ULO w czołówce | www.torun.pl

ULO w czołówce

Miasto
Data publikacji: 12 stycznia 2022
Autor: Magdalena Winiarska
Na djęciu: budynek Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu

Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące w Toruniu drugim liceum w Polsce – miesięcznik „Perspektywy” opublikował swój coroczny Ranking Liceów i Techników.

Ogólnopolski Ranking Liceów Ogólnokształcących 2022 został przygotowany przez miesięcznik „Perspektywy” już po raz 24. Podobnie jak w latach poprzednich, tak i w roku 2022 Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące znalazło się w ścisłej czołówce, zajmując:

 • drugie miejsce w Rankingu Liceów Ogólnokształcących, za warszawskim XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica;
 • pierwsze miejsce w Rankingu Szkół Olimpijskich;
 • trzecie miejsce w Rankingu Maturalnym Liceów Ogólnokształcących:
 • pierwsze miejsce w Rankingu Liceów Ogólnokształcących w województwie kujawsko-pomorskim.

To nie jedyna toruńska szkoła ponadpodstawowa, która znalazła się w rankingu w roku 2022. Wśród najlepszych liceów w Polsce na 102. pozycji plasowało się IV LO im. Tadeusza Kościuszki, na 123. - I LO im. Mikołaja Kopernika, 228. - X LO im. prof. Stefana Banacha, 348. - V LO im. Jana Pawła II, 698. - Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. (ZSM).

Z kolei w województwie kujawsko-pomorskim, obok zwycięskiego ULO, w rankingu są: na pozycji 3. - IV LO im. Tadeusza Kościuszki, na 4. - I LO im. Mikołaja Kopernika, na 9. - X LO im. prof. Stefana Banacha, na 14. - V LO im. Jana Pawła II, na 23. - Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. (ZSM), na 45. - Liceum Jagiellońskie - Kat. Lic. Akad., na 47. – VIII LO.

Miesięcznik „Perspektywy” zamieścił także Ranking Techników – na 384. Miejscu znalazło się Technikum Menedżerskie, na 486. - Technikum nr 5 (ZSMEiE), na 491. - Technikum nr 4 (ZST). W Rankingu Maturalnym tego typu szkół Technikum nr 5 (ZSMEiE) zajęło 74. miejsce.
    
– Od wielu lat powtarzamy, że Ranking Liceów i Techników Perspektywy to profesjonalnie uporządkowana informacjamówi Waldemar Siwiński, prezes Perspektywy Press, twórca polskich rankingów edukacyjnych. – Robimy go przede wszystkim z myślą o uczniach ostatnich klas szkół podstawowych, którzy za kilka miesięcy będą musieli ostatecznie zdecydować, które liceum czy technikum wybiorą. Warto dokonywać takich wyborów na podstawie sprawdzonych, obiektywnych informacji. W Rankingu Liceów i Techników korzystamy wyłącznie z zewnętrznych źródeł danych, które pochodzą z okręgowych komisji egzaminacyjnych, komitetów głównych olimpiad i Systemu Informacji Oświatowej (SIO).
 
Pełna wersja rankingu dostępna TUTAJ

Najczęściej czytane aktualności

 • Winda budowana przy podporze mostu
  Inwestycje
  Windy i klatki schodowe to nowy element wykonywany w ramach rozbudowy mostu drogowego im. marszałka J. Piłsudskiego.
 • Na zdjęciu: prezydent Michał Zaleski, starosta powiatowy Marek Olszewski i poseł Jan Krzysztof Ardanowski podczas spotkania ws. szynobusu
  Miasto
  Szynobus kursujący na trasie linii kolejowej nr 27 na odcinku od Torunia Wschodniego do Czernikowa – to plan, by ułatwić dojazd do pracy i szkoły mieszkańcom gmin położonych na wschód od miasta.
 • Na zdjęciu: łyżwiarka Ekaterina Kurakova w błękitnej sukience występuję podczas mistrzostw Europy
  Miasto, Sport
  Zawodniczka toruńskiego klubu MKS Axel Ekaterina Kurakova zajęła 5. miejsce w mistrzostwach Europy w łyżwiarstwie figurowym. Jest to najlepszy wynik w historii występów polskich solistek podczas tej imprezy (204,73 pkt).
 • Na zdjęciu: wizualizacja nowej inwestycji - hala
  Biznes, Miasto
  Branżowy serwis PropertyNews.pl w jednym z najnowszych artykułów informuje o inwestycji White Star Logistics w Toruniu. Informacja pojawiła się również w oficjalnym serwisie internetowym inwestora.
 • Kultura, Miasto
  Orkiestra Wojskowa w Toruniu zaprasza na okolicznościowy koncert karnawałowy. Darmowe wejściówki można odbierać w siedzibie Orkiestry.
 • Na zdjęciu: biegacze na mecie
  Miasto, Sport
  Jedenasta edycja toruńskiej dyszki i towarzyszącej piątki, wzorem edycji przed pandemią, odbędzie się na wiosnę – 15 maja 2022 roku.
 • Od maja 2021 r. można zaszczepić się bez wcześniejszej rejestracji w wybranych punktach w Toruniu. Sprawdź, gdzie możesz otrzymać dawkę szczepionki (także trzecią przypominającą oraz dla dzieci w wieku 5-11 lat) od ręki w tym tygodniu!
 • W Toruniu w ciągu ostatniego tygodnia (10-16 stycznia 2022 r.) potwierdzono 525 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Siedemnaście osób zmarło w naszym mieście, w tym 2 wyłącznie w wyniku COVID-19, bez chorób współistniejących.
 • Koncert "Wieczór polski Kilar/ Dębski/ Lorenc/ Wesołowski", połączony z wręczeniem medali 100-lecia, uświetnił 16 stycznia 2022 r. rozpoczynające się w Toruniu obchody 102. rocznicy powrotu miasta do wolnej Polski.
 • Scenki z życia hallerczyków, pokazy wyszkolenia ułańskiego i musztry konnej czyli Halleriada 2022 zainaugurowała 16 stycznia 2022 r. obchody 102. rocznicy powrotu Torunia do wolnej Polski.
 • Od nocy w niedzielę i przez cały poniedziałek 17 stycznia 2022 r. w Toruniu spodziewany jest silny wiatr! - ostrzega Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • Piątkowe "Ferie na start" przyciągnęły na sezonowe lodowisko na Skarpie spore grono spragnionych wrażeń najmłodszych torunian. Było warto!
 • Uroczystym spotkaniem i pamiątkowymi medalami miasto Toruń nagrodziło firmy i osoby zaangażowane w rozwój i wsparcie toruńskiego sportu.
 • Kolejna inwestycja przy ul. Świdnickiej na Abisynii. Na kupionym od miasta gruncie swoją nową siedzibę buduje firma M.G.B Firma pokazała już wizualizacje budynków, jakie powstają w strefie gospodarczej „Toruń-Wchód”. W procesie inwestycyjnym z przedsiębiorstwem współpracuje Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.