www.torun.pl

W sobotę przerwa w kursowaniu tramwajów

Drogi, Miasto, MZK
Data publikacji: 24 kwietnia 2019
Autor: Adrian Aleksandrowicz
Ruch tramwajowy wyłączony w sobotę

27 kwietnia 2019 roku w godz. od 4:30 do 13:05 wstrzymany zostanie ruch tramwajowy na odcinku od placu NOT do pętli Elana.

Komunikacja tramwajowa zostanie wstrzymana w związku z koniecznością przeprowadzenia prac naprawczych i konserwacyjnych torowisk i sieci trakcyjnej w ulicach Przy Kaszowniku, Skłodowskiej-Curie i wschodniej oraz uzupełnienia tłucznia w miejscu tymczasowego przejazdu w ul. Przy Kaszowniku.  w sobotę od godz. 4:30 do 13:05 tramwaje nie bedą jeździły na odcinku od placu NOT do pętli Elana.

Zawieszone zostanie kursowanie linii tramwajowych nr 2 i 3.  Na odcinku wyłączonym z ruchu tramwajowego uruchomiona zostanie linia autobusowa nr 52. Autobusy będą kursować na trasie: Al. Solidarności – Odrodzenia (powrót Uniwersytecka) – Przy Kaszowniku – Warneńczyka – Kościuszki – Dworzec Wschodni – Skłodowskiej-Curie – Bukowa.

Autobusy kursować będą z częstotliwością co 15 minut. Autobusy zatrzymywać się będą na przystankach autobusowych w pobliżu przystanków tramwajowych.

Na trasie Al. Solidarności – Motoarena kursować będą dwie linie tramwajowe nr 8 i 9. Tramwaje linii nr 8 kursować będą z Motoareny ul. Reja i Bydgoską do Al. Solidarności i dalej do Motoareny ulICAMY Czerwona Droga i Kraszewskiego, a tramwaje linii nr 9 z Motoareny pojadą odwrotnie: ul. Kraszewskiego i Czerwoną Drogą do al. Solidarności i dalej do Motoareny przez ulice Bydgoską i Sienkiewicza. Obie linie kursować będą z częstotliwością co 15 minut.

Po godz. 13:00 wznowione zostanie kursowanie tramwajów linii nr 2 i 3:

 • pierwszy tramwaj linii nr 2 z pętli "Motoarena" odjedzie o godz. 13:13, a z pętli "Elana B" o godz. 13:45,
 • pierwszy tramwaj linii nr 3 z pętli "Reja" odjedzie o godz. 13:06, a z pętli "Wschodnia" o godz. 13:40

Odjazdy tramwajów linii nr 8 z pętli Motoarena,

Odjazdy tramwajów linii nr 8 z przystanku Aleja Solidarności,

Odjazdy tramwajów linii nr 9 z pętli Motoarena,

Odjazdy tramwajów linii nr 9 z przystanku Aleja Solidarności,

Odjazdy autobusów linii nr 52 z przystanku Aleja Solidarności,

Odjazdy autobusów linii nr 52 z przystanku Bukowa,

Odjazdy tramwajów linii nr 2 z pętli Elana B,

Odjazdy tramwajów linii nr 2 z pętli Motoarena,

Odjazdy tramwajów linii nr 3 z pętli Wschodnia,

Odjazdy tramwajów linii nr 3 z przystanku Reja.

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Prezydent Miasta Torunia co roku przyznaje stypendia i nagrody dla zdolnych uczniów. W 2019 roku obowiązują nowe zasady przyznawania tych świadczeń.
 • Kultura, Miasto
  Mieszkańcy Stawek spotkali się w niedzielę 19 maja 2019 r. na rodzinnym festynie parafialno-osiedlowym.
 • Miasto
  13 maja 2019 roku rusza nabór do klas I liceów, techników i szkół branżowych I stopnia. Na rok szkolny 2019/2020 przygotowano w sumie ponad 5100 miejsc dla absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych.
 • Miasto
  W sobotę 18 maja 2019 r. w Centrum Kształcenia ustawicznego w Toruniu odbył się V Kongres Nauczycieli Wychowania Przedszkolnego. Temat tegorocznego Kongresu „Sprawdzone metody wychowania i edukacji małego dziecka”.Inicjatorem przedsięwzięcia było działające od 2002 r. w Toruniu, Stowarzyszenie Edukacji Przedszkolnej „Inicjatywa i Twórczość”,...
 • Drogi
  Miejski Zarząd Dróg informuje o utrudnieniach drogowych w Toruniu na przełomie maja i czerwca 2019 r. związanych z planowanymi pracami wodociągowo-kanalizacyjnymi.
 • Miasto
  Każdy pełnoletni mieszkaniec Torunia, pomimo braku zameldowania w mieście może złożyć wniosek o wpisanie do rejestru wyborców.
 • Kolejna produkcja, tym razem związana z grupą Republika i Toruniem, odnosi sukces na rynku filmowym.
 • Tradycje sportowe i atuty Torunia jako Europejskiego Miasta Sportu 2019 zostały zaprezentowane podczas pierwszej rundy Indywidualnych Mistrzostw Świata na żużlu. Turniej odbył się 18 maja 2019 roku na PGE Narodowym w Warszawie.
 • Od dwudziestu lat świetlica „Antoninek” wspiera w potrzebie i organizuje czas dzieciom z toruńskich Wrzosów. W niedzielę 19 maja 2019 r. świętowała swój jubileusz.
 • Informacje dla wyborców, członków komisji oraz komitetów wyborczych.
 • Ponad 200 młodych rowerzystów rywalizowało w niedzielę 19 maja 2019 roku na Motoarenie w wyścigach rowerowych zorganizowanych w ramach obchodów 10-lecia powstania najlepszego stadionu żużlowego na świecie.
 • Elana Toruń przegrała w niedzielę 19 maja 2019 r. z Olimpią Elbląg 1:2 i straciła szanse na awans do I ligi. A były one spore, zważywszy że GKS Bełchatów zakończył swoje spotkanie remisem.
 • Budynek przy ul. Słowackiego 114 zostanie poddany przebudowie i modernizacji, by swoją siedzibę miał tam Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie.
 • Życie codzienne w Toruniu w latach 1914-1920, u progu odzyskania niepodległości, jest tematem prelekcji, na którą zaprasza 22 maja 2019 r. Książnica Kopernikańska przy ul. Słowackiego 8.