W Sylwestra i Wszystkich Świętych bez biletu | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

W Sylwestra i Wszystkich Świętych bez biletu

Drogi, Miasto, MZK
Data publikacji: 24 listopada 2016
Autor: Maria Wesoła

Komunikacja miejska 1 listopada i w noc sylwestrową będzie darmowa.

W związku z wzmożonym natężeniem ruchu drogowego 1 listopada każdego roku, radni Rady Miasta Torunia przyjęli uchwałę uprawniającą tego dnia do korzystania z bezpłatnych przejazdów środkami komunikacji miejskiej w Toruniu. Powinno to wpłynąć na poprawę płynności ruchu i ograniczenie występujących corocznie  zatorów  na trasach dojazdowych do nekropolii oraz usprawnienie ruchu w noc sylwestrową, z 31 grudnia na 1 stycznia. Bezpłatne przejazdy mając zachęcić mieszkańców oraz gości do korzystania z transportu zbiorowego w dotarciu na zabawy sylwestrowe, jak i imprezy organizowane przez miasto. Rozwiązanie może przełożyć się także na poprawę bezpieczeństwa w mieście. 

Na podstawie uchwały zwolnienie z opłat w środkach komunikacji miejskiej obejmować będzie dwa dni: 1 listopada w godzinach 5.00 – 23.00 oraz 31 grudnia w godzinach 18.00-4.00. Jest to rozwiązanie systemowe, obowiązujące każdego roku.

- Koszty tych zmian to około 60 tysięcy złotych z tytułu ulgi 1 listopada oraz około 20 tysięcy złotych z tytułu ulgi w noc z 31 grudnia na 1 stycznia. Kalkulacja została dokonana na podstawie biletów jednorazowych i czasowych wyjaśnia Marcin Kowallek, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Torunia.

Z bezpłatnych przejazdów zaczniemy korzystać już w tegoroczną noc sylwestrową, z 31 grudnia 2016 roku na 1 stycznia 2017.

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Koncert inaugurujący 39. Świętojański Festiwal Organowy odbył się 19 lipca 2024 r. w Kościele Wniebowzięcia NMP w Toruniu.
 • Miasto
  Z konieczności wymiany wody w obiegu zamkniętym, w poniedziałek 22 lipca 2024 r. w godzinach 7:00-15:00 Fontanna Cosmopolis będzie nieczynna. Po godzinie 15:00 zostanie ponownie uruchomiona.
 • DroneTech 2024 - plakat
  Biznes, Miasto
  O możliwościach współpracy podczas edycji 2024 wydarzenia Dronetech World Meeting przedstawiciele Centrum Wsparcia Biznesu rozmawiali z organizatorami z Instytutu Wspierania Nowych Technologii. Najważniejsze spotkanie przedstawicieli branży lotniczej i pojazdów bezzałogowych odbędzie się w dniach 24-26 października 2024 na terenie Centrum...
 • Kultura, Miasto
  W piątek, 19 lipca 2024 r. rozpoczął się cykl koncertów w ramach „Alternatywnej Sceny Letniej”. Wakacyjne wieczory umilą fantastyczni artyści: Faustyna, Ampacity, VHS, Jakub Jan Bryndal + EL AXO oraz Kathia, których będzie można posłuchać na plenerowej scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Na zdjęciu: ruda panda mała
  Eko, Miasto
  Pandy małe z toruńskiego Ogrodu Zoobotanicznego, Rani i Ogonek, zostały po raz pierwszy rodzicami.
 • W ramach systemu w Toruniu wprowadzono pięć rowerów typu cargo – dwa trójkołowe i trzy dwukołowe.
  Miasto
  Od czerwca 2023 r. w Toruniu można wypożyczać rowery typu cargo. W pierwszym roku z takiej możliwości skorzystano 57 razy. Najwięcej wypożyczeń, aż 17, było w październiku 2023 r.
 • Kolejne tablice informujące o tym, aby nie wchodzić na łachy wiślane, pojawiły się na lewym brzegu Wisły.
 • Kolejna odsłona projektu Park Kultury - w amfiteatrze parku na Bydgoskim Przedmieściu zaplanowano koncert i pokaz filmowy w ramach kina letniego.
 • W piątek, 19 lipca 2024 r. rozpoczął się cykl koncertów w ramach „Alternatywnej Sceny Letniej”. Wakacyjne wieczory umilą fantastyczni artyści: Faustyna, Ampacity, VHS, Jakub Jan Bryndal + EL AXO oraz Kathia, których będzie można posłuchać na plenerowej scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Toruńskie Stowarzyszenie Rodzin „Powrót z U” w ramach dofinansowania otrzymanego od Gminy Miasta Toruń realizuje dwa programy, których celem jest przede wszystkim zapewnienie kompleksowego wsparcia rodzicom oraz opiekunom dzieci i osób uzależnionych od alkoholu i narkotyków.
 • Trwają konsultacje Programu współpracy Gminy Miasta Toruń z organizacjami pozarządowymi w 2025 r. Za nami spotkanie z NGOsami.
 • Pandy małe z toruńskiego Ogrodu Zoobotanicznego, Rani i Ogonek, zostały po raz pierwszy rodzicami.
 • Już w sobotę 20 lipca 2024 r. na Zamku Krzyżackim w Toruniu odbędą się kolejne zajęcia z cyklu comiesięcznych, bezpłatnych wykładów o nazwie „Zamek pełen historii”.
 • Od czerwca 2023 r. w Toruniu można wypożyczać rowery typu cargo. W pierwszym roku z takiej możliwości skorzystano 57 razy. Najwięcej wypożyczeń, aż 17, było w październiku 2023 r.