Ulica Olęderska w budowie | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Ulica Olęderska w budowie

Drogi, Miasto
Data publikacji: 08 lipca 2024
Autor: Agnieszka Kobus-Pęńsko
Ulica Olęderska w budowie

Trwają prace związane z przebudową ulicy Olęderskiej. Na całej długości przebudowywanego odcinka wykonane zostały warstwy konstrukcyjne nawierzchni (za wyjątkiem warstwy ścieralnej).

Wybudowana została również kanalizacja deszczowa oraz oświetlenie. Inwestycja zakłada wykonanie trzech sięgaczy, zapewniających dojazd do posesji oraz działek. Dwa z nich są już gotowe, na trzecim układana jest obecnie nawierzchnia z betonowej kostki brukowej. Równolegle prace są prowadzone na skrzyżowaniu ulicy Olęderskiej i Glinieckiej. Powstanie tam wyniesiona tarcza skrzyżowania z betonowej kostki brukowej koloru czerwonego, która zapewni spowolnienie ruchu i bezpieczeństwo w tym miejscu.

Prace na Olęderskiej potrwają do końca listopada br. i kosztują 5,1 mln zł. i są współfinansowane ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Warto wiedzieć:

Ulica Olęderska położona jest w południowo-wschodniej części miasta, na obszarze szybko rozwijających się terenów inwestycyjnych. Łączy się z ul. Otłoczyńską, która przebiega wzdłuż Trasy Wschodniej i umożliwia dojazd do nowego przebiegu drogi krajowej nr 91 Toruń-Łódź. Przebudowywana droga przebiega w stanie istniejącym od wspomnianej ul. Otłoczyńskiej w kierunku ul. Rypińskiej, krzyżując się w połowie z ul. Gliniecką. Celem projektu jest zapewnienie ciągłości i spójności z obecną siecią drogową i poprawa dostępności transportowej do kluczowej dla miasta Trasy Wschodniej - nowego przebiegu drogi krajowej nr 91.

fot. Miejski Zarząd Dróg

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Od 12 do 14 lipca 2024 r. odbędzie się pierwsza edycja On The Move Music Festival.
 • Na zdjęciu: dużo osób idzie przez starówkę, po lewej stronie widać pomnik Mikołaja Kopernika, w tle kamienice
  Kultura, Miasto, Sport
  Moc muzycznych odsłon tego weekendu: On the Move Music Festival z gwiazdami, szanty, muzyka rodem z gór oraz z Azji, a także występ kapeli podwórkowej. A do tego trzy dni z tangiem.
 • Burzowa niedziela
  Miasto
  Niedziela (14.07.2024 r.) w Toruniu zapowiada się burzowo. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia.
 • Łukasz „Małpa” Małkiewicz otrzymał Medal Thorunium.
  Kultura, Miasto
  Łukasz „Małpa” Małkiewicz otrzymał Medal Thorunium. Było to pierwsze tego typu wyróżnienie przyznane przez Prezydenta Miasta Torunia Pawła Gulewskiego.
 • Na zdjeciu: prace budowlane na terenie zieleni
  Miasto
  Poniżej zamieszczamy list z apelem, który skierował prezydent Paweł Gulewski do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Sambora Gawińskiego.
 • Fosa Zamkowa pełna muzyki
  Kultura, Miasto
  Za nami On The Move Music Festival. W ramach wydarzenia w Fosie Zamkowej zobaczyliśmy i usłyszeliśmy takich artystów jak Smolasty, Daria ze Śląska, Małpa, Rosalie i Vito Bambino.
 • Poniżej zamieszczamy list z apelem, który skierował prezydent Paweł Gulewski do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Sambora Gawińskiego.
 • W związku ze spodziewanymi intensywnymi opadami deszczu dla Torunia wydano ostrzeżenie hydrologiczne.
 • W Toruniu zakończył się Speedway Ekstraliga Camp, w ramach którego treningi odbywali zawodnicy z całego świata.
 • Prezydent Torunia Paweł Gulewski wraz z urzędnikami wizytował 12 lipca 2024 r. plac budowy Szkoły Podstawowej nr 12 przy ul. Strzałowej.
 • Rekord Polski i 17 medali zdobyli reprezentanci Torunia podczas 34. Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce Masters. Zawody odbyły się 6-7 lipca 2024 r. na obiektach włocławskiego OSiR-u.
 • Moc muzycznych odsłon tego weekendu: On the Move Music Festival z gwiazdami, szanty, muzyka rodem z gór oraz z Azji, a także występ kapeli podwórkowej. A do tego trzy dni z tangiem.
 • Przypominamy, że w każdy wakacyjny weekend Bulwar Filadelfijski, na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do Woli Zamkowej, jest wyłączony z ruchu samochodowego. Zamknięcie następuje w piątki o godz. 19:00. Na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do ul. Żeglarskiej wprowadzony jest całkowity zakaz ruchu, natomiast od Woli Zamkowej do ul. Łaziennej obowiązuje...
 • W dzień upał, pod wieczór i w nocy burze – to prognoza pogody na piątek 12 lipca 2024 r.