www.torun.pl

W sobotę przerwa w kursowaniu tramwajów

Drogi, Miasto, MZK
Data publikacji: 24 kwietnia 2019
Autor: Adrian Aleksandrowicz
Ruch tramwajowy wyłączony w sobotę

27 kwietnia 2019 roku w godz. od 4:30 do 13:05 wstrzymany zostanie ruch tramwajowy na odcinku od placu NOT do pętli Elana.

Komunikacja tramwajowa zostanie wstrzymana w związku z koniecznością przeprowadzenia prac naprawczych i konserwacyjnych torowisk i sieci trakcyjnej w ulicach Przy Kaszowniku, Skłodowskiej-Curie i wschodniej oraz uzupełnienia tłucznia w miejscu tymczasowego przejazdu w ul. Przy Kaszowniku.  w sobotę od godz. 4:30 do 13:05 tramwaje nie bedą jeździły na odcinku od placu NOT do pętli Elana.

Zawieszone zostanie kursowanie linii tramwajowych nr 2 i 3.  Na odcinku wyłączonym z ruchu tramwajowego uruchomiona zostanie linia autobusowa nr 52. Autobusy będą kursować na trasie: Al. Solidarności – Odrodzenia (powrót Uniwersytecka) – Przy Kaszowniku – Warneńczyka – Kościuszki – Dworzec Wschodni – Skłodowskiej-Curie – Bukowa.

Autobusy kursować będą z częstotliwością co 15 minut. Autobusy zatrzymywać się będą na przystankach autobusowych w pobliżu przystanków tramwajowych.

Na trasie Al. Solidarności – Motoarena kursować będą dwie linie tramwajowe nr 8 i 9. Tramwaje linii nr 8 kursować będą z Motoareny ul. Reja i Bydgoską do Al. Solidarności i dalej do Motoareny ulICAMY Czerwona Droga i Kraszewskiego, a tramwaje linii nr 9 z Motoareny pojadą odwrotnie: ul. Kraszewskiego i Czerwoną Drogą do al. Solidarności i dalej do Motoareny przez ulice Bydgoską i Sienkiewicza. Obie linie kursować będą z częstotliwością co 15 minut.

Po godz. 13:00 wznowione zostanie kursowanie tramwajów linii nr 2 i 3:

 • pierwszy tramwaj linii nr 2 z pętli "Motoarena" odjedzie o godz. 13:13, a z pętli "Elana B" o godz. 13:45,
 • pierwszy tramwaj linii nr 3 z pętli "Reja" odjedzie o godz. 13:06, a z pętli "Wschodnia" o godz. 13:40

Odjazdy tramwajów linii nr 8 z pętli Motoarena,

Odjazdy tramwajów linii nr 8 z przystanku Aleja Solidarności,

Odjazdy tramwajów linii nr 9 z pętli Motoarena,

Odjazdy tramwajów linii nr 9 z przystanku Aleja Solidarności,

Odjazdy autobusów linii nr 52 z przystanku Aleja Solidarności,

Odjazdy autobusów linii nr 52 z przystanku Bukowa,

Odjazdy tramwajów linii nr 2 z pętli Elana B,

Odjazdy tramwajów linii nr 2 z pętli Motoarena,

Odjazdy tramwajów linii nr 3 z pętli Wschodnia,

Odjazdy tramwajów linii nr 3 z przystanku Reja.

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura
  Teatr Baj Pomorski ma niespodziankę dla wszystkich dzieci. Zapraszamy na przedstawienie „Jaś i Małgosia” - spektakl online z musicalowym zacięciem.
 • Miasto
  30 maja obchodzimy Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Życzenia rodzicom zastępczym oraz ich podopiecznym złożył prezydent Michał Zaleski.
 • Drogi, Miasto
  Od 22 do 27 maja 2020 r. Miejski Zarząd Dróg w Toruniu przyjmował uwagi dotyczące trzech zaproponowanych koncepcji przebudowy ul. Łukasiewicza w Toruniu. Konsultacje cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Wpłynęło 38 uwag, złożono 4 pisma z propozycjami rozwiązań.
 • Drogi, Miasto
  Od najbliższego poniedziałku (1 czerwca) kierowcy parkujący w Strefie Płatnego Parkowania będą mogli wnosić opłaty za parkowanie w parkomatach.
 • Miasto, Sport
  W niedzielę 7 czerwca 2020 r. wystartuje pierwszy z cyklu historycznych rajdów rowerowych „Śladem toruńskich dróg do wolności”.
 • Miasto, Sport
  Zgodnie z zapowiedzią rządu, od 30 maja 2020 r. dostępne będą siłownie zewnętrzne. Wkrótce też będzie można korzystać z placów zabaw.
 • Ponad 7,5 mln zł wynosi budżet obywatelski Torunia na rok 2021. Wnioski będzie można składać już od 8 czerwca 2020 r.
 • U 140 mieszkańców Torunia i powiatu toruńskiego potwierdzono zarażenie koronawirusem SARS-CoV-2. Kwarantanną objęto 252 osoby, w tym 25 osób znajduje się w miejscu kwarantanny zbiorowej). Do 110 wzrosła liczba zarażonych, którzy powrócili do zdrowia. Od poniedziałku 25 maja nie zanotowano kolejnej ofiary śmiertelnej pandemii koronawirusa.
 • W związku z czwartym etapem znoszenia obostrzeń, możliwe będzie przeprowadzenie pierwszych kulturalnych wydarzeń plenerowych już w ten weekend! Miasto Toruń i toruńskie instytucje kultury zapraszają na Kino Letnie i spektakl z okazji Dnia Dziecka przy CKK Jordanki.
 • Jak branża wraca do normalności - opowiada Katarzyna Małkiewicz z toruńskiego Hotelu Filmar w kolejnym odcinku cyklu realizowanego przez Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.
 • Z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego, który przypada 30 maja, prezydent Michał Zaleski przekazał upominki dla podopiecznych toruńskich rodzinnych domów dziecka i rodzin zastępczych.
 • W Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki powstało profesjonalne studio telewizyjne toruńskiej firmy Art4Media. Studio zainauguruje swoją działalność muzycznie, prezentując koncerty.
 • W Zielone Świątki (niedziela 31 maja) komunikacja miejska będzie funkcjonowała wg świątecznych rozkłądów jazdy.
 • Od pierwszego czerwca torunianie mogą korzystać z bezpośrednich porad konsumenckich. Miejski Rzecznik Konsumentów będzie udzielać porad i informacji oraz przyjmować wnioski o udzielenie pomocy prawnej w sprawach konsumenckich w Punkcie Informacyjnym przy ul. Wały gen. Sikorskiego 8 w godz. 7.30-15.30.