Ulubione zwierzęta na znaczkach pocztowych | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Ulubione zwierzęta na znaczkach pocztowych

Miasto
Data publikacji: 04 października 2022
Autor: Paula Gałązka
Na zdjęciu jest wiceprezydent Torunia Paweł Gulewski z jedną z laureatek konkursu plastycznego

Światowy Dzień Zwierząt najlepiej spędzić w toruńskim Ogrodzie Zoobotanicznym. 4 października 2022 r. nie tylko złożono życzenia tamtejszym mieszkańcom, ale też nagrodzono laureatów konkursu plastycznego.

W tym roku Ogród Zoobotaniczny świętuje 225. rocznicę istnienia. Z tej okazji, razem z Pocztą Polską i Polskim Związkiem Filatelistycznym okręgu toruńskiego, zorganizowano konkurs plastyczny, w którym trzeba było zaprojektować znaczek pocztowy z ulubionym zwierzęciem mieszkającym w Ogrodzie. Uczestnicy nie zawiedli i dali się ponieść swojej kreatywności. Jury miało twardy orzech do zgryzienia, bo nadesłano 93 prace w czterech kategoriach, ale udało się wybrać te najlepsze.

Ich autorzy oraz nauczyciele, którzy opiekowali się laureatami zostali nagrodzeni podczas uroczystego wernisażu, który odbył się w Galerii Sztuki Przyrodniczej. Zwycięskie projekty, z każdej grupy wiekowej, zostaną dodatkowo wydane w postaci znaczka spersonalizowanego tzw. MójZNACZEK.

W wydarzeniu wziął udział wiceprezydent Paweł Gulewski.

Warto w najbliższych dniach odwiedzić Ogród Zoobotaniczny. Chociażby po to, żeby złożyć zwierzakom życzenia. Pracownicy zachęcają też, aby przy okazji przynieść prezenty dla podopiecznych np. w postaci jesiennych darów natury, takich jak żołędzie, dynie czy jabłka. Podarunki dla zwierząt będzie można zostawić na kasie Ogrodu do 9 października 2022 roku. Dodatkową atrakcją dla zwiedzających, którzy przyjdą w tym tygodniu, będzie pokazowe karmienie zwierząt:

5 października 2022 (środa) - lemury - godzina 12:00
6 października 2022 (czwartek) - pandy - godzina 12:00
7 października 2022 (piątek) - surykatki - godzina 12:00

Do połowy października ogród otwarty jest codziennie, w godzinach od 10:00 do 18:00, a ptaszarnia od godz. 10:00 do 17:30. Bilet wstępu to koszt 10-16 złotych. Obiekt przystosowany jest do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, w tym dla osób niewidomych i słabowidzących.

fot. Lech Kamiński

 

 

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: walka bokserska
  Miasto, Sport
  9 i 10 grudnia 2023 r. w hali tenisowej przy ul. Szosa Chełmińska odbędą się walki finałowe Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim.
 • Na zdjęciu: otwarcie Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim
  Miasto, Sport
  Od 4 do 10 grudnia 2023 r. Toruń jest stolicą boksu – rozpoczęły się Mistrzostwa Polski seniorek i seniorów w boksie olimpijskim.
 • Na zdjęciu: stół z kolorowymi papierami, przy nim siedzą dzieci podczas warsztatów
  Kultura, Miasto
  Przy ul. Kościuszki, w obrębie dawnych Młynów Richtera oficjalnie otworzono Młyn Kultury, w którym swoje miejsce znalazły trzy instytucje kulturalne, kierowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
 • Na zdjęciu; rzeźba mostu im. gen. E. Zawackiej wykonana w lodzie
  Miasto
  Jedną z atrakcji 10. rocznicy powstania mostu gen. Elżbiety Zawackiej było rzeźbienie mostu w lodzie. Spektakularna rzeźba stanęła na Rynku Staromiejskim.
 • Kultura, Miasto, Sport
  Od 10 lat białe łuki mostu im. gen. Elżbiety Zawackiej są nieodłącznym elementem panoramy Torunia. Rocznicę otwarcia drugiego toruńskiego mostu drogowego obchodzimy w ten weekend.
 • Na zdjęciu: grupa osób, w tle most drogowy
  Drogi, Miasto
  Liczne grono torunianek i torunian wraz z prezydentem Michałem Zaleskim pozowało do wspólnej fotografii z mostem drogowym im. gen. Elzbiety Zawackiej w tle z okazji 10. rocznicy jego otwarcia.
 • Poznaliśmy laureatów 44. edycji konkursu plastycznego pn. „Moja przygoda w muzeum”. Organizatorem konkursu jest Muzeum Okręgowe w Toruniu.
 • 10 grudnia 2023 r. na Lodowisku Mentor Sport rozegrany zostanie coroczny turniej charytatywny Świąteczna Bitwa Gwiazd.
 • Dobra informacja dla miłośników jazdy na łyżwach. 16 grudnia 2023 roku otwarte zostanie lodowisko sezonowe Przy Skarpie. Po dłuższej przerwie ponownie otwarte zostanie sezonowe lodowisko MOSiR, które znajduje się przy ul. Przy Skarpie 2. Pierwsi łyżwiarze będą mogli wejść na lód 16 grudnia 2023 roku. Lodowisko będzie czynne od poniedziałku do...
 • Obywatele Ukrainy mogą skorzystać z bezpłatnej doraźnej pomocy psychologicznej.
 • Prezydent Torunia Michał Zaleski odwiedził z opłatkiem i upominkami toruńskie kluby seniora.
 • 9 i 10 grudnia 2023 r. w hali tenisowej przy ul. Szosa Chełmińska odbędą się walki finałowe Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim.
 • Od 10 lat białe łuki mostu im. gen. Elżbiety Zawackiej są nieodłącznym elementem panoramy Torunia. Rocznicę otwarcia drugiego toruńskiego mostu drogowego obchodzimy w ten weekend.
 • W najbliższą niedzielę, 10 grudnia 2023 r., w rejonie Motoareny odbędzie się impreza samochodowa „4. Toruńska Barbórka”. W związku z tym z ruchu na kilka godzin zostanie zmieniona organizacja ruchu.