Uniwersytet WSB Merito rozpoczyna nowy rok | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Uniwersytet WSB Merito rozpoczyna nowy rok

Miasto
Data publikacji: 03 października 2023
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: prezydent Michał Zaleski, wiceprzewodnicząca Rady Miasta Torunia Dagmara Tuszyńska i rektor Uniwersytetu WSB Merito pozują do zdjęcia z medalem kopernikańskim

3 października 2023 r. Uniwersytet WSB Merito zainaugurował nowy rok akademicki.

Uczelnie WSB Merito (wcześniej Wyższe Szkoły Bankowe)  to największa grupa prywatnych uczelni wyższych w Polsce. W Toruniu działa od 1998 roku. Od 3 kwietnia 2023 r. uczelnia nosi nazwę Uniwersytet WSB Merito. Jednym z punktów uroczystości inauguracyjnej było nadanie Uniwersytetowi sztandaru.

- Rozpoczyna się nowy rok akademicki – dla uczelni pierwszy pod szyldem Uniwersytetu WSB Merito. To czas nowych wrażeń i wyzwań, szczególnie dla tych, którzy rozpoczynają naukę. Życzę, aby Pani i Panowie spełniali swoje plany, marzenia, ale przede wszystkim korzystali z dobrodziejstwa zdobywania wiedzy, tego, co w przyszłości daje szansę na kształtowanie własnych postaw zawodowych, charakteru, zachowań społecznych. Życzę także, abyście jako studentki i studenci mieli w sobie dość entuzjazmu, aby połączyć swoją naukę z życiem – mówił prezydent Michał Zaleski biorący udział w uroczystości. Z okazji trwającego Roku Kopernikańskiego, dla podkreślenia roli Uniwersytetui WSB Merito w Toruiniu, prezydent Michał Zaleski wraz z wiceprzewodniczącą Rady Miasta Torunia Dagmarą Tuszyńską uhonorowali uczelnię Medalem Pamiątkowym Roku Mikołaja Kopernika. Medal przekazali na ręce Jego Magnificencji Rektora Marka Jacka Stankiewicza.

W programie uroczystości inauguracyjnej znalazł się wykład inauguracyjny pt. „Droga ważniejsza niż cel. Wartości w życiu i biznesie”, który wygłosił Sławomir Lachowski, ekonomista z blisko trzydziestoletnim doświadczeniem w sektorze bankowo-finansowym, twórca mBanku.

Uniwersytet WSB Merito jest jedynym niepublicznym uniwersytetem w Toruniu i jednocześnie najczęściej wybieraną przez młodych ludzi uczelnią niepubliczną w regionie. Uczelnia stale zyskuje kolejne uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora i doktora habilitowanego w najwyżej ocenianych dyscyplinach - od ekonomii i finansów począwszy, aż po psychologię czy nauki o bezpieczeństwie. W ogólnopolskim rankingu zajmuje trzecie miejsce wśród uczelni niepublicznych w regionie.

Fot. Agnieszka Bielecka

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: wokalistka śpiewna na scenie, w tle orkiestra
  Kultura, Miasto
  Zwieńczeniem Roku Kopernikańskiego był koncert pt. „Muzyka i Kosmos”, który zabrzmiał w Arenie Toruń 10 grudnia 2023 r.
 • Na djeciu: na ringu sędzia bokserski unosi do góry rękę jednej z dwóch zawodniczek w gescie zwycięstwa
  Miasto, Sport
  Trzy toruńskie zawodniczki zdobyły złote medale w ostatnim dniu Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim Seniorek i Seniorów.
 • Na zdjęciu: po walce bokserskiej, sędzia podnosi rękę zawodnika w czerwonym stroju w geście zwycięstwa, stoją na ringu
  Miasto, Sport
  W sobotni wieczór 9 grudnia 2023 r. odbyły się walki finałowe mężczyzn w ramach rozgrywanych w Toruniu Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim.
 • Na zdjęciu: walka bokserska
  Miasto, Sport
  9 i 10 grudnia 2023 r. w hali tenisowej przy ul. Szosa Chełmińska odbędą się walki finałowe Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim.
 • Na zdjęciu: otwarcie Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim
  Miasto, Sport
  Od 4 do 10 grudnia 2023 r. Toruń jest stolicą boksu – rozpoczęły się Mistrzostwa Polski seniorek i seniorów w boksie olimpijskim.
 • Na zdjęciu: grupa osób, w tle most drogowy
  Drogi, Miasto
  Liczne grono torunianek i torunian wraz z prezydentem Michałem Zaleskim pozowało do wspólnej fotografii z mostem drogowym im. gen. Elzbiety Zawackiej w tle z okazji 10. rocznicy jego otwarcia.
 • Liczne grono torunianek i torunian wraz z prezydentem Michałem Zaleskim pozowało do wspólnej fotografii z mostem drogowym im. gen. Elzbiety Zawackiej w tle z okazji 10. rocznicy jego otwarcia.
 • Jedną z atrakcji 10. rocznicy powstania mostu gen. Elżbiety Zawackiej było rzeźbienie mostu w lodzie. Spektakularna rzeźba stanęła na Rynku Staromiejskim.
 • Dokładnie 9 grudnia 2013 r. pierwsze samochody przejechały nowym mostem drogowym przy ul. Wschodniej w Toruniu. - Most połączył dwa brzegi Wisły oraz dwa skupiska osiedli miejskich – prawobrzeże i lewobrzeże. Spełnił wieloletnie i wielopokoleniowe oczekiwania oraz potrzeby mieszkanek i mieszkańców Torunia – powiedział prezydent Torunia Michał...
 • Poznaliśmy laureatów 44. edycji konkursu plastycznego pn. „Moja przygoda w muzeum”. Organizatorem konkursu jest Muzeum Okręgowe w Toruniu.
 • 10 grudnia 2023 r. na Lodowisku Mentor Sport rozegrany zostanie coroczny turniej charytatywny Świąteczna Bitwa Gwiazd.
 • Dobra informacja dla miłośników jazdy na łyżwach. 16 grudnia 2023 roku otwarte zostanie lodowisko sezonowe Przy Skarpie. Po dłuższej przerwie ponownie otwarte zostanie sezonowe lodowisko MOSiR, które znajduje się przy ul. Przy Skarpie 2. Pierwsi łyżwiarze będą mogli wejść na lód 16 grudnia 2023 roku. Lodowisko będzie czynne od poniedziałku do...
 • Obywatele Ukrainy mogą skorzystać z bezpłatnej doraźnej pomocy psychologicznej.
 • Prezydent Torunia Michał Zaleski odwiedził z opłatkiem i upominkami toruńskie kluby seniora.