www.torun.pl

Twoje drzewo w Toruniu

Drogi, Miasto, MZK
Data publikacji: 03 lipca 2019
Autor: Filip Tomasik

Prawie 200 propozycji nowych nasadzeń zgłosili torunianie w 2019 roku przez aplikację "Zielony Toruń - Moje Drzewo".

Od lipca 2018 roku mieszkańcy Torunia mają możliwość zgłaszania za pomocą aplikacji mobilnej  "Zielony Toruń - Moje Drzewo" miejsc na terenie miasta, gdzie według nich powinny rosnąć drzewa. Od momentu uruchomienia aplikacji do końca zeszłego roku torunianie zgłosili ok. 130 propozycji nasadzeń. Około 100 zostało zrealizowanych. Drzewa pojawiły się m.in. przy ul. Wojska Polskiego, Grudziądzkiej, Legionów, Sczanieckiego i Przy Skarpie.

W tym roku, za pośrednictwem aplikacji do Wydziału Środowiska i Zieleni wpłynęło już 185 wniosków. Obecnie trwa weryfikacja zgłoszeń.

To czy propozycja nasadzenia w danym miejscu zostanie zweryfikowana pozytywnie, zależy m.in. od infrastruktury podziemnej,  zgodności z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego i planem inwestycyjnym.

Aplikacja "Zielony Toruń - Moje Drzewo" – Jak zgłosić propozycję?

W pierwszej kolejności, po wejściu do serwisu www.mojedrzewo.torun.pl, użytkownik zapoznaje się z katalogiem gatunków drzew, które są wskazane do posadzenia w mieście.

Następnie autor propozycji wskazuje na mapie lokalizację, gdzie chciałby, by drzewo zostało posadzone. System od razu weryfikuje, czy jest to teren prywatny, czy należy do Gminy Miasta Toruń.

Kolejnym krokiem jest wypełnienie wniosku, w którym poza wybraną lokalizacją, użytkownik wskazuje celowość nasadzenia, jak i wybrany gatunek oraz liczbę drzew. Wniosek trafia do Wydziału Środowiska i Zieleni Urzędu Miasta Torunia, który wdraża stosowną procedurę.

Na podany adres mailowy bądź na konto utworzone w tym serwisie użytkownik otrzymuje informacje o kolejnych działaniach podejmowanych w sprawie proponowanych nasadzeń.

fot. Wojciech Szabelski

 

 

 

 

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Zwieńczeniem obchodów setnej rocznicy powrotu Torunia do wolnej Polski był koncert z udziałem Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej oraz takich gwiazd, jak Piotr Cugowski, Michał Szpak, Kasia Wilk. W Arenie Toruń w wyjątkowej aranżacji wybrzmiały największe polskie przeboje ostatniego stulecia.
 • Miasto
  W ramach obchodów stulecia powrotu Torunia do wolnej Polski 18 stycznia 2020 r. w CKK Jordanki odbył się Bal Stulecia.
 • Miasto
  Podczas Balu Stulecia w dniu 18 stycznia 2020 r. miało miejsce rozstrzygnięcie Plebiscytu na „Współczesnego Torunianina Stulecia”.
 • Kultura, Miasto
  Kto dowodził żołnierzami Dywizji Pomorskiej? Ile aktualnie mamy osiedli w Toruniu? - z tymi i wieloma innymi pytaniami musieli zmierzyć się uczestnicy Wielkiego Quizu o Toruniu, który odbył się 18 stycznia 2020 r.
 • Miasto
  18 stycznia 2020 r. obchodzimy 100. rocznicę powrotu naszego miasta do wolnej Polski. Aby upamiętnić tę ważną datę, w Toruniu odbył się szereg wydarzeń patriotycznych.
 • Miasto
  W sobotę, 18 stycznia odbędzie się BAL 100-lecia upamiętniający jubileusz 100. rocznicy powrotu Torunia do wolnej Polski. Organizatorem Balu jest prezydent Torunia – Michał Zaleski.
 • Od 27 stycznia do 9 lutego 2020 r. przypadają ferie zimowe w województwie kujawsko-pomorskim. Na dzieci, spędzające ten czas w Toruniu, czeka wiele atrakcji sportowych, kulturalnych oraz edukacyjnych.
 • Olbrzymie zainteresowanie budową dróg dojazdowych do przeprawy tymczasowej. W ogłoszonych przez drogowców dwóch przetargach złożono łącznie aż 13 ofert.
 • 18 stycznia 2020 r. odbyła się IV edycja Toruńskich Biegów Wolności 2019/20. Był to finał trwających od marca zeszłego roku zawodów.
 • Toruń świętuje setną rocznicę odzyskania niepodległości! W obchody wpisuje się wystawa „Toruń 100 lat Niepodległy! Z miłości ku ojczyźnie…”, której wernisaż miał miejsce 17 stycznia 2020 roku w Ratuszu Staromiejskim.
 • Toruń jest dla nas „zupełnie nowym odkryciem” – tak o wizycie w naszym mieście opowiedziały dziennikarki kilku izraelskich mediów podróżniczych.
 • Konferencja naukowa w ratuszu oraz złożenie kwiatów pod pomnikami bohaterów roku 1920 rozpoczęły 17 stycznia 2020 r. drugi dzień obchodów 100-lecia powrotu Torunia do wolnej Polski.
 • Halleriada, pokazy walk na szable, koncert muzyki ostatniego 100-lecia, wirtualny teatr historii “Niepodległa” - w ten weekend hucznie świętujemy 100. rocznicę powrotu Torunia do wolnej Polski.
 • Uroczysta sesja Rady Miasta Torunia w Ratuszu Staromiejskim zainaugurowała 16 stycznia 2020 r. obchody 100. rocznicy powrotu Torunia do wolnej Polski.