www.torun.pl

V Kongres Nauczycieli Wychowania Przedszkolnego

Miasto
Data publikacji: 20 maja 2019
Autor: Maria Wesoła

W sobotę 18 maja 2019 r. w Centrum Kształcenia ustawicznego w Toruniu odbył się V Kongres Nauczycieli Wychowania Przedszkolnego. Temat tegorocznego Kongresu „Sprawdzone metody wychowania i edukacji małego dziecka”.

Inicjatorem przedsięwzięcia było działające od 2002 r. w Toruniu, Stowarzyszenie Edukacji Przedszkolnej „Inicjatywa i Twórczość”, współorganizatorami Wydział Edukacji Urzędu Miasta Torunia oraz Toruński Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli. Honorowy patronat nad Kongresem objął Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty i Prezydent Miasta Torunia. Patronat medialny Telewizja Toruń.

Cele Kongresu:

 •     propagowanie ciekawych, innowacyjnych rozwiązań stosowanych przez nauczycieli wychowania przedszkolnego,
 •     proponowanie i poddawanie refleksji, co się sprawdza w pracy
 •     z dzieckiem w wieku przedszkolnym i młodszo-szkolnym.
 •     wymiana doświadczeń między podmiotami organizującymi edukację przedszkolną.


W kongresie wzięli udział nauczyciele z toruńskich przedszkoli i żłobków,w tym nauczyciele spoza naszego regionu. W Kongresie uczestniczyli: Anna Łukaszewska Dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Torunia, Irena Zielińska st. wizytator Toruńskiej Delegatury Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, Ryszard Tuliszewski i Edmunt Rydzewski - przedstawiciele Toruńskiego Stowarzyszenia Pomocy Szkole.

Spotkanie rozpoczęła dziecięca orkiestra z Przedszkola Miejskiego nr 14 im. Janusza Korczaka w Toruniu. Kongres prowadzony był w formie aktywnej konferencji podczas której zebrani prelegenci prezentowali swoje innowacyjne działania w pracy z dziećmi.

Wykład inauguracyjny pt. „Jak zadbać o siebie i swój rozwój, aby skutecznie pracować z dzieckiem” przedstawiła Małgorzata Nowicka z Instytutu Pozytywnej Edukacji w Warszawie.
Dr Elżbieta Wieczór z Wydziału Nauk Pedagogicznych UMK w Toruniu, przedstawiła wykład „O fenomenie wychowania”- czyli refleksje wokół nauczycielskich i rodzicielskich strategii wychowania.
Puść resztki w obieg to wystąpienie Justyny Biesiady, pasjonatki i autorki bloga circular kitchen.
Mobilny system współpracy z rodzicami dla żłobków i przedszkoli przedstawił Przemysław Baran z Wydawnictwa LiveKid.

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Toruńską starówkę w charakterystycznym stylu gry Minecraft przygotowali fani tej komputerowej zabawy, jednej z najpopularniejszych gier na świecie.
 • Miasto, Sport
  W sobotę 27 lipca 2019 r. na Motoarenie odbędzie się 2. runda tegorocznego cyklu Tauron Speedway Euro Championship.
 • Miasto
  Piękna pogoda, a do tego Szekspir na ulicach, porywające, pełne pasji Dni Tanga, YouTube na deskach Teatru im. Wilama Horzycy, historia toruńskiego sportu poznawana na rowerze - tych i wielu innych atrakcji nie można przeoczyć w ten weekend w Toruniu.
 • Miasto, MZK
  Miejski Zakład Komunikacji oraz CHR PLAZA zapraszają w sobotnie popołudnia lipca i sierpnia na bezpłatne przejażdżki tramwajem turystycznym.
 • Miasto, Sport
  Blisko 100 osób wzięło udział w Rajdzie Rowerowym - Szlakiem Toruńskiego Sportu. Uczestnicy na trasie poznali gości specjalnych wydarzenia m.in. legendę czarnego sportu Jana Ząbika, współtwórcę sukcesów lekkoatletów i koszykarzy Rajmunda Jagodzińskiego, czy prezesa TKKF Toruń i znawcę historii toruńskiego sportu Ryszarda Kowalskiego.
 • Miasto, Sport
  Dwudziestu czterech młodych żużlowców wystartowało w sobotę 20 lipca 2019 r. na Motoarenie w zawodach European 125cc Youth Track Racing Cup.
 • 19 lipca 2019 r. zostały wypłacone pierwsze świadczenia 500+ i 300+ dla osób, które złożyły wnioski 1 lipca 2019 roku.
 • W ramach Sportowego Lata w Toruniu na basenach letnich na Bydgoskim Przedmieściu 19 lipca 2019 r. odbyła się rekreacyjna impreza pod nazwą „All Day Beach Party”. Organizatorem wydarzenia był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji i Stowarzyszenie GOSPORT!
 • Prezydent Torunia Michał Zaleski docenił pracę trzydziestu sześciu urzędników. 18 lipca 2019 r. wręczył im awanse stanowiskowe.
 • Inauguracja piłkarskiej II Ligi zbliża się wielkimi krokami. W stawce osiemnastu drużyn nie zabraknie Elany Toruń, która w poprzednim sezonie była bardzo bliska awansu do Nice I Ligi. 20 lipca 2019 roku żółto-niebiescy zaprezentowali się kibicom. Na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Daneckiego odbył się także coroczny turniej Mucha Cup oraz mecz...
 • Rozpoczynamy kolejny etap konsultacji społecznych dotyczących projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (mpzp) dla obszaru toruńskiej starowki wraz z otoczeniem. Dokument ten ustala m.in.: jakie są zasady zagospodarowania na konkretnych obszarach, jakie jest przeznaczenie terenów, na jakich zasadach chroniony jest i kształtowany...
 • Prace budowlane na Wałach gen. Sikorskiego nabierają tempa. Na budowę zwożone są płyty podtorowe. Ich układanie rozpocznie się w przyszłym tygodniu.
 • Rozpoczęła się 16. edycja festiwalu Song of Songs. Koncerty odbywają się w dniach 19-20 lipca 2019 r. na scenie plenerowej przy CKK Jordanki.
 • Ostatni dzień lipca będzie zarazem pierwszym dniem, kiedy torunianie będą mogli wsiąść na rowery miejskie. Na toruńskich ulicach pojawiły się już stacje, z których będzie można wypożyczać rowery. Od kilku tygodni działa strona www.torvelo.pl, gdzie można się zalogować i zapoznać z regulaminem wypożyczania jednośladów.