W Sylwestra i Wszystkich Świętych bez biletu | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

W Sylwestra i Wszystkich Świętych bez biletu

Drogi, Miasto, MZK
Data publikacji: 24 listopada 2016
Autor: Maria Wesoła

Komunikacja miejska 1 listopada i w noc sylwestrową będzie darmowa.

W związku z wzmożonym natężeniem ruchu drogowego 1 listopada każdego roku, radni Rady Miasta Torunia przyjęli uchwałę uprawniającą tego dnia do korzystania z bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji miejskiej w Toruniu. Powinno to wpłynąć na poprawę płynności ruchu i ograniczenie występujących corocznie  zatorów  na trasach dojazdowych do nekropolii oraz usprawnienie ruchu w noc sylwestrową, z 31 grudnia na 1 stycznia. Bezpłatne przejazdy mając zachęcić mieszkańców oraz gości do korzystania z transportu zbiorowego w dotarciu na zabawy sylwestrowe, jak i imprezy organizowane przez miasto. Rozwiązanie może przełożyć się także na poprawę bezpieczeństwa w mieście. 

Na podstawie uchwały zwolnienie z opłat w środkach komunikacji miejskiej obejmować będzie dwa dni: 1 listopada w godzinach 5.00 – 23.00 oraz 31 grudnia w godzinach 18.00-4.00. Jest to rozwiązanie systemowe, obowiązujące każdego roku.

- Koszty tych zmian to około 60 tysięcy złotych z tytułu ulgi 1 listopada oraz około 20 tysięcy złotych z tytułu ulgi w noc z 31 grudnia na 1 stycznia. Kalkulacja została dokonana na podstawie biletów jednorazowych i czasowych wyjaśnia Marcin Kowallek, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Torunia.

Z bezpłatnych przejazdów zaczniemy korzystać już w tegoroczną noc sylwestrową, z 31 grudnia 2016 roku na 1 stycznia 2017.

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: walka bokserska
  Miasto, Sport
  9 i 10 grudnia 2023 r. w hali tenisowej przy ul. Szosa Chełmińska odbędą się walki finałowe Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim.
 • Na zdjęciu: otwarcie Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim
  Miasto, Sport
  Od 4 do 10 grudnia 2023 r. Toruń jest stolicą boksu – rozpoczęły się Mistrzostwa Polski seniorek i seniorów w boksie olimpijskim.
 • Na zdjęciu: stół z kolorowymi papierami, przy nim siedzą dzieci podczas warsztatów
  Kultura, Miasto
  Przy ul. Kościuszki, w obrębie dawnych Młynów Richtera oficjalnie otworzono Młyn Kultury, w którym swoje miejsce znalazły trzy instytucje kulturalne, kierowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
 • Na zdjęciu; rzeźba mostu im. gen. E. Zawackiej wykonana w lodzie
  Miasto
  Jedną z atrakcji 10. rocznicy powstania mostu gen. Elżbiety Zawackiej było rzeźbienie mostu w lodzie. Spektakularna rzeźba stanęła na Rynku Staromiejskim.
 • Kultura, Miasto, Sport
  Od 10 lat białe łuki mostu im. gen. Elżbiety Zawackiej są nieodłącznym elementem panoramy Torunia. Rocznicę otwarcia drugiego toruńskiego mostu drogowego obchodzimy w ten weekend.
 • Na zdjęciu: grupa osób, w tle most drogowy
  Drogi, Miasto
  Liczne grono torunianek i torunian wraz z prezydentem Michałem Zaleskim pozowało do wspólnej fotografii z mostem drogowym im. gen. Elzbiety Zawackiej w tle z okazji 10. rocznicy jego otwarcia.
 • Poznaliśmy laureatów 44. edycji konkursu plastycznego pn. „Moja przygoda w muzeum”. Organizatorem konkursu jest Muzeum Okręgowe w Toruniu.
 • 10 grudnia 2023 r. na Lodowisku Mentor Sport rozegrany zostanie coroczny turniej charytatywny Świąteczna Bitwa Gwiazd.
 • Dobra informacja dla miłośników jazdy na łyżwach. 16 grudnia 2023 roku otwarte zostanie lodowisko sezonowe Przy Skarpie. Po dłuższej przerwie ponownie otwarte zostanie sezonowe lodowisko MOSiR, które znajduje się przy ul. Przy Skarpie 2. Pierwsi łyżwiarze będą mogli wejść na lód 16 grudnia 2023 roku. Lodowisko będzie czynne od poniedziałku do...
 • Obywatele Ukrainy mogą skorzystać z bezpłatnej doraźnej pomocy psychologicznej.
 • Prezydent Torunia Michał Zaleski odwiedził z opłatkiem i upominkami toruńskie kluby seniora.
 • 9 i 10 grudnia 2023 r. w hali tenisowej przy ul. Szosa Chełmińska odbędą się walki finałowe Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim.
 • Od 10 lat białe łuki mostu im. gen. Elżbiety Zawackiej są nieodłącznym elementem panoramy Torunia. Rocznicę otwarcia drugiego toruńskiego mostu drogowego obchodzimy w ten weekend.
 • W najbliższą niedzielę, 10 grudnia 2023 r., w rejonie Motoareny odbędzie się impreza samochodowa „4. Toruńska Barbórka”. W związku z tym z ruchu na kilka godzin zostanie zmieniona organizacja ruchu.