www.torun.pl

W czym możesz pomóc?

Miasto
Data publikacji: 10 kwietnia 2020
Autor: Małgorzata Litwin
W czym możesz pomóc?

Powstała lista aktualnych potrzeb placówek medycznych i opiekuńczych w Toruniu. Chcesz i możesz pomóc? Skorzystaj z niej!

Trwający stan epidemii wyzwolił w wielu Polakach pokłady dobra. W pomoc innym, zbiórki publiczne, akcje szycia maseczek czy gromadzenia materiałów ochronnych dla służby zdrowia oraz opiekunów i wolontariuszy włącza się także coraz liczniejsze grono torunian, osób indywidualnych i firm. Powstają specjalne grupy pomocowe i fora informacyjne, na których ludzie wymieniają się pytaniami, oferują pomoc lub wskazują możliwości udzielenia jej przez innych.

Wiele wartościowych, społecznych inicjatyw jest skierowanych do personelu i pacjentów placówek medycznych i opiekuńczych, które w największym stopniu borykają się ze skutkami COVID-19. Nadzwyczajna sytuacja błyskawicznie zwielkrotniła ich potrzeby w zakresie wyposażenia ochronnego. Stale jest ono uzupełniane instytucjonalnie, ale nie bez znaczenia jest społeczna pomoc w doposażeniu tych miejsc.

Dlatego dla ułatwienia i skoordynowania wszystkich działań przygotowaliśmy stale aktualizowaną listę potrzeb szpitali, ośrodków opieki i innych miejsc, które są na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem. Osoby indywidualne, koordynatorów grup czy przedstawicieli firm zainteresowanych pomocą, posiadających wymienione na tej liście artykuły, zachęcamy do skorzystania z podanych numerów telefonów i uzgodnienia formy i terminu ich przekazania placówkom.Zobacz też:

Fot. Małgorzata Litwin

  

Fragment plakatu zachęcającego do głosowania

Budżet obywatelski mieszkańców Torunia na rok 2021

GŁOSUJEMY
od 10 do 19 października 2020

  


Najczęściej czytane aktualności

 • Pomnik bł. ks. Jerzego Popiełuszki z biało-czerwonymi wstęgami u stó
  Kultura, Miasto
  19 października 2020 r. minęła 36. rocznica śmierci ks. Jerzego Popiełuszki. Prezydent Torunia i przewodniczący Rady Miasta złożyli z tej okazji kwiaty pod pomnikiem kapłana zamordowanego przez SB.
 • Miasto
  Przez cały okres trwania pandemii w ramach tzw. Tarczy Antykryzysowej przekazywane jest wsparcie dla przedsiębiorców, organizacji pozarządowych i osób prawnych.
 • Prezydent Michał Zaleski podczas konferencji prasowej w trybie zdalnym
  Miasto
  Podczas konferencji prasowej w dniu 19 października 2020 r. prezydent Michał Zaleski poinformował o aktualnej sytuacji epidemicznej w mieście.
 • zdjęcie z Sylwestra Miejskiego w 2018 r., fot. Lech Kamiński
  Kultura, Miasto
  W związku z sytuacją epidemiczną prezydent Torunia Michał Zaleski podjął decyzję o odwołaniu tegorocznego Sylwestra Miejskiego.
 • zdjęcie obelisku poświęconego zamordowanym nauczycielom
  Miasto
  Dla upamiętnienia 81. rocznicy pierwszych straceń na Barbarce w niedzielę, 25 października 2020 r. w Miejscu Pamięci Narodowej odbędą się okolicznościowe uroczystości.
 • Miasto
  O 73 osoby wzrosła z niedzieli na poniedziałek 18/19.10 liczba zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 w Toruniu. Aktualnie w naszym mieście na Covid-19 choruje 488 osób.
 • W dniach 20-22 października 2020 r. PSG sp. z.o.o. Oddział w Bydgoszczy przeprowadzi akcję przewonienia gazu ziemnego, w celu wykrycia i usunięcia nieszczelności w sieci rozdzielczej i instalacjach wewnętrznych w budynkach.
 • Zmarł prof. Jan Hanasz, wybitny opozycjonista, naukowiec, Honorowy Obywatel Torunia. Miał 86 lat.
 • Żeby przekazać potrzebne informacje dotyczące Powszechnego Spisu Rolnego, w dniu 20 października 2020 r. odbędzie się spotkanie online dla rolników.
 • W niedzielę 18 października 2020 roku w Arenie Toruń rozegrano spotkanie 9. kolejki Energa Basket Ligii. Koszykarze Polskiego Cukru Toruń zmierzyli się z gośćmi z Włocławka.
 • O 28 osób wzrosła z soboty na niedzielę liczba torunian zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. Liczba osób chorych na dzień 18 października wynosi 438.
 • Wystawę jednego z najbardziej kontrowersyjnych fotografików XX w. Helmuta Newtona oglądać oglądać można od dziś, 17 października 2020 r. w Centrum Sztuki Współczesnej. Ekspozycja niemieckiego twórcy „Lubię silne kobiety” jest wydarzeniem towarzyszącym listopadowemu 28. festiwalowi EnergaCamerimage.
 • Znamy zwycięzców tegorocznej edycji konkursu o Chochlę Prezydenta Miasta Torunia! Najlepsze w tym roku okazały się restauracje: Hotelu Filmar, Grudziądzka 132 oraz Mamma Mia.
 • O 29 osób wzrosła z piątku na sobotę liczba torunian zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. Liczba osób chorych na dzień 17 października wynosi 410.