Wakacje z Chopinem. Paweł Kamasa | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Wakacje z Chopinem. Paweł Kamasa

Data wydarzenia
-
Opis wydarzenia: 

Ośrodek Chopinowski w Szafarni zaprasza na szósty koncert z cyklu „Wakacje z Chopinem”. Już w najbliższą niedzielę (6 sierpnia 2023 r.) na szafarskiej scenie wystąpi pianista Paweł Kamasa.

Paweł Kamasa studia pianistyczne odbył pod okiem Rudolfa Buchbindera, Jorge Boleta i Harry Datynera. Od czasu swego niemieckiego debiutu na festiwalu Kissinger Sommer w 1987 r. intensywnie koncertuje, odwiedzając tak renomowane sale koncertowe, jak: Salle Gaveau w Paryżu, Tonhalle w Zurychu, Filharmonia Narodowa w Warszawie czy Konserwatorium im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie oraz występując jako solista pod batutą wybitnych dyrygentów (m.in. Jan Krenz, Eivind Gullberg Jensen, Tadeusz Wojciechowski, Marek Pijarowski, Tomasz Bugaj czy Wilfried Boettcher).

Jest także gościem festiwali w Europie Zachodniej (Saint-Savin, Chateauneuf-du-Pape, Genewa, Thun, Musikwoche Braunwald, Music meets Art Goslar) oraz w kraju (festiwale chopinowskie w Warszawie i w Antoninie, Festiwal Pianistyki Polskiej w Słupsku, Mistrzowskie Wieczory i Bravo Maestro w Kąśnej Dolnej, Wieczory w Arsenale Wrocław, Festiwal Gwiazd FORTEpiano w Toruniu, festiwal Filharmonii Łódzkiej Kolory Polski).

W Roku Chopinowskim 1999 brał udział jako jedyny polski pianista w wykonaniu Dzieł Wszystkich Fryderyka Chopina w ramach Festiwalu w Evian we Francji. Uczestniczył w prawykonaniu Cradle Song Hanny Kulenty na monachijskim Biennale ‘94, był pierwszym wykonawcą zadedykowanego mu cyklu Musique polyphonique Czesława Gładkowskiego na festiwalu Jazz à Mulhouse w 1995 roku. Ma na swoim koncie pierwsze w Paryżu publiczne wykonanie kompletu mazurków Karola Szymanowskiego (1994). Jego nagranie tych utworów dla monachijskiej wytwórni KOCH/Schwann zostało nagrodzone „Critic’s Choice Award ‘98”. W 2014 roku firma DUX wydała nowy album artysty z kompletem ostatnich opusów fortepianowych 116 – 119 Johannesa Brahmsa.

W programie koncertu znalazły się następujące utwory Fryderyka Chopina:

 • Polonezy op. 40 (A-dur, c-moll)
 • Mazurki op. 7 (B-dur, a-moll, f-moll, As-dur)
 • Nokturny op. 62 (H-dur, E-dur)
 • Walce op. 64 (Des-dur, cis-moll, As-dur)
 • Ballada As-dur op. 47

Koncert rozpocznie się tradycyjnie o godzinie 12.15. Wstęp wolny.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Dofinansowano ze środków samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

Aby ułatwić melomanom z Torunia i Golubia-Dobrzynia dojazd do Ośrodka Chopinowskiego na koncerty, uruchomiona została specjalna linia autobusowa. Chopin Bus zawiezie prosto na koncert bezpiecznie, szybko i wygodnie, a po zakończeniu koncertu odwiezie z powrotem.  
Koszt przejazdu w obie strony – 20 zł! *
* dla mieszkańców Golubia-Dobrzynia dojazd darmowy!
Prosimy o zgłoszenie chęci przejazdu Chopin Busem do piątku do godziny 12:00 i rezerwację miejsca  pod numerem telefonu 56 682 7930!
Chopin Bus kursuje w soboty i niedziele koncertowe (kalendarz koncertów).
Bilet na przejazd Chopin Busem podlega osobnej rezerwacji.
Kurs autobusu może zostać odwołany, jeśli zostanie zarezerwowanych mniej niż 10 miejsc.

Data: 
06.08.2023 12:15
Miejsce: 
Ośrodek Chopinowski w Szafarni
Kategoria wydarzenia: 
Koncert
Położenie: 

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  W ramach Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu odbędą się m.in. spotkanie młodych, rodzinny piknik kosmiczny pt. "Astrobaza Toruń" oraz wyjątkowy koncert "Pod wspólnym niebem" z udziałem znanych gwiazd.
 • Na zdjęciu białe kwiaty w donicy przed budynkiem urzędu
  Eko, Miasto
  Rozpoczęły się nasadzenia kwiatów w centrum Torunia. Łącznie pojawi się tam ok. 11,5 tys. kwitnących roślin.
 • Na zdjęciu widok na Rynek Staromiejski, na pierwszym planie ratusz
  Miasto
  Z okazji obchodzonego 27 maja Dnia Pracownika Samorządowego i Dnia Samorządu Terytorialnego życzenia urzędnikom składają prezydent Paweł Gulewski oraz przewodniczący Rady Miasta Łukasz Walkusz wraz z Radnymi.
 • Miasto
  Gmina Miasta Toruń, wzorem lat ubiegłych, realizuje Programy Polityki Zdrowotnej adresowane do mieszkańców Torunia.
 • Miasto
  Od 27 do 30 maja 2024 r. trwają konsultacje społeczne dotyczące projektu uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie określenia zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji na terenie Gminy Miasta Toruń.
 • Ambasador Finlandii w UMT
  Miasto
  Pani Päivi Maarit Laine, Ambasador Finlandii w Polsce odwiedziła Urząd Miasta Torunia. 27 maja 2024 r. spotkał się z nią Prezydent Paweł Gulewski. Była to pierwsza oficjalna wizyta Pani Ambasador w Toruniu. Towarzyszył jej Konsul Honorowy Finlandii w Toruniu, pan Tadeusz Pająk. Podczas rozmowy w Urzędzie Miasta Torunia Pan Prezydent wyraził...
 • Gmina Miasta Toruń, wzorem lat ubiegłych, realizuje Programy Polityki Zdrowotnej adresowane do mieszkańców Torunia.
 • Hokejowy Klub Pomorzanin Toruń został wicemistrzem Polski w hokeju na trawie.
 • 27 maja obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego oraz Pracownika Samorządowego.
 • „Nie ma jak u mamy” – to coroczny koncert z okazji Dnia Matki, organizowany przez marszałka województwa kujawsko-pomorskiego. W 2024 r. blisko 6000 gości powitał prezydent Torunia Paweł Gulewski.
 • Wyjątkowy prezent dla mam z okazji ich święta przygotowała Toruńska Orkiestra Symfoniczna – 26 maja 2024 r. wystąpiła pod batutą Krzesimira Dębskiego z koncertem muzyki filmowej.
 • W niedzielę 26 maja 2024 r. wieczorem spodziewane są burze z silnymi opadami deszczu. Apelujemy o ostrożność.
 • 26 maja 2024 r. zakończyła się pierwsza edycja Festiwalu Twórczości dla Dzieci i Młodzieży Arte! Gościem specjalnym koncertu finałowego był Mezo.
 • W ramach wymiany edukacyjnej do Torunia przyjechało 31 uczniów i opiekunów z Theodor-Heuss-Gymnasium z Getyngi.