Trzy piesze wycieczki z PTTK | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Trzy piesze wycieczki z PTTK

Eko, Miasto
Data publikacji: 22 czerwca 2022
Autor: Małgorzata Litwin

Na trzy wycieczki piesze po Toruniu i okolicy zaprasza w najbliższy weekend 24-26 czerwca 2022 r. Oddział Miejski PTTK w Toruniu.

W piątek 24 czerwca w ramach "Wakacji z OM PTTK" można się wybrać na spacer w okolice mostu Piłsudskiego i Zamku Dybów w Toruniu. Dla ojców, którzy dzień wcześniej obchodzą swoje święto, będzie to okazja do wspólnego spędzenia czasu z dziećmi (mamy również mile widziane). Spotkanie uczestników o godz. 17.30 na początkowym przystanku linii MZK nr 22 i 27 vis-a-vis dworca PKP Toruń Główny. Około 4-kilometrowa trasa powiedzie ścieżką edukacyjną przez Kępę Bazarową, ruiny zamku "Dybów", a następnie przez most drogowy im. J. Piłsudskiego, z zakończeniem przy pl. Rapackiego. Wycieczką pokieruje przodownik turystyki pieszej PTTK Patryk Staniszewski.

Dzień później 25 czerwca proponujemy nieco dłuższą wyprawę krajoznawczo-turystyczną: 22-kilometrową trasą znad jeziora w Kamionkach przez Grodno i Pluskowęsy do Chełmży. Wycieczka w ramach popularnego cyklu "Wędrówek rodzinnych z PTTK", którą poprowadzi przodownik turystyki pieszej PTTK Jacek Orłowski, rozpocznie się od spotkania uczestników o godz. 7.30 na dworcu PKP Toruń Wschodni. Stamtąd o godz. 7.41 turyści wyjadą pociągiem do miejscowości Kamionki (kierunek Kowalewo Pomorskie), skąd powędrują wokół jeziora Kamionkowskiego, przez Grodno oraz Pluskowęsy, częściowo szlakiem pieszym  w kolorze niebieskim, a także zielonym do Chełmży. Po drodze będzie możliwość kąpieli w jeziorze.

Z kolei w niedzielę 26 czerwca zaplanowany jest 7-kilometrowy wypad na toruńskie lewobrzeże z cyklu "Spacery niedzielne", organizowany przez Koło Terenowe nr 1 przy Oddziale Miejskim PTTK. Przodownik turystyki pieszej PTTK Patryk Staniszewski poprowadzi uczestników szlakiem czerwonym (im. St. Noakowskiego) przez las czerniewicki, Rudak, jez. Nagus, Forty XV i XIV, w rejon ulic Łódzkiej i Andersa. Spotkanie chętnych o godz. 16.15 na przystanku MZK linii nr 11 i 19, przy Szkole Podstawowej nr 34 w Toruniu – Czerniewicach. Prócz walorów rekreacyjno-krajoznawczych imprezy, jej celem jest zachęta uczestników do zdobywania odznak krajoznawczych i turystycznych. Można będzie zbierać punkty i pieczątki wymagane do m.in.: Odznaki Krajoznawczej Województwa Kujawsko–Pomorskiego, Odznaki Miłośnika Twierdzy Toruń, Odznaki Turysta Przyrodnik oraz Odznaki Turystyki Pieszej.

Na zdjęciu: Osiedle Rudak z lotu ptaka, fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu rondo biskupa Chrapka z lotu ptaka
  Miasto, MZK
  Od 30 czerwca 2022 r. ruszają prace przy modernizacji kolejnego toruńskiego torowiska tramwajowego – w ciągu ul. Warneńczyka od pl. Chrapka do ul. Kościuszki. Na razie prace nie będą powodowały większych utrudnień w ruchu.
 • Na zdjęciu plac NOT z lotu ptaka
  Miasto, MZK
  Układają podbudowę pod torowisko, przebudowują sieci podziemne, montują szyny – prace na budowie nowej linii tramwajowej toczą się równolegle na wielu odcinkach i są na różnym etapie zaawansowania.
 • Na zdjęciu siatkarze plażowi grają w siatkówkę
  Miasto, Sport
  W niedzielę, 26 czerwca 2022 r. zakończyły się ostatnie zmagania podczas tegorocznej edycji Plaży Gotyku!
 • Na zdjęciu ulica Watzenrodego z lotu ptaka
  Miasto, MZK
  Prace na budowie nowej linii tramwajowej idą pełną parą. Wzdłuż ul. Watzenrodego – na wysokości ul. Grasera - rozpoczyna się układanie górnej płyty torowej. Z powodu upałów w nocy z 27 na 28 czerwca (poniedziałek – wtorek) część prac będzie prowadzona w godzinach nocnych - od 19.00 do 6.00.
 • Na zdjęciu dzieci uczą się szermierki
  Miasto, Sport
  Treningi, pokazy umiejętności sportowych, konkursy i animacje dla najmłodszych - tak wyglądał Dzień Sportu na boisku przy Skarpie 2. Była to znakomita okazja, aby potrenować z najlepszymi sportowcami z Torunia.
 • Na zdjęciu osoby stoją na rolkach
  Miasto, Sport
  Ulicami Torunia przejechał rolkowy peleton. W piątek 24 czerwca 2022 r. odbył się pierwszy z wakacyjnych spotkań toruńskich rolkarzy pod hasłem Nightskating 2022. W wydarzeniu wzięło udział ponad 200 uczestników.
 • Ruszył wakacyjny cykl imprez All Day Beach Party na basenach letnich w Toruniu. Pierwsza impreza w ramach programu „Lato w Toruniu bez nudy” odbyła się w piątek 24 czerwca 2022 na Bydgoskim Przedmieściu. Kolejne zaplanowano na lipiec i sierpień.
 • Od środy 29 czerwca 2022 r. zmieni się czasowa organizacja ruchu w rejonie ronda Czadcy.
 • 26 czerwca 2022 r. po raz dziewiętnasty na Wiśle rozegrany został bieg ósemek wioślarskich ze sternikiem osad z Bydgoszczy i Torunia. Regaty ,,O puchar Prezydenta Miasta Torunia" odbyły się w ramach Święta Miasta.
 • Joanna Bator i Terezia Mora zostały laureatkami Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. Samuela Bogumiła Lindego. Uroczystość wręczenia wyróżnień odbyła się 26 czerwca 2022 roku w Ratuszu Staromiejskim.
 • Srebrne medalistki z olimpiady w Tokio, Jolanta Ogar-Hill i Katarzyna Zillmann, odsłoniły swoje „katarzynki” w Piernikowej Alei Gwiazd w dniu 25 czerwca 2022 r.
 • W Toruniu gości delegacja z Getyngi – miasta partnerskiego Torunia. Okazją jest ceremonia wręczenia Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. Samuela Bogumiła Lindego, która odbędzie się 26 czerwca 2022 r. w Ratuszu Staromiejskim.
 • Na budynku Urzędu Miasta Torunia przy ul. Wały gen. Sikorskiego 8 zamontowany został defibrylator przekazany przez Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
 • W niedzielę 26 czerwca 2022, godz. 12:00 w Ratuszu Staromiejskim w Toruniu odbędzie się uroczyste wręczenie Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. Samuela Bogumiła Lindego.