W mikołajki ruszy świąteczny tramwaj | www.torun.pl

W mikołajki ruszy świąteczny tramwaj

Miasto, MZK
Data publikacji: 03 grudnia 2020
Autor: Sylwia Derengowska
Tramwaj linii nr 1 ma czapkę mikołaja, brodę i wąsy

Z okazji mikołajek 6 grudnia 2020 r., zgodnie z tradycją, kursowanie po ulicach Torunia rozpocznie niezwykły, świątecznie iluminowany i rozbrzmiewający kolędami tramwaj.

Świąteczny tramwaj będzie przyozdobiony światełkami, gwiazdkami, śnieżynkami i reniferami. Tradycyjnie co roku wzbogacany jest o świąteczny symbol – niespodziankę. W ubiegłym sezonie była to czapka Mikołaja, broda i wąsy. Tego akcentu nie zabraknie i teraz, ale pojawi się oczywiście coś nowego.

Niestety w tym roku z powodu pandemii podczas inauguracyjnego przejazdu nie będzie wspólnego kolędowania i muzyki na żywo, ale świąteczne piosenki będą towarzyszyć pasażerom – tyle, że z głośników.

Świąteczny swing będzie kursował jako zwykły tramwaj rozkładowy w sieci komunikacji miejskiej od 6 grudnia 2020 do 6 stycznia 2021 roku. Pierwszego dnia, w niedzielę 6 grudnia, wyjedzie na trasę „jedynki”. Na trasie linii nr 1 będzie go można spotkać do 13 grudnia, a następnie – od 14 do 20 grudnia – będzie cieszył pasażerów linii nr 2. Od 21 grudnia do 3 stycznia wróci na trasę linii nr 1, zaś w dniach 4 - 6 stycznia – linii nr 2.

Szczegółowy rozkład podamy niebawem.

Zapraszamy do podróżowania w świątecznym klimacie!

Fot. Wojtek Szabelski

Najczęściej czytane aktualności

 • Tabliczki informacyjne na budynku Powiatowego Urzędu Pracy
  Miasto
  Od 1 stycznia 2021 roku odbywa się rekrutacja uczestników projektu „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w Toruniu”, którego realizatorem jest Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia.
 • Na zdjęciu: alejka w zrewitalizowanym Parku Glazja
  Eko
  W poniedziałek 25 stycznia 2021 roku o godz. 19:45 na antenie TVP Bydgoszcz zaplanowano emisję filmu edukacyjnego pt. „Czyste Energia – czyste środowisko”.
 • Grafika informująca o programie Rodzina 500 Plus
  Miasto
  Od 1 lutego 2021 r. można składać wnioski o wypłatę świadczenia 500+ przez kolejny rok, w okresie od czerwca 2021 do maja 2022 r.
 • Na zdjęciu: Kafka Jaworska
  Koronawirus
  Dyrektorka Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest jest kolejną osobą, która wyjaśnia, dlaczego zaszczepi się przeciwko COVID-19, kiedy tylko będzie taka możliwość.
 • Na zdjęciu: grafika z danymi epidemicznymi
  Koronawirus
  W ciągu ostatniej doby w Toruniu przybyło 25 osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. 48 osób wróciło do zdrowia.
 • Na zdjęciu samochody stoją przed skrzyżowaniem, pada deszcz
  Drogi, Miasto
  Wieczorem w niedzielę 24 stycznia i rano w poniedziałek 25 stycznia w Toruniu może wystąpić oblodzenie – przestrzega kierowców i pieszych Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego. Prognozuje się zamarzanie nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem oraz miejscami mokrego śniegu. Oblodzenie wystąpić ma dzisiaj (24.01.2021...
 • W niedzielę 24 stycznia 2021 roku w Toruniu potwierdzono 39 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.
 • Więcej grup zawodowych, które mogą skorzystać z pobytu w hotelu, dookreślenie, kto może zaszczepić się w I etapie, zmiany w zakazie zgromadzeń – 23 stycznia 2021 r. weszło w życie nowe rozporządzenie dot. ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z epidemią.
 • Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega o możliwym oblodzeniu nawierzchni dróg i chodników w najbliższych godzinach.
 • Podczas 26. sesji Rady Miasta Torunia prezydent Michał Zaleski przekazał radnym szereg informacji dotyczących aktualnej sytuacji epidemicznej i funkcjonowania miasta.
 • W sobotę 23 stycznia 2021 roku w Toruniu potwierdzono 95 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Jeden mieszkaniec miasta zmarł przez COVID-19.
 • W 2021 roku Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia planuje realizację wielu usług i instrumentów rynku pracy. Zainteresowanych zachęcamy do sprawdzania oferty urzędu.
 • Osiem zestawów przedmiotów na aukcje przekazał toruńskiemu sztabowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prezydent Torunia Michał Zaleski. Dodatkowo dwa zestawy trafiły również od miasta na orkiestrowe aukcje UMK.
 • Miasto od wielu lat wspiera prowadzony przez Stowarzyszenie „Mateusz” Ośrodek Readaptacyjny w Toruniu. Informacji o udzielonej pomocy zabrakło jednak w medialnych wypowiedziach prezesa Waldemara Dąbrowskiego.