W Młynie Wiedzy o uzależnieniach behawioralnych | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

W Młynie Wiedzy o uzależnieniach behawioralnych

Miasto
Data publikacji: 11 czerwca 2024
Autor: Marcin Pryka

We wrześniu 2024 r. w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy odbędą się warsztaty profilaktyczne w ramach miejskiego programu profilaktyki uzależnień.

- Co prawda zajęcia będą odbywały się w nowym roku szkolnym, ale już teraz zachęcamy nauczycieli, aby zgłosili udział w warsztatach - mówi Marcin Centkowski, rzecznik prasowy toruńskiego centrum nauki. - Dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych przygotowaliśmy aktywności związane z profilaktyką uzależnień behawioralnych "Zdrowa równowaga" - dodaje.

Warsztaty będą prowadzone w formie sesji dialogowych oraz ćwiczeń przez doświadczonego pedagoga, posiadającego wiedzę z zakresu uzależnień behawioralnych. Podczas zajęć zostaną zaprezentowane zagadnienia dotyczące, m.in. zachowań ryzykownych i mechanizmów, które przed nimi chronią, nadużywania nowych technologii, a także dlaczego gry uzależniają. Nie zabraknie tematów związanych z cyberprzemocą i metodom jej przeciwdziałania. Omówione zostaną zagadnienia związane  z dobrostanem psychicznym, a uczestnicy otrzymają wskazówki jak o niego dbać.

Terminy warsztatów:

 • 16 i 23 września, godz. 9:00 i 11:00 

 • 21 i 28 października, godz. 9:00 i 11:00 

 • 18 i 25 listopada, godz. 9:00 i 11:00 

W pojedynczych zajęcia może wziąć udział maksymalnie 30 osób. Godzinne warsztaty odbędą się w sali warsztatowej Centrum Innowacyjnej Edukacji (ul. Władysława Łokietka 1-3). 

Zgłoszenia są przyjmowane za pośrednictwem poczty elektronicznej: e.byszewska@centrumnowoczesnosci.org.pl. W temacie należy wpisać  "Zdrowa równowaga, dzień, godzina" (zgodnie z wybranym terminem zajęć, np. Zdrowa równowaga, 16.09.2024, godz. 9:00). W treści wiadomości organizatorzy proszą o podanie nazwy szkoły, imienia i nazwiska osoby zgłaszającej, imienia i nazwiska nauczyciela/opiekuna, liczbę uczestników oraz numer telefonu. Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. 

Warsztaty są finansowane w ramach programu profilaktyki uzależnień poprzez działania w dziedzinie kultury ze środków Gminy Miasta Toruń – "Program zapobiegania uzależnieniom behawioralnym u dzieci, młodzieży i dorosłych podczas imprez cyklicznych i profilaktycznych wydarzeń specjalnych prowadzonych przez CNMW w 2024 roku". 

Najczęściej czytane aktualności

 • Poznaliśmy pierwsze nazwiska zaproszonych artystów!
 • 11 czerwca 2024 r. prezydent Paweł Gulewski spotkał się z Radami Okręgów Staromiejskie i Bydgoskie.
 • Prezydent Torunia wydłużył termin zgłaszania kandydatów na członków Rady Seniorów Miasta Torunia na lata 2024-2029.
 • W dniach 15-17 czerwca 2024 r. przypada 100 – lecie maratonu w Polsce. To właśnie w Grodzie Kopernika 15 czerwca 1924 r. miała miejsce meta pierwszego, najdłuższego biegu maratońskiego w Polsce.
 • Do 30 czerwca 2024 r. trwają konsultacje społeczne dotyczące projektu uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie określenia zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji na terenie Gminy Miasta Toruń.
 • Budowa nowej linii tramwajowej do pętli przy ul. Heweliusza nagrodzona Medalem Europejskim!
 • Drużyna chłopców U12 Społecznej Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego Stowarzyszenia "Edukacja" w Toruniu odniosła wielki sukces w XXIV edycji Pucharu Tymbarka. Zespół zajął 4. miejsce w całej Polsce, w swojej kategorii wiekowej.   - To ogromne osiągnięcie dla naszej szkoły i miasta Torunia. Nasza drużyna wykazała się nie tylko doskonałymi...
 • Dobra muzyka, kawa i coś na ząb. Wpadnij na rodzinne spotkanie na nadwiślańskich terenach w parku na Bydgoskim Przedmieściu. Kulturalne śniadanie na trawie ma otwartą formułę plenerowego pikniku i odbędzie się w sobotę 15 czerwca 2024. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.