Ukraińska świetlica na starówce | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Ukraińska świetlica na starówce

Miasto, Toruń dla Ukrainy
Data publikacji: 13 września 2022
Autor: Małgorzata Litwin
Baner z dziewczynką siedzącą w czerwonej bluzce w żółtym fotelu na niebieskim tle

W Akademii Nauki przy ul. Św. Katarzyny 4 w Toruniu działa bezpłatna ukraińska świetlica dla dzieci w wieku szkolnym.

Placówka już 7 marca 2022 r. zorganizowała zajęcia dla dzieci i młodzieży z Ukrainy i przy wsparciu miasta będzie je prowadzić co najmniej do 29 października 2022 r. Oferta jest skierowana do dzieci ukraińskich w wieku 6-14 lat z doświadczeniem uchodźczym.

Świetlica jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00. Znajduje się w niej przestrzeń do cichej nauki dla uczniów, którzy uczestniczą w zajęciach online w swoich szkołach w Ukrainie. Na miejscu będzie nauczyciel opiekujący się dziećmi, kontrolujący ich obecność na zajęciach oraz pomagający rozwiązywać bieżące problemy. W celu wyrównywania szans edukacyjnych spowodowanych barierami językowymi przewidziano zajęcia wyrównawcze, prowadzone w języku ukraińskim dla uczniów, którzy pójdą do polskich szkół (głównie matematyka). Zajęcia w świetlicy są bezpłatne.

Zapisy osobiste w siedzibie Akademii Nauki  przy pl. Św. Katarzyny 4.

Prowadzenie świetlicy jest realizowane w ramach zadania publicznego "Pomoc uchodźcom z Ukrainy przebywającym na terenie Torunia". Wartość projektu wynosi 9550 zł, w tym dofinansowanie Gminy Miasta Toruń 7350 zł.

Kategoria: 

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: walka bokserska
  Miasto, Sport
  9 i 10 grudnia 2023 r. w hali tenisowej przy ul. Szosa Chełmińska odbędą się walki finałowe Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim.
 • Na zdjęciu: otwarcie Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim
  Miasto, Sport
  Od 4 do 10 grudnia 2023 r. Toruń jest stolicą boksu – rozpoczęły się Mistrzostwa Polski seniorek i seniorów w boksie olimpijskim.
 • Na zdjęciu: stół z kolorowymi papierami, przy nim siedzą dzieci podczas warsztatów
  Kultura, Miasto
  Przy ul. Kościuszki, w obrębie dawnych Młynów Richtera oficjalnie otworzono Młyn Kultury, w którym swoje miejsce znalazły trzy instytucje kulturalne, kierowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
 • Na zdjęciu; rzeźba mostu im. gen. E. Zawackiej wykonana w lodzie
  Miasto
  Jedną z atrakcji 10. rocznicy powstania mostu gen. Elżbiety Zawackiej było rzeźbienie mostu w lodzie. Spektakularna rzeźba stanęła na Rynku Staromiejskim.
 • Kultura, Miasto, Sport
  Od 10 lat białe łuki mostu im. gen. Elżbiety Zawackiej są nieodłącznym elementem panoramy Torunia. Rocznicę otwarcia drugiego toruńskiego mostu drogowego obchodzimy w ten weekend.
 • Na zdjęciu: grupa osób, w tle most drogowy
  Drogi, Miasto
  Liczne grono torunianek i torunian wraz z prezydentem Michałem Zaleskim pozowało do wspólnej fotografii z mostem drogowym im. gen. Elzbiety Zawackiej w tle z okazji 10. rocznicy jego otwarcia.
 • Poznaliśmy laureatów 44. edycji konkursu plastycznego pn. „Moja przygoda w muzeum”. Organizatorem konkursu jest Muzeum Okręgowe w Toruniu.
 • 10 grudnia 2023 r. na Lodowisku Mentor Sport rozegrany zostanie coroczny turniej charytatywny Świąteczna Bitwa Gwiazd.
 • Dobra informacja dla miłośników jazdy na łyżwach. 16 grudnia 2023 roku otwarte zostanie lodowisko sezonowe Przy Skarpie. Po dłuższej przerwie ponownie otwarte zostanie sezonowe lodowisko MOSiR, które znajduje się przy ul. Przy Skarpie 2. Pierwsi łyżwiarze będą mogli wejść na lód 16 grudnia 2023 roku. Lodowisko będzie czynne od poniedziałku do...
 • Obywatele Ukrainy mogą skorzystać z bezpłatnej doraźnej pomocy psychologicznej.
 • Prezydent Torunia Michał Zaleski odwiedził z opłatkiem i upominkami toruńskie kluby seniora.
 • 9 i 10 grudnia 2023 r. w hali tenisowej przy ul. Szosa Chełmińska odbędą się walki finałowe Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim.
 • Od 10 lat białe łuki mostu im. gen. Elżbiety Zawackiej są nieodłącznym elementem panoramy Torunia. Rocznicę otwarcia drugiego toruńskiego mostu drogowego obchodzimy w ten weekend.
 • W najbliższą niedzielę, 10 grudnia 2023 r., w rejonie Motoareny odbędzie się impreza samochodowa „4. Toruńska Barbórka”. W związku z tym z ruchu na kilka godzin zostanie zmieniona organizacja ruchu.