www.torun.pl

Urządzamy teren przy Narcyzowej i Zagonowej

Miasto
Data publikacji: 16 września 2020
Autor: Magdalena Winiarska
Grafika przedstawia projekt placu zabaw, jaki miałby powstać u zbiegu ulic Narcyzowej i Zagonowej

Zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących zagospodarowania terenu między ulicami Narcyzową i Zagonową.

Niewielkich rozmiarów teren, znajdujący się u zbiegu tych ulic, to miejsce w znacznej mierze porośnięte drzewami, które pełni rolę małego osiedlowego parku. Jest to jednak obszar nieuporządkowany,  z wydeptanymi na dziko ścieżkami, gdzieniegdzie leżą porozrzucane śmieci i psie odchody. Dla mieszkańców jest to jednak przestrzeń cenna, którą warto zagospodarować w taki sposób, żeby jak najlepiej służyła lokalnej społeczności.

W ramach konsultacji społecznych będziemy zastanawiać się, w jaki sposób najlepiej wykorzystać ten obszar. Ponadto chcemy przedstawić propozycję, którą przygotował Wydział Inwestycji i Remontów, dla fragmentu tego obszaru – koncepcję placu zabaw, który umieszczono w nieporośniętej drzewami części południowo-zachodniej – przejdź do szczegółów koncepcji.

W ramach konsultacji będziemy zbierać uwagi dotyczące zagospodarowania całego terenu znajdującego się u zbiegu ulic Narcyzowej i Zagonowej oraz proponowanej koncepcji placu zabaw po stronie południowo-zachodniej.

Aby wziąć udział w konsultacjach:

 • Kliknij TUTAJ i wypełnij formularz, w którym przedstawisz swój pomysł na zagospodarowanie tego terenu.
 • Kliknij TUTAJ i wyraź swoja opinie na temat koncepcji placu zabaw w południowo-zachodniej części terenu.
 • Zadzwoń pod numer: 56 611 86 81 i opowiedz o swoich pomysłach.
 • Weź udział w spotkaniu online 23 września 2020 r., godz. 17:00. Odbędzie się ono za pomocą aplikacji Microsoft Teams. Aby wziąć udział w spotkaniu online, należy wysłać zagłoszenie za pomocą poczty e-mail na adres: konsultacje@um.torun.pl, w tytule wpisując „spotkanie Narcyzowa”. Zgłoszenia przyjmujemy do godz. 15:00 w dniu spotkania. W odpowiedzi prześlemy link do spotkania online, z którego będzie można skorzystać na jeden z dwóch sposobów:

1) po zainstalowaniu aplikacji Microsoft Teams - jeżeli chcesz, żeby wszystko działało bez zarzutu, skorzystaj z tej opcji!
lub
2) przez przeglądarkę internetową (uwaga! w niektórych wersjach przeglądarek połączenie może nie być możliwe - należy wówczas skorzystać z innej przeglądarki lub zainstalować aplikację Microsoft Teams).

Aby w pełni uczestniczyć w spotkaniu, należy mieć komputer wyposażony w kamerę oraz mikrofon.

Na wszystkie uwagi czekamy do 7 października 2020 r.

Konsultacje prowadzi Wydział Komunikacji Społecznej i Informacji we współpracy z Wydziałem Inwestycji i Remontów.
Najczęściej czytane aktualności

 • Eko, Miasto
  Trwa realizacja projektu obywatelskiego, w ramach którego w Toruniu pojawią się tzw. zielone przystanki komunikacji miejskiej. Gotowa jest koncepcja projektowa.
 • Na zdjęciu: budynek Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu
  Kultura, Miasto
  Krzysztof Stanisławski 1 października 2020 roku obejmie stanowisko dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu.
 • Na zdjęciu: tramwaj jadący po ulicach miasta
  MZK
  W najbliższą sobotę 26 września 2020 r., w związku z zawodami żużlowymi na Motoarenie, uruchomiony zostanie dodatkowy kurs tramwaju linii nr 5.
 • Na zdjęciu: gala Festiwalu Camerimage 2019 na toruńskich Jordankach
  Kultura, Miasto
  Radni wyrazili zgodę na zmiany w budżecie miasta na rok 2020 i w Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2020-2050. Dotyczyły one przesunięć w finansowaniu Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage. Władze ECF zwróciły się z prośbą o zgodę na wykorzystanie 1 miliona złotych z dotacji celowej na wydatki inwestycyjne, a nie na organizację...
 • Miasto
  Co roku w ostatnią niedzielę września przypada Międzynarodowy Dzień Głuchych. To okazja do przypomnienia o potrzebach i problemach osób dotkniętych utratą słuchu.
 • 22. sesja Rady Miasta Torunia - ekran monitora na tle banera Toruń
  Miasto
  Radni podczas sesji Rady Miasta 24 września przegłosowali stanowisko ws. treści budżetu na rok 2021.
 • Koncerty klasyczne i rozrywkowe, Noc Naukowców w Młynie Wiedzy, jesienne wycieczki miejskie i podmiejskie, a dla dzieciaków przegląd filmów w CSW - to tylko mały wyjątek z tego, co będzie się działo w ten weekend w toruńskiej kulturze. A w sporcie decydujący mecz o awans do PGE Ekstraligi rozegra Apator Toruń.
 • Toruńscy radni zgodzili się na wydłużenie kadencji organów pomocniczych Gminy Miasta Toruń.
 • 85 billboardów promujących potencjał gospodarczy Torunia zostanie odśłoniętych w 10 polskich miastach w ramach projektu „Invest in BiT CITY2”.
 • 1 października 2020 roku w Dworze Artusa odbędzie się tegoroczny koncert Fundacji Platon. Gwiazdą wieczoru będzie zespół KROKE.
 • Toruńscy radni podczas sesji 24 września 2020 roku przyjęli uchwałę w sprawie nadania parkowi w obrębie al. Niezależnego Zrzeszenia Studentów, al. Jana Pawła II, ulic: Chopina i Tujakowskiego oraz al. 500-lecia nazwy „Park 100-lecia Powrotu Torunia do Wolnej Polski”.
 • Radni jednogłośnie wyrazili zgodę na zmianę wysokości stawek podatków od środków transportowych i podatków od nieruchomości.
 • Wieloletni dyrektor Muzeum Okręgowego w Toruniu Marek Rubnikowicz otrzyma Medal "Za zasługi dla Miasta Torunia" na wstędze – tak jednogłośnie zdecydowali radni podczas 22. sesji Rady Miasta Torunia 24 września 2020 r.
 • W poniedziałek 28 września 2020 r. zmieni się organizacja ruchu drogowego w rejonie pl. Niepodległości.