioseb Khakhaleishvili. 17 kwietnia 2019 r. złożyli wizytę w urzędzie miasta.