Tymczasowe przejścia w likwidacji | www.torun.pl

Tymczasowe przejścia w likwidacji

Drogi, Inwestycje
Data publikacji: 13 stycznia 2022
Autor: Agnieszka Kobus-Pęńsko
Widok most od strony jesiennego na placu Rapackiego, fot. Sławomir Kowalski

W najbliższy piątek 14 stycznia 2022 r. zostaną zlikwidowane tymczasowe przejścia dla pieszych, wyznaczone w rejonie mostu drogowego im. marsz. J. Piłsudskiego.

Zebry zostały wyznaczone na czas prowadzonych prac. O tym, że miały charakter tymczasowy, świadczyło oznakowanie poziome w kolorze żółtym. Przypomnijmy, jedno z przejść dla pieszych znajdowało się od strony placu Rapackiego, a drugie od strony placu Armii Krajowej. Od 14 stycznia 2022 r. zostanie otwarty dla pieszych i rowerzystów ciąg pieszo-rowerowy po stronie wschodniej, czyli od strony starówki.

- Na moście jeszcze przez dwa tygodnie będą dostępne dwa pasy. Ma to związek z demontażem rusztowań na przęsłach nr 2,3,4 i 5, które ułatwiały prac elektrykom i drogowcom. Rusztowania są rozkręcane z jezdni, stąd jej wyłączenie z ruchu - mówi Rafał Labocha, kierownik robót mostowych z firmy Intop Warszawa. - Za dwa tygodnie cała szerokość mostu zostanie udostępniona do ruchu. Organizacja ruchu na moście drogowym im. marsz. J. Piłsudskiego będzie taka sama, jak przed pracami.

Pamiętajmy, że w ramach prac poszerzony został chodnik z 2 do 4,2 metrów, a szerokość jezdni nie uległa zmianie.

Fot. Błażej Antonowicz Focus Art

Najczęściej czytane aktualności

 • Winda budowana przy podporze mostu
  Inwestycje
  Windy i klatki schodowe to nowy element wykonywany w ramach rozbudowy mostu drogowego im. marszałka J. Piłsudskiego.
 • Na zdjęciu: prezydent Michał Zaleski, starosta powiatowy Marek Olszewski i poseł Jan Krzysztof Ardanowski podczas spotkania ws. szynobusu
  Miasto
  Szynobus kursujący na trasie linii kolejowej nr 27 na odcinku od Torunia Wschodniego do Czernikowa – to plan, by ułatwić dojazd do pracy i szkoły mieszkańcom gmin położonych na wschód od miasta.
 • Na zdjęciu: łyżwiarka Ekaterina Kurakova w błękitnej sukience występuję podczas mistrzostw Europy
  Miasto, Sport
  Zawodniczka toruńskiego klubu MKS Axel Ekaterina Kurakova zajęła 5. miejsce w mistrzostwach Europy w łyżwiarstwie figurowym. Jest to najlepszy wynik w historii występów polskich solistek podczas tej imprezy (204,73 pkt).
 • Na zdjęciu: wizualizacja nowej inwestycji - hala
  Biznes, Miasto
  Branżowy serwis PropertyNews.pl w jednym z najnowszych artykułów informuje o inwestycji White Star Logistics w Toruniu. Informacja pojawiła się również w oficjalnym serwisie internetowym inwestora.
 • Kultura, Miasto
  Orkiestra Wojskowa w Toruniu zaprasza na okolicznościowy koncert karnawałowy. Darmowe wejściówki można odbierać w siedzibie Orkiestry.
 • Na zdjęciu: biegacze na mecie
  Miasto, Sport
  Jedenasta edycja toruńskiej dyszki i towarzyszącej piątki, wzorem edycji przed pandemią, odbędzie się na wiosnę – 15 maja 2022 roku.
 • Od maja 2021 r. można zaszczepić się bez wcześniejszej rejestracji w wybranych punktach w Toruniu. Sprawdź, gdzie możesz otrzymać dawkę szczepionki (także trzecią przypominającą oraz dla dzieci w wieku 5-11 lat) od ręki w tym tygodniu!
 • W Toruniu w ciągu ostatniego tygodnia (10-16 stycznia 2022 r.) potwierdzono 525 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Siedemnaście osób zmarło w naszym mieście, w tym 2 wyłącznie w wyniku COVID-19, bez chorób współistniejących.
 • Koncert "Wieczór polski Kilar/ Dębski/ Lorenc/ Wesołowski", połączony z wręczeniem medali 100-lecia, uświetnił 16 stycznia 2022 r. rozpoczynające się w Toruniu obchody 102. rocznicy powrotu miasta do wolnej Polski.
 • Scenki z życia hallerczyków, pokazy wyszkolenia ułańskiego i musztry konnej czyli Halleriada 2022 zainaugurowała 16 stycznia 2022 r. obchody 102. rocznicy powrotu Torunia do wolnej Polski.
 • Od nocy w niedzielę i przez cały poniedziałek 17 stycznia 2022 r. w Toruniu spodziewany jest silny wiatr! - ostrzega Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • Piątkowe "Ferie na start" przyciągnęły na sezonowe lodowisko na Skarpie spore grono spragnionych wrażeń najmłodszych torunian. Było warto!
 • Uroczystym spotkaniem i pamiątkowymi medalami miasto Toruń nagrodziło firmy i osoby zaangażowane w rozwój i wsparcie toruńskiego sportu.
 • Kolejna inwestycja przy ul. Świdnickiej na Abisynii. Na kupionym od miasta gruncie swoją nową siedzibę buduje firma M.G.B Firma pokazała już wizualizacje budynków, jakie powstają w strefie gospodarczej „Toruń-Wchód”. W procesie inwestycyjnym z przedsiębiorstwem współpracuje Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.