www.torun.pl

Twoje drzewo w Toruniu

Drogi, Miasto, MZK
Data publikacji: 03 lipca 2019
Autor: Filip Tomasik

Prawie 200 propozycji nowych nasadzeń zgłosili torunianie w 2019 roku przez aplikację "Zielony Toruń - Moje Drzewo".

Od lipca 2018 roku mieszkańcy Torunia mają możliwość zgłaszania za pomocą aplikacji mobilnej  "Zielony Toruń - Moje Drzewo" miejsc na terenie miasta, gdzie według nich powinny rosnąć drzewa. Od momentu uruchomienia aplikacji do końca zeszłego roku torunianie zgłosili ok. 130 propozycji nasadzeń. Około 100 zostało zrealizowanych. Drzewa pojawiły się m.in. przy ul. Wojska Polskiego, Grudziądzkiej, Legionów, Sczanieckiego i Przy Skarpie.

W tym roku, za pośrednictwem aplikacji do Wydziału Środowiska i Zieleni wpłynęło już 185 wniosków. Obecnie trwa weryfikacja zgłoszeń.

To czy propozycja nasadzenia w danym miejscu zostanie zweryfikowana pozytywnie, zależy m.in. od infrastruktury podziemnej,  zgodności z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego i planem inwestycyjnym.

Aplikacja "Zielony Toruń - Moje Drzewo" – Jak zgłosić propozycję?

W pierwszej kolejności, po wejściu do serwisu www.mojedrzewo.torun.pl, użytkownik zapoznaje się z katalogiem gatunków drzew, które są wskazane do posadzenia w mieście.

Następnie autor propozycji wskazuje na mapie lokalizację, gdzie chciałby, by drzewo zostało posadzone. System od razu weryfikuje, czy jest to teren prywatny, czy należy do Gminy Miasta Toruń.

Kolejnym krokiem jest wypełnienie wniosku, w którym poza wybraną lokalizacją, użytkownik wskazuje celowość nasadzenia, jak i wybrany gatunek oraz liczbę drzew. Wniosek trafia do Wydziału Środowiska i Zieleni Urzędu Miasta Torunia, który wdraża stosowną procedurę.

Na podany adres mailowy bądź na konto utworzone w tym serwisie użytkownik otrzymuje informacje o kolejnych działaniach podejmowanych w sprawie proponowanych nasadzeń.

fot. Wojciech Szabelski

 

 

 

 

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Świąteczny Konwój Radia ZET zawita ponownie do Torunia! Wiele atrakcji z tej okazji czeka nas w dniach 14-15 grudnia 2019 r.
 • Miasto
  W poniedziałek 16 grudnia 2019 r. upływa termin zgłaszania kandydatek i kandydatów w ogłoszonym przez miasto plebiscycie "Współczesny torunianin 100-lecia".
 • Miasto, MZK
  Miasto za pośrednictwem Miejskiego Zakładu Komunikacji kupi pięć nowoczesnych, niskopodłogowych tramwajów. To kolejny krok w stronę ekologicznego i nowoczesnego transportu miejskiego. 13 grudnia 2019 r. zostaje uruchomiony przetarg na to zadanie.
 • Kultura, Miasto
  Grzegorz Ciechowski Symfonicznie, Salon Poezji, dwie projekcje filmowe oraz Koncert Specjalny Pamięci Grzegorza Ciechowskiego - Tak! Tak! To już weekend w Toruniu z liderem Republiki w roli głównej!
 • Kultura, Miasto
  8 grudnia 2019 roku w CKK Jordanki wystąpił Robbie Williams z koncertem promującym nowy dwupłytowy album artysty pt. „Christmas Present”.
 • Drogi, Inwestycje
  Służby drogowe przez cały czas analizują, jak usprawnić organizację ruchu w rejonie placu Rapackiego w związku z inwestycją w alei św. Jana Pawła II .
 • Grzegorz Wilk, Kasia Moś, Igor Herbut, Janusz Radek i Ania Lasota wystąpili wraz z muzykami Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej na wyjątkowym koncercie zorganizowanym w ramach 6. Dni Grzegorza Ciechowskiego. Największe utwory lidera Republiki publiczność usłyszała w oryginalnych aranżacjach Krzysztofa Herdzina.
 • Nowe drogi, chodniki, ścieżki rowerowe, zintegrowany węzeł przesiadkowy, pas tramwajowo-autobusowy i łącznik torowy – tak w przyszłości będzie wyglądał plac Rapackiego i jego okolice. 12 grudnia 2019 r. rusza kolejny etap prac – przebudowa alei św. Jana Pawła II.
 • 14 grudnia 2019 roku w Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej odbyła się konferencja „Przedsiębiorczość w Polsce – Nowe Perspektywy Rozwoju”. Wśród gości specjalnych był między innymi wicepremier Jacek Sasin.
 • 14 grudnia 2019 roku, podczas 18. Koncertu Specjalnego Pamięci Grzegorza Ciechowskiego wręczono Nagrodę Artystyczną Miasta Torunia. Odebrał ją Ralph Kaminski. Koncert w Akademickim Centrum Kultury i Sztuki Od Nowa był punktwm kulminacyjnym 6. Dni Grzegorza Ciechowskiego.
 • Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. będzie nadal odbierać odpady komunalne z posesji zamieszkałych w latach 2020-2021. W związku z nowelizacją ustawy mieszkańcy muszą liczyć się ze wzrostem opłat za wywóz i utylizacje śmieci.
 • Na parterze Urzędu Miasta Torunia można od kilku dni podziwiać bożonarodzeniową szopkę osadzoną w realiach toruńskich.
 • PGE Toruń zakończyła projekt związany z budową nowej sieci zasilającej ponad 70 tys. mieszkańców miasta.
 • 29 listopada 2019 roku na Rynku Staromiejskim rozpocznie się tegoroczny jarmark. Dla odwiedzających przygotowano masę atrakcji.