www.torun.pl

W sobotę bawimy się na Szerokiej

Biznes, Kultura, Miasto
Data publikacji: 13 maja 2019
Autor: Małgorzata Litwin

Zdobądź paszport rzemieślnika i zjedz specjalne dania przygotowane przez przedsiębiorców ze starówki podczas Święta ulic Szerokiej i Królowej Jadwigi w sobotę 18 maja. Start o godz. 12.00 na rogu ul. Szerokiej i ul. Mostowej.

Tegoroczną zabawę zaczniemy od akcji promującej toruńskich rzemieślników. Każdy ma szansę wypełnić Paszport Toruńskiego Rzemieślnika i zdobyć wyjątkowy medal oraz nagrody, w tym kartę Moja Starówk@, słodycze od Manufaktury Cukierków i Pijalni Czekolady E.Wedel oraz upominki od Starej Mydlarni. Paszport będzie można odebrać na scenie wydarzenia.

Do wspólnej zabawy zapraszają: Piekarnia Jarosław Grochowalski, Fotograf Z. Sumiński, Pracownia Introligatorska "Lega HJiR", Pracownia Jubilerska Szymkiewicz, Sklep Jubilerski "Brylancik" i Zakład Złotniczy, Kowalstwo Zdobnicze Andrzej Schmidt, Pracownia Złotnicza "RUBIN", Toruńska Wytwórnia Stempli M. & Z. Wierzbiccy, Pracownia Witraży INTEK-ART Sławomir Intek, Galeria "JESt" oraz Pracownia Ceramiki CUD.

Na mieszkańców i gości czeka warsztat karmelarza w Manufakturze Cukierków, warsztaty wypieku piernika prowadzone przez Toruńską Piernikarnię Mistrza Bogumiła. Zapraszamy również do takich miejsc, jak: Stara Mydlarnia, Wawel, Hebe, Douglas, Toruńska Manufaktura Piernika, Top Toys oraz Domu Legend Toruńskich, które przygotowały dla Państwa specjalne atrakcje. Restauracja Cela 32 Weź zjedz oraz restauracja Jack Polako będą serwować dania specjalne. Młodsi uczestnicy zabawy będą mieli okazję udziału w warsztatach origami, prowadzonych przez CK Dwór Artusa, warsztatach cyrkowych czy w wybiciu pamiątkowej monety. Oczywiście nie zabranie tego, co lubią najmłodsi, czyli malowania twarzy oraz baniek mydlanych.

O godz. 14.00 ruszymy paradą ulicą Szeroką, którą poprowadzi Bateria de Samba Bloco Pomerania - brazylijska maszyna perkusyjna prowadzona przez wykładowcę Akademii Sztuki w Szczecinie Rafała Krzanowskiego, założona dzięki zespołowi Sambal. Ich ekspresja i energia rytmu nie pozostawi nikogo obojętnym, wciągnie w wir tańca i dobrej zabawy, pozwoli poczuć mocny zbiorowy puls. Ulicą Szeroką przejdzie korowód kilkudziesięciu osób, pełnych entuzjazmu do samby i rytmicznej muzyki bębnów. Na drugą odsłonę spotkania z zespołem zapraszamy o godz. 16.30, tym razem pod zegarem u zbiegu ulic Szerokiej, Królowej Jadwigi i Wielkich Garbar. A potem już wspólna zabawa taneczna pod hasłem Szeroka się Bawi, do której zapraszamy wszystkich mieszkańców i gości.

PROGRAM godzinowy:

 • od godz. 12:00 - Toruński Paszport Rzemieślnika - wizyta w zakładach rzemieślniczych: Piekarnia Jarosław Grochowalski, Fotograf Z. Sumiński, Pracownia Introligatorska "Lega HJiR", Pracownia Jubilerska Szymkiewicz, Sklep Jubilerski "Brylancik" i Zakład Złotniczy, Kowalstwo Zdobnicze Andrzej Schmidt, Pracownia Złotnicza "RUBIN", Toruńska Wytwórnia Stempli M. & Z. Wierzbiccy, Pracownia Witraży INTEK-ART Sławomir Intek, Galeria "JESt", Pracownia Ceramiki CUD oraz pobieranie pieczątek. Na bieżąco na scenie ogłaszanie zwycięzców, wręczanie medali oraz karty Moja Starówka i smakołyków ufundowanych przez Wedla i Manufakturę Cukierków oraz upominków od Starej Mydlarni
 • godz. 12:00-13:30 – Atrakcje dla dzieci: malowanie twarzy, warsztaty cyrkowe, warsztaty orgiami, bicie monet, bańki mydlane.
 • godz. 13:00 - Warsztaty wypieku piernika - Toruńska Piernikarnia Mistrza Bogumiła - liczba miejsc 10
 • godz. 14:00 - Parada bębniarzy spod pomnika Mikołaja Kopernika do skrzyżowania ulic Szerokiej i Mostowej
 • godz. 14:00 - Rzemieślniczy warsztat karmelarza w Manufakturze Cukierków - liczba miejsc 30
 • godz. 14:00 - Warsztaty wypieku piernika - Toruńska Piernikarnia Mistrza Bogumiła - liczba miejsc 10
 • godz. 15:00-16:30 - atrakcje dla dzieci: malowanie twarzy, warsztaty cyrkowe, warsztaty orgiami, bicie monet, bańki mydlane.
 • godz. 15:00 - Warsztaty wypieku piernika - Toruńska Piernikarnia Mistrza Bogumiła - liczba miejsc 10
 • godz. 16.00 - Warsztaty wypieku piernika - Toruńska Piernikarnia Mistrza Bogumiła - liczba miejsc 10
 • godz. 16:30-17:00 - Występ bębniarzy pod zegarem przy Empiku, skrzyżowanie ul. Szerokiej i Królowej Jadwigi
 • godz. 17:00 - Warsztaty wypieku piernika - Toruńska Piernikarnia Mistrza Bogumiła - liczba miejsc 10
 • godz. 17:00-18.00 Szeroka się bawi - taneczny flashmob

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto, Sport
  Ponad 400 osób stanęło 17 sierpnia 2019 r. na starcie drugiego, nocnego biegu, rozegranego w ramach Toruńskich Sztafet Wolności 2019/2020.
 • Kultura, Miasto
  W dniach 20-25 sierpnia 2019 r. odbędzie się 11. edycja Bella Skyway Festival. W tym roku motywem przewodnim Bella Skyway Festival jest „Różnorodność miejsca”.
 • Kultura, Miasto, MZK
  20 sierpnia 2019 roku rusza tegoroczny Bella Skyway Festival. Organizatorzy przygotowali szereg udogodnień dla kierowców i pasażerów MZK na czas wydarzenia.
 • Kultura, Miasto
  15 sierpnia 2019 roku zakończył się Festiwal Wisły. Na finał trwającego przez kilka dni wydarzenia torunianie mogli podziwiać wyjątkowe widowisko światło-woda-dźwięk.
 • Drogi, Inwestycje, Miasto
  Nowy wodociąg, gotowa część chodników i zjazdów do posesji, pierwsze warstwy nowej jezdni - tak wygląda obecnie remont ul. Kołłątaja. Od piątku, 23 sierpnia 2019 r., na kierowców czekają kolejne zmiany w organizacji ruchu.
 • Miasto, Sport
  15 sierpnia 2019 roku na Motoarenie zorganizowano zawody żużlowe "Derby Pomorza i Kujaw 2019". Dawni bohaterowie z Torunia i Bydgoszczy wyjechali na stadion aby pokazać piękno czarnego sportu i uczciwej rywalizacji.
 • Atrakcyjne tereny inwestycyjne na toruńskim lewobrzeżu we wrześniu pójdą pod młotek. Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. oferuje działki w południowo-zachodniej części miasta w rejonie ulic Gen. Andersa, Poznańskiej oraz trasy S-10. To propozycja dla inwestorów z sektora MŚP.
 • 26 uzdolnionych uczniów uczęszczających do klas programowo najwyższych w szkołach ponadgimnazjalnych w minionym roku szkolnym otrzyma nagrody od prezydenta Michała Zaleskiego. Wręczenie wyróżnień zaplanowano na 22 sierpnia 2019 r. w Młodzieżowym Domu Kultury.
 • W dzień Święta Wojska Polskiego - 15 sierpnia po raz kolejny wspominamy Bitwę Warszawską, jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Rzeczypospolitej. W Toruniu uroczyste obchody odbyły się pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego. Święto Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej obchodzone jest 15 sierpnia na pamiątkę zwycięskiej Bitwy...
 • Wodyaz wodociągu publicznego w Toruniu w pierwszym półroczu 2019 roku była zdatna do spożycia przez ludzi - wynika z oceny jakości przygotowanej przez Państwowy Powiatowy Inspektoriat Sanitarny w Toruniu.
 • Toruń dołączył do rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski, która startuje 1 września 2019 roku.Aby móc uczestniczyć w rywalizacji i zdobywać kilometry dla Torunia należy zainstalować w swoim telefonie aplikację „Rowerowa Stolica Polski”. Jest to wielofunkcyjne narzędzie przydatne każdemu, kto uprawia sport. Aplikacja mierzy czas, pokonany...
 • 14 sierpnia 2019 r. na wyspie piaskowej na Wiśle odbył się wernisaż wystawy “Powidoki wiślane szypra Kałuży”. Prace Jacka Marczewskiego można obejrzeć w ramach Festiwalu Wisły 2019.
 • Królowa polskich rzek gościła już wiele gwiazd i znamienitości hobbystycznej, jak również profesjonalnej żeglugi. Nie inaczej jest również na naszym, toruńskim odcinku Wisły, przez który 14 i 15 sierpnia 2019 roku mają okazję przepłynąć i zaprezentować się okazałe dłubanki czy nawet wikińskie drakkary.
 • Spotkanie z projektantem, możliwość zgłoszenia uwag przez internet - tak będą wyglądały konsultacje dotyczące rozbudowy ul. Batorego w Toruniu - od ul. Polnej w kierunku północnym.