Uczniowie ze Śląska zafascynowani Toruniem | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Uczniowie ze Śląska zafascynowani Toruniem

Miasto
Data publikacji: 19 kwietnia 2024
Autor: Marcin Pryka

Uczniowie drugiej klasy w Miejskiej Szkole Podstawowej nr 15 im. Powstańców Śląskich w Piekarach Śląskich wybrali kilka miejsc w Toruniu i okolicach, do których przygotują specjalne kartki.

Do Urzędu Miasta Torunia trafił list od uczniów drugiej klasy MSP nr 15 w Piekarach Śląskich, którzy poznając różne ciekawe miejsca w Polsce, w sposób szczególny zafascynowali się Toruniem. - Wszyscy po zakończonych lekcjach korzystamy ze świetlicy szkolnej i właśnie tam, razem z panią Kasią wpadliśmy na ciekawy pomysł. Przez cały rok szkolny będziemy poznawać ciekawe miejsca w Polsce. Podczas zajęć w świetlicy szkolnej ostatnio zgłębialiśmy piękno Torunia i okolic. Pani Kasia nie tylko opowiadała nam o tym mieście, ale również przygotowała dla nas barwną prezentację o Toruniu i okolicach. Dodatkowo otrzymaliśmy od niej kartę pracy dotyczącą tego miasta oraz krótką notatkę na ten temat. Planujemy zakończyć rok szkolny, będąc prawdziwymi turystami (lub przewodnikami dla naszych Rodziców) po tych miejscach.

Po tych inspirujących zajęciach postanowili zrobić coś dobrego. Razem wybrali kilka miejsc w Toruniu i okolicach, do których przygotują kartki, aby podzielić się swoimi wrażeniami: - Jest tam pełno historii, kultury i pięknych zakątków. Choć niestety nie możemy odwiedzić wszystkich tych miejsc, jesteśmy podekscytowani możliwością dzielenia się naszymi przeżyciami z Wami.

W liście dzieci przekazały wszystkim pracownikom Urzędu Miasta życzenia radości, uśmiechu na twarzy oraz satysfakcji zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. - Mamy nadzieję, że nasze kartki sprawią Wszystkim wiele radości. Serdecznie pozdrawiamy - piszą uczniowie klasy II z MSP 15 w Piekarach Śląskich: Bartek, Bianka, Franek, Julka G., Julka Sz., Kacper, Marysia, Nadia, Oliwier, Paweł, Rafał oraz pani Kasia, która pomaga uczniom poznać piękne i ciekawe miejsca w Polsce.

Bardzo serdecznie dziękujemy i zapraszamy do Torunia!

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: samochody - mercedesy
  Miasto
  W niedzielę 19 maja 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Ogólnopolskiego Zlotu Mercedes-Benz w Toruniu, która prawdopodobnie będzie największym na świecie tegorocznym spotkaniem fanów tej prestiżowej marki.
 • Kultura, Miasto
  Muzeum Okręgowe w Toruniu zaprasza na I Toruńską Noc Muzeów, która odbędzie się w sobotę 18 maja 2024 r. w godz. od 18:00 do 00.00.
 • Kultura, Miasto, Sport
  W ten weekend szykuje się duża dawka dobrej muzyki i historii. Wszystko za sprawą tegorocznego VIII Festiwalu Muzykofilia i I Toruńskiej Nocy Muzeów. Miłośników teatru zapraszamy na 38. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora. Wystąpią znani aktorzy, m.in. Sławomir Holland, Sonia Bohosiewicz, Piotr Kondrat i Wiesław Komasa. Z kolei dla fanów...
 • Na zdjęciu: pani daje dziecku cukierki z koszyka
  Miasto
  Po raz 12. Zespół Szkół nr 19 zorganizował piknik dla swoich uczniów i ich rodzin. Atrakcji było co nie miara!
 • Na zdjęciu: ceramiczne czerwone maki, w tle Rynek Staromiejski
  Miasto
  80 ceramicznych maków w 80. rocznicę bitwy pod Monte Cassino – tak Toruń uczcił wielki czyn polskich żołnierzy w czasie II wojny światowej.
 • Kultura, Miasto
  Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" w Toruniu zaprasza na niezapomnianą noc pełną sztuki, dźwięków i inspirujących spotkań. Przyjdźcie z rodziną i przyjaciółmi – każdy znajdzie coś dla siebie!
 • Orsolya Zsuzsanna Kovács, Ambasador Węgier w Polsce, była gościem prezydenta Torunia Pawła Gulewskiego 17 maja 2024 r.
 • Karatecy z klubu Kimura Toruń wrócili z medalami z Międzynarodowych Mistrzostw Polish Open oraz WGKF w full contact karate.
 • Korzyści płynące z programu „Cała Polska Strefą”, wyzwania związane z cyfryzacją i automatyzacją, wyniki najnowszego raportu Randstad oraz oferta działań probiznesowych Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu – to główne tematy spotkania dla przedsiębiorców z sektora BPO, na które zapraszamy 4 czerwca 2024 roku do restauracji Mio Piano w Toruniu.
 • W imieniu Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego zapraszamy przedsiębiorców do udziału w "Polsko-Litewskim Forum Biznesowym na Kujawach i Pomorzu". Forum odbędzie się w dniach 6-7 czerwca 2024 r. w Toruniu i Bydgoszczy. Udział jest bezpłatny.
 • Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" w Toruniu zaprasza na niezapomnianą noc pełną sztuki, dźwięków i inspirujących spotkań. Przyjdźcie z rodziną i przyjaciółmi – każdy znajdzie coś dla siebie!
 • Prezydent Miasta Torunia ogłasza możliwości zgłaszania kandydatów na członków Rady Seniorów Miasta Torunia na lata 2024-2029.
 • W ramach forum uczelni partnerskich projektu YUFE odbyło się spotkanie przedstawicieli uczelni członkowskich, w tym UMK, w którym udział wziął prezydent Paweł Gulewski.
 • W ten weekend szykuje się duża dawka dobrej muzyki i historii. Wszystko za sprawą tegorocznego VIII Festiwalu Muzykofilia i I Toruńskiej Nocy Muzeów. Miłośników teatru zapraszamy na 38. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora. Wystąpią znani aktorzy, m.in. Sławomir Holland, Sonia Bohosiewicz, Piotr Kondrat i Wiesław Komasa. Z kolei dla fanów...