Wakacje z Chopinem. Paweł Kamasa | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Wakacje z Chopinem. Paweł Kamasa

Data wydarzenia
-

Zgłoś swój projekt na stronie esk2029.pl

Opis wydarzenia: 

Ośrodek Chopinowski w Szafarni zaprasza na szósty koncert z cyklu „Wakacje z Chopinem”. Już w najbliższą niedzielę (6 sierpnia 2023 r.) na szafarskiej scenie wystąpi pianista Paweł Kamasa.

Paweł Kamasa studia pianistyczne odbył pod okiem Rudolfa Buchbindera, Jorge Boleta i Harry Datynera. Od czasu swego niemieckiego debiutu na festiwalu Kissinger Sommer w 1987 r. intensywnie koncertuje, odwiedzając tak renomowane sale koncertowe, jak: Salle Gaveau w Paryżu, Tonhalle w Zurychu, Filharmonia Narodowa w Warszawie czy Konserwatorium im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie oraz występując jako solista pod batutą wybitnych dyrygentów (m.in. Jan Krenz, Eivind Gullberg Jensen, Tadeusz Wojciechowski, Marek Pijarowski, Tomasz Bugaj czy Wilfried Boettcher).

Jest także gościem festiwali w Europie Zachodniej (Saint-Savin, Chateauneuf-du-Pape, Genewa, Thun, Musikwoche Braunwald, Music meets Art Goslar) oraz w kraju (festiwale chopinowskie w Warszawie i w Antoninie, Festiwal Pianistyki Polskiej w Słupsku, Mistrzowskie Wieczory i Bravo Maestro w Kąśnej Dolnej, Wieczory w Arsenale Wrocław, Festiwal Gwiazd FORTEpiano w Toruniu, festiwal Filharmonii Łódzkiej Kolory Polski).

W Roku Chopinowskim 1999 brał udział jako jedyny polski pianista w wykonaniu Dzieł Wszystkich Fryderyka Chopina w ramach Festiwalu w Evian we Francji. Uczestniczył w prawykonaniu Cradle Song Hanny Kulenty na monachijskim Biennale ‘94, był pierwszym wykonawcą zadedykowanego mu cyklu Musique polyphonique Czesława Gładkowskiego na festiwalu Jazz à Mulhouse w 1995 roku. Ma na swoim koncie pierwsze w Paryżu publiczne wykonanie kompletu mazurków Karola Szymanowskiego (1994). Jego nagranie tych utworów dla monachijskiej wytwórni KOCH/Schwann zostało nagrodzone „Critic’s Choice Award ‘98”. W 2014 roku firma DUX wydała nowy album artysty z kompletem ostatnich opusów fortepianowych 116 – 119 Johannesa Brahmsa.

W programie koncertu znalazły się następujące utwory Fryderyka Chopina:

 • Polonezy op. 40 (A-dur, c-moll)
 • Mazurki op. 7 (B-dur, a-moll, f-moll, As-dur)
 • Nokturny op. 62 (H-dur, E-dur)
 • Walce op. 64 (Des-dur, cis-moll, As-dur)
 • Ballada As-dur op. 47

Koncert rozpocznie się tradycyjnie o godzinie 12.15. Wstęp wolny.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Dofinansowano ze środków samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

Aby ułatwić melomanom z Torunia i Golubia-Dobrzynia dojazd do Ośrodka Chopinowskiego na koncerty, uruchomiona została specjalna linia autobusowa. Chopin Bus zawiezie prosto na koncert bezpiecznie, szybko i wygodnie, a po zakończeniu koncertu odwiezie z powrotem.  
Koszt przejazdu w obie strony – 20 zł! *
* dla mieszkańców Golubia-Dobrzynia dojazd darmowy!
Prosimy o zgłoszenie chęci przejazdu Chopin Busem do piątku do godziny 12:00 i rezerwację miejsca  pod numerem telefonu 56 682 7930!
Chopin Bus kursuje w soboty i niedziele koncertowe (kalendarz koncertów).
Bilet na przejazd Chopin Busem podlega osobnej rezerwacji.
Kurs autobusu może zostać odwołany, jeśli zostanie zarezerwowanych mniej niż 10 miejsc.

Data: 
06.08.2023 12:15
Miejsce: 
Ośrodek Chopinowski w Szafarni
Kategoria wydarzenia: 
Koncert
Położenie: 

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: dwaj żużlowcy na torze
  Miasto, Sport
  W sobotę 30 września 2023 roku czeka nas wielkie święto żużlowe. Na Motoarenie im. Mariana Rosego odbędzie się ostatni turniej tegorocznego cyklu Speedway Grand Prix. Za nami już dziewięć z nich, w tym dwie w Polsce, co oznacza, że pozostał tylko wielki finał.
 • Kultura, Miasto
  Niesamowite podniebne show pojawi się w Toruniu już w dniach 29 i 30 września 2023 r. – piątek, sobota. W te dni, o godzinie 20:00 torunianie i turyści będą mieli okazję podziwiać spektakl EXIT podniebne widowisko artystyczne z okazji Roku Kopernikańskiego, który odbędzie się na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego przy ul. gen. Józefa Bema...
 • Balonowy spektakl nad stadionem miejskim
  Kultura, Miasto
  Niesamowite podniebne show pojawi się w Toruniu już w dniach 29 i 30 września – piątek, sobota. W te dni, o godzinie 20:00 torunianie i turyści będą mieli okazję podziwiać spektakl EXIT podniebne widowisko artystyczne z okazji Roku Kopernikańskiego, który odbędzie się na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego przy ul. gen. Józefa Bema 23/29....
 • Bulwar Filadelfijski w Toruniu
  Inwestycje, Miasto
  Stanowisko Prezydenta Miasta Torunia ws. pokontrolnego wystąpienia Najwyższej Izby Kontroli dot. Bulwaru Filadelfijskiego w Toruniu.
 • Kultura, Miasto
  Niesamowite podniebne show pojawi się w Toruniu już w dniach 29 i 30 września 2023 r. – piątek, sobota. W te dni, o godzinie 20:00 torunianie i turyści będą mieli okazję podziwiać spektakl EXIT podniebne widowisko artystyczne z okazji Roku Kopernikańskiego, który odbędzie się na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego przy ul. gen. Józefa Bema...
 • Maturzystka na 100%
  Miasto
  Agnieszka Peret, absolwentka Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu, jedną z dwóch toruńskich laureatek konkursu "Matura na 100 procent". Spotkał się z nią Prezydent Torunia Michał Zaleski. - Nie bez przyczyny fundacja, która organizuje wyłonienie najlepszych spośród najlepszych maturzystek i maturzystów nazywa się zawsze warto. Bo...
 • Projekty rewitalizacji siedziby katów toruńskich oraz prac konserwacyjnych w kościele p.w. Św. Jakuba otrzymają dofinansowanie z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.
 • W Auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu 28 września 2023 r. odbywa się VII Forum Seniora, w którym udział bierze kilkuset uczestników z całego województwa kujawsko-pomorskiego.
 • Zaburzeniom związanym z FASD/FAS można w stu procentach zapobiec zachowując abstynencję w ciąży.
 • W sobotę 30 września 2023 roku czeka nas wielkie święto żużlowe. Na Motoarenie im. Mariana Rosego odbędzie się ostatni turniej tegorocznego cyklu Speedway Grand Prix. Za nami już dziewięć z nich, w tym dwie w Polsce, co oznacza, że pozostał tylko wielki finał.
 • Dokładnie 22 października 2023 r. maratończycy z całej Polski, upamiętniając 550. rocznicę narodzin Mikołaja Kopernika, wystartują na dystansie królewskim spod pomnika Kopernika.
 • Muzeum i hostel znalazły swoje miejsce na Dworcu Toruń Główny, który po metamorfozie odwiedzają nie tylko podróżni.
 • Muzeum Twierdzy Toruń, oddział Muzeum Okręgowego w Toruniu, zaprasza na kolejną, 17. odsłonę cyklu „Środowe spotkania z historią wojskowości”. W najbliższą środę (27 września 2023 r.) spotkamy się z Panem Miłoszem Rusieckim, pasjonatem lotnictwa i autorem rewelacyjnej książki pt. „Lotnicze obiekty Torunia 1908–1955. Obiekty aeronautyczne”.
 • Przez ostatnie 40 lat działał na rzecz toruńskiej kultury i edukował młodych. 27 września 2023 roku Prezydent Torunia Michał Zaleski spotkał się odchodzącym na emeryturę Zbigniewem Przybyszem. Spotkanie było okazją do wielu wspomnień i opowieści, ale przede wszystkim do podziękowań: - Dziekuję za Pana wieloletnią pracę na rzecz miasta, współpracę...