Uwaga, majowe przymrozki! | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Uwaga, majowe przymrozki!

Eko, Miasto
Data publikacji: 17 maja 2022
Autor: Małgorzata Litwin

W nocy z wtorku na środę 17/18 maja 2022 r. na terenie Torunia i powiatu mogą wystąpić przymrozki do - 3 stopni Celsjusza.

Tradycyjnie działkowicze i ogrodnicy czekają z nasadzeniami i wysiewami ciepłolubnych roślin aż do 20 maja, gdy minie ryzyko dużych ochłodzeń. Zwyczajowymi terminami "zimni ogrodnicy" czy "zimna Zośka" określa się bowiem zjawisko klimatyczne, częste w naszej szerokości geograficznej, gdy w połowie maja do Europy Środkowej zaczyna napływać zimne powietrze z obszarów polarnych. Temperatura z dnia na dzień może spaść nawet o 10 stopni.

Tym razem "zimna Zośka" zagościła na dłużej. Jak wynika z prognozy meteorologicznej, przymrozki w Toruniu i powiecie toruńskim są spodziewane od północy do godz. 7.00 w środę 18 maja 2022 r. Przewidywany jest spadek temperatury powietrza do około- 1°C, przy gruncie -3°C.

Źródło informacji: Kujawsko – Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy. Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzenia Kryzysowego.

Fot. Pixabay

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  W związku z przechodzącą przez Polskę falą upałów, 28 czerwca 2022 r., w centrum Torunia zostały uruchomione kurtyny wodne. Urządzenia pomogą mieszkańcom miasta przetrwać wysokie temperatury.
 • Na zdjęciu: wizyta ambasador Imdiii w TZMO
  Biznes, Miasto
  Jej Ekscelencja Ambasador Indii w Polsce i na Litwie Nagma Mallick odwiedziła 25 czerwca 2022 r. Toruńskie zakłady Materiałów Opatrunkowych w Toruniu.
 • Na zdjęciu publiczność siedzi na fotelach podczas Tofifest 2021
  Kultura, Miasto
  Niezwykłe spotkanie z niezwykłym kinem, które stawia pytania i pozostawia widzowi poszukiwanie drogi szukania odpowiedzi – od 28 czerwca do 3 lipca w Toruniu odbędzie się 20. MFF TOFIFEST Kujawy i Pomorze. Motywem przewodnim tegorocznej edycji festiwalu będzie dzieło Francisa Forda Coppoli – Ojciec Chrzestny.
 • Na zdjęciu autobus elektryczny ładuje się ładowarką pantografową
  Miasto, MZK
  Od 1 lipca 2022 r. wprowadzonych zostanie kilka zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Wiele z nich wynika z wniosków mieszkańców oraz dostosowania rozkładów jazdy do obsługi przez autobusy elektryczne. M.in. powstanie nowa linia autobusowa, na niektórych liniach wprowadzone zostaną korekty i zmieni się numeracja linii miejsko-podmiejskich.
 • Na zdjęciu chórzystki podczas występu festiwalowego w Dworze Artusa
  Kultura, Miasto
  W dniu 27 czerwca 2022 r. w Dworze Artusa odbył się koncert festiwalowy IX edycji Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego im. Mikołaja Kopernika Per Musicam ad Astra.
 • Na zdjęciu osoba trzyma myszkę komputerową
  Miasto
  Dyrektor Toruńskiego Centrum Usług Wspólnych ogłasza ponowne postępowanie na dostawę wyposażenia dla pracowni zawodowych w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego w Toruniu. Oferty składać można do 14 lipca 2022 r. do godz. 10.00.