Wakacyjne warsztaty edukacyjne | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Wakacyjne warsztaty edukacyjne

Miasto, Toruń dla Ukrainy
Data publikacji: 29 kwietnia 2022
Autor: Angelika Jaworska-Osiak
Grafika informacyjna dot. organizacji wakacyjnych warsztatów edukacyjnych dla uchodźców z Ukrainy

Ruszył konkurs na organizację warsztatów edukacyjnych dla uchodźców z Ukrainy przebywających na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej. Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji zaprasza do składania wniosków.

Zgodnie z regulaminem do ubiegania się o dofinansowanie uprawnione są polskie podmioty mające status organizacji pozarządowych. Wnioskodawcami nie mogą być podmioty komercyjne prowadzące działalność gospodarczą. Wnioskodawca musi potwierdzić, że obecnie prowadzi działalność w sektorze edukacji formalnej lub pozaformalnej. Instytucja wnioskująca musi być zarejestrowana w Polsce od co najmniej 12 miesięcy i prowadzić nieprzerwanie ww. działalność, licząc do dnia składania wniosku.

Uczestnikiem indywidualnym warsztatów mogą być pełnoletnie obywatelki Ukrainy mające status uchodźcy oraz ich dzieci.

Ideą konkursu jest tworzenie lokalnych inicjatyw integrujących uchodźców z Ukrainy ze społecznością lokalną, kształtowanie kompetencji niezbędnych do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym i gospodarczym oraz wpieranie wielopłaszczyznowego rozwoju rówieśniczych grup ukraińskich dzieci.


Projekty mogą się rozpocząć nie wcześniej niż 16 czerwca 2022 r. oraz muszą się zakończyć w terminie 30 dni kalendarzowych od daty zakończenia ostatniego turnusu jednakże nie później niż 30 listopada 2022 r. Czas trwania jednego turnusu (warsztatu) wynosi od 7 do 14 dni kalendarzowych.

Dofinansowanie pokrywa do 100% całkowitego, kwalifikowalnego kosztu projektu.

Wnioski można składać do dnia 22.05.2022 r.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Fot. eog.gov.pl

Kategoria: 

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  W związku z przechodzącą przez Polskę falą upałów, 28 czerwca 2022 r., w centrum Torunia zostały uruchomione kurtyny wodne. Urządzenia pomogą mieszkańcom miasta przetrwać wysokie temperatury.
 • Na zdjęciu: wizyta ambasador Imdiii w TZMO
  Biznes, Miasto
  Jej Ekscelencja Ambasador Indii w Polsce i na Litwie Nagma Mallick odwiedziła 25 czerwca 2022 r. Toruńskie zakłady Materiałów Opatrunkowych w Toruniu.
 • Na zdjęciu publiczność siedzi na fotelach podczas Tofifest 2021
  Kultura, Miasto
  Niezwykłe spotkanie z niezwykłym kinem, które stawia pytania i pozostawia widzowi poszukiwanie drogi szukania odpowiedzi – od 28 czerwca do 3 lipca w Toruniu odbędzie się 20. MFF TOFIFEST Kujawy i Pomorze. Motywem przewodnim tegorocznej edycji festiwalu będzie dzieło Francisa Forda Coppoli – Ojciec Chrzestny.
 • Na zdjęciu autobus elektryczny ładuje się ładowarką pantografową
  Miasto, MZK
  Od 1 lipca 2022 r. wprowadzonych zostanie kilka zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Wiele z nich wynika z wniosków mieszkańców oraz dostosowania rozkładów jazdy do obsługi przez autobusy elektryczne. M.in. powstanie nowa linia autobusowa, na niektórych liniach wprowadzone zostaną korekty i zmieni się numeracja linii miejsko-podmiejskich.
 • Na zdjęciu chórzystki podczas występu festiwalowego w Dworze Artusa
  Kultura, Miasto
  W dniu 27 czerwca 2022 r. w Dworze Artusa odbył się koncert festiwalowy IX edycji Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego im. Mikołaja Kopernika Per Musicam ad Astra.
 • Na zdjęciu osoba trzyma myszkę komputerową
  Miasto
  Dyrektor Toruńskiego Centrum Usług Wspólnych ogłasza ponowne postępowanie na dostawę wyposażenia dla pracowni zawodowych w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego w Toruniu. Oferty składać można do 14 lipca 2022 r. do godz. 10.00.