www.torun.pl

Twoje drzewo w Toruniu

Drogi, Miasto, MZK
Data publikacji: 03 lipca 2019
Autor: Filip Tomasik

Prawie 200 propozycji nowych nasadzeń zgłosili torunianie w 2019 roku przez aplikację "Zielony Toruń - Moje Drzewo".

Od lipca 2018 roku mieszkańcy Torunia mają możliwość zgłaszania za pomocą aplikacji mobilnej  "Zielony Toruń - Moje Drzewo" miejsc na terenie miasta, gdzie według nich powinny rosnąć drzewa. Od momentu uruchomienia aplikacji do końca zeszłego roku torunianie zgłosili ok. 130 propozycji nasadzeń. Około 100 zostało zrealizowanych. Drzewa pojawiły się m.in. przy ul. Wojska Polskiego, Grudziądzkiej, Legionów, Sczanieckiego i Przy Skarpie.

W tym roku, za pośrednictwem aplikacji do Wydziału Środowiska i Zieleni wpłynęło już 185 wniosków. Obecnie trwa weryfikacja zgłoszeń.

To czy propozycja nasadzenia w danym miejscu zostanie zweryfikowana pozytywnie, zależy m.in. od infrastruktury podziemnej,  zgodności z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego i planem inwestycyjnym.

Aplikacja "Zielony Toruń - Moje Drzewo" – Jak zgłosić propozycję?

W pierwszej kolejności, po wejściu do serwisu www.mojedrzewo.torun.pl, użytkownik zapoznaje się z katalogiem gatunków drzew, które są wskazane do posadzenia w mieście.

Następnie autor propozycji wskazuje na mapie lokalizację, gdzie chciałby, by drzewo zostało posadzone. System od razu weryfikuje, czy jest to teren prywatny, czy należy do Gminy Miasta Toruń.

Kolejnym krokiem jest wypełnienie wniosku, w którym poza wybraną lokalizacją, użytkownik wskazuje celowość nasadzenia, jak i wybrany gatunek oraz liczbę drzew. Wniosek trafia do Wydziału Środowiska i Zieleni Urzędu Miasta Torunia, który wdraża stosowną procedurę.

Na podany adres mailowy bądź na konto utworzone w tym serwisie użytkownik otrzymuje informacje o kolejnych działaniach podejmowanych w sprawie proponowanych nasadzeń.

fot. Wojciech Szabelski

 

 

 

 

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto, MZK
  Od 1 września 2019 r. wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu toruńskiej komunikacji miejskiej. Jednym z głównych powodów jest potrzeba zwiększenia oferty przewozowej dla uczniów, których podwójne roczniki rozpoczną naukę w szkołach ponadpodstawowych.
 • Kultura, Miasto
  W najbliższych dniach Toruń opanują setki tysięcy turystów. Ruszyła jedenasta edycja Bella Skyway Festival, która potrwa do niedzieli!
 • Kultura, Miasto
  W dniach 20-25 sierpnia 2019 r. odbędzie się 11. edycja Bella Skyway Festival. W tym roku motywem przewodnim Bella Skyway Festival jest „Różnorodność miejsca”.
 • Biznes, Miasto
  Urząd patentowy RP przyznał prawo ochronne dla wspólnego znaku towarowego Made in Toruń. To oznacza, że certyfikat jakości, jakim posługuje się część toruńskich firm, jest chroniony na podstawie przepisów prawa o własności przemysłowej.
 • Miasto
  Ogród Zoobotaniczny zaprasza w niedzielę 25 sierpnia 2019 r. na festyn rodzinny na zakończenie wakacji.
 • Miasto, Sport
  Pod koniec sierpnia Toruń czekają wielkie siatkarskie emocje - Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej. Kibice mogą już za darmo odbierać bilety.
 • Zakończyła się budowa ulicy Zamojskiej w Toruniu. Gruntowa ulica na osiedlu Bielawy Grębocin dziś wygląda zupełnie inaczej niż kilka miesięcy temu.
 • 20 sierpnia 2019 roku rusza tegoroczny Bella Skyway Festival. Organizatorzy przygotowali szereg udogodnień dla kierowców i pasażerów MZK na czas wydarzenia.
 • Toruń dołączył do rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski, która startuje 1 września 2019 roku.
 • 20 sierpnia 2019 r. przedstawiciele miasta wizytowali trwającą adaptację Koszarów Bramy Chełmińskiej na Muzeum Twierdzy Toruń. Nowy oddział Muzeum Okręgowego w Toruniu ma być otwarty w przyszłym roku.
 • Toruńscy drogowcy poprawią bezpieczeństwo i płynność przejazdu na ulicy Poznańskiej, na wysokości nowego cmentarza. Wszystko to za sprawą zatoki przystankowej, która powstaje w tym miejscu. W ramach inwestycji wybudowany będzie także chodnik i zostanie ustawiona wiata. Obecnie autobusy komunikacji miejskiej zatrzymują się na jezdni, na wysokości...
 • Miasto uruchomiło specjalną podstronę z informacjami o nadchodzących wyborach do Sejmu RP i do Senatu RP, które odbędą się 13 października 2019 r.
 • Według raportu Głównego Urzędu Statystycznego w 2018 roku torunianie zarabiali przeciętnie 4629 zł i 36 groszy brutto miesięcznie.
 • Na tegorocznym, 11. Bella Skyway Festival pojawi się instalacja dotycząca komunikacji miejskiej. Będzie wyświetlana m.in. na autobusie Miejskiego Zakładu Komunikacji.