www.torun.pl

W sobotę przerwa w kursowaniu tramwajów

Drogi, Miasto, MZK
Data publikacji: 24 kwietnia 2019
Autor: Adrian Aleksandrowicz
Ruch tramwajowy wyłączony w sobotę

27 kwietnia 2019 roku w godz. od 4:30 do 13:05 wstrzymany zostanie ruch tramwajowy na odcinku od placu NOT do pętli Elana.

Komunikacja tramwajowa zostanie wstrzymana w związku z koniecznością przeprowadzenia prac naprawczych i konserwacyjnych torowisk i sieci trakcyjnej w ulicach Przy Kaszowniku, Skłodowskiej-Curie i wschodniej oraz uzupełnienia tłucznia w miejscu tymczasowego przejazdu w ul. Przy Kaszowniku.  w sobotę od godz. 4:30 do 13:05 tramwaje nie bedą jeździły na odcinku od placu NOT do pętli Elana.

Zawieszone zostanie kursowanie linii tramwajowych nr 2 i 3.  Na odcinku wyłączonym z ruchu tramwajowego uruchomiona zostanie linia autobusowa nr 52. Autobusy będą kursować na trasie: Al. Solidarności – Odrodzenia (powrót Uniwersytecka) – Przy Kaszowniku – Warneńczyka – Kościuszki – Dworzec Wschodni – Skłodowskiej-Curie – Bukowa.

Autobusy kursować będą z częstotliwością co 15 minut. Autobusy zatrzymywać się będą na przystankach autobusowych w pobliżu przystanków tramwajowych.

Na trasie Al. Solidarności – Motoarena kursować będą dwie linie tramwajowe nr 8 i 9. Tramwaje linii nr 8 kursować będą z Motoareny ul. Reja i Bydgoską do Al. Solidarności i dalej do Motoareny ulICAMY Czerwona Droga i Kraszewskiego, a tramwaje linii nr 9 z Motoareny pojadą odwrotnie: ul. Kraszewskiego i Czerwoną Drogą do al. Solidarności i dalej do Motoareny przez ulice Bydgoską i Sienkiewicza. Obie linie kursować będą z częstotliwością co 15 minut.

Po godz. 13:00 wznowione zostanie kursowanie tramwajów linii nr 2 i 3:

 • pierwszy tramwaj linii nr 2 z pętli "Motoarena" odjedzie o godz. 13:13, a z pętli "Elana B" o godz. 13:45,
 • pierwszy tramwaj linii nr 3 z pętli "Reja" odjedzie o godz. 13:06, a z pętli "Wschodnia" o godz. 13:40

Odjazdy tramwajów linii nr 8 z pętli Motoarena,

Odjazdy tramwajów linii nr 8 z przystanku Aleja Solidarności,

Odjazdy tramwajów linii nr 9 z pętli Motoarena,

Odjazdy tramwajów linii nr 9 z przystanku Aleja Solidarności,

Odjazdy autobusów linii nr 52 z przystanku Aleja Solidarności,

Odjazdy autobusów linii nr 52 z przystanku Bukowa,

Odjazdy tramwajów linii nr 2 z pętli Elana B,

Odjazdy tramwajów linii nr 2 z pętli Motoarena,

Odjazdy tramwajów linii nr 3 z pętli Wschodnia,

Odjazdy tramwajów linii nr 3 z przystanku Reja.

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Piękna pogoda, a do tego Szekspir na ulicach, porywające, pełne pasji Dni Tanga, YouTube na deskach Teatru im. Wilama Horzycy, historia toruńskiego sportu poznawana na rowerze - tych i wielu innych atrakcji nie można przeoczyć w ten weekend w Toruniu.
 • Miasto
  Toruńską starówkę w charakterystycznym stylu gry Minecraft przygotowali fani tej komputerowej zabawy, jednej z najpopularniejszych gier na świecie.
 • Miasto, Sport
  W sobotę 20 lipca 2019 r. na toruńskiej Motoarenie odbędą się kolejne, wyjątkowe zawody żużlowe - European 125cc Youth Track Racing Cup.
 • Miasto
  Prezydent Torunia Michał Zaleski docenił pracę trzydziestu sześciu urzędników. 18 lipca 2019 r. wręczył im awanse stanowiskowe.
 • Miasto
  19 lipca 2019 roku stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia oficjalnie rozpoczęli obóz w Toruniu. Tysiąc osób spędzi w grodzie Kopernika 10 dni. Przygotowano dla nich szereg atrakcji.
 • Miasto, MZK
  Prace budowlane na Wałach gen. Sikorskiego nabierają tempa. Na budowę zwożone są płyty podtorowe. Ich układanie rozpocznie się w przyszłym tygodniu.
 • Ostatni dzień lipca będzie zarazem pierwszym dniem, kiedy torunianie będą mogli wsiąść na rowery miejskie. Na toruńskich ulicach pojawiły się już stacje, z których będzie można wypożyczać rowery. Od kilku tygodni działa strona www.torvelo.pl, gdzie można się zalogować i zapoznać z regulaminem wypożyczania jednośladów.
 • 19 lipca 2019 r. zostały wypłacone pierwsze świadczenia 500+ i 300+ dla osób, które złożyły wnioski 1 lipca 2019 roku.
 • 27 lipca 2019 roku, o godz. 9:00 odbędzie XVIII toruński Top-Cross Maraton. Jest to jeden z nielicznych maratonów, podczas którego nie ma limitu czasu a każdy uczestnik jest klasyfikowany według przebiegniętego dystansu.
 • Rozpoczęła się 16. edycja festiwalu Song of Songs. Koncerty odbywają się w dniach 19-20 lipca 2019 r. na scenie plenerowej przy CKK Jordanki.
 • Na węźle przesiadkowym w al. św. Jana Pawła II powstanie pierwszy w Toruniu „zielony przystanek”. Takie rozwiązanie nie tylko uprzyjemni oczekiwanie pasażerom i da im jeszcze większą ochronę przed słońcem, ale także wpłynie na zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska naturalnego.
 • Przy przebudowie okolic pl. Rapackiego budowlańcy trafiają na wiele ciekawych reliktów archeologicznych. Zdarza się, że odkrycia zaskakują nawet archeologów. Prace prowadzone są pod nadzorem archeologów z Muzeum Okręgowego w Toruniu. Obecnie prace  toczą się na Wałach gen. Sikorskiego oraz ul. Chopina.  Niemal od pierwszego dnia robót pod ziemią...
 • Rada Miasta Torunia na najbliższej sesji zajmie się regulaminem określającym wysokość oraz warunki przyznawania niektórych składników wynagrodzenia dla nauczycieli toruńskich placówek oświatowych.
 • W naborze uzupełniającym do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych uczniowie mają do dyspozycji 885 miejsc, czyli o 118 miejsc więcej niż osób niezakwalifikowanych w I etapie rekrutacji.