Trzy piesze wycieczki z PTTK | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Trzy piesze wycieczki z PTTK

Eko, Miasto
Data publikacji: 22 czerwca 2022
Autor: Małgorzata Litwin

Na trzy wycieczki piesze po Toruniu i okolicy zaprasza w najbliższy weekend 24-26 czerwca 2022 r. Oddział Miejski PTTK w Toruniu.

W piątek 24 czerwca w ramach "Wakacji z OM PTTK" można się wybrać na spacer w okolice mostu Piłsudskiego i Zamku Dybów w Toruniu. Dla ojców, którzy dzień wcześniej obchodzą swoje święto, będzie to okazja do wspólnego spędzenia czasu z dziećmi (mamy również mile widziane). Spotkanie uczestników o godz. 17.30 na początkowym przystanku linii MZK nr 22 i 27 vis-a-vis dworca PKP Toruń Główny. Około 4-kilometrowa trasa powiedzie ścieżką edukacyjną przez Kępę Bazarową, ruiny zamku "Dybów", a następnie przez most drogowy im. J. Piłsudskiego, z zakończeniem przy pl. Rapackiego. Wycieczką pokieruje przodownik turystyki pieszej PTTK Patryk Staniszewski.

Dzień później 25 czerwca proponujemy nieco dłuższą wyprawę krajoznawczo-turystyczną: 22-kilometrową trasą znad jeziora w Kamionkach przez Grodno i Pluskowęsy do Chełmży. Wycieczka w ramach popularnego cyklu "Wędrówek rodzinnych z PTTK", którą poprowadzi przodownik turystyki pieszej PTTK Jacek Orłowski, rozpocznie się od spotkania uczestników o godz. 7.30 na dworcu PKP Toruń Wschodni. Stamtąd o godz. 7.41 turyści wyjadą pociągiem do miejscowości Kamionki (kierunek Kowalewo Pomorskie), skąd powędrują wokół jeziora Kamionkowskiego, przez Grodno oraz Pluskowęsy, częściowo szlakiem pieszym  w kolorze niebieskim, a także zielonym do Chełmży. Po drodze będzie możliwość kąpieli w jeziorze.

Z kolei w niedzielę 26 czerwca zaplanowany jest 7-kilometrowy wypad na toruńskie lewobrzeże z cyklu "Spacery niedzielne", organizowany przez Koło Terenowe nr 1 przy Oddziale Miejskim PTTK. Przodownik turystyki pieszej PTTK Patryk Staniszewski poprowadzi uczestników szlakiem czerwonym (im. St. Noakowskiego) przez las czerniewicki, Rudak, jez. Nagus, Forty XV i XIV, w rejon ulic Łódzkiej i Andersa. Spotkanie chętnych o godz. 16.15 na przystanku MZK linii nr 11 i 19, przy Szkole Podstawowej nr 34 w Toruniu – Czerniewicach. Prócz walorów rekreacyjno-krajoznawczych imprezy, jej celem jest zachęta uczestników do zdobywania odznak krajoznawczych i turystycznych. Można będzie zbierać punkty i pieczątki wymagane do m.in.: Odznaki Krajoznawczej Województwa Kujawsko–Pomorskiego, Odznaki Miłośnika Twierdzy Toruń, Odznaki Turysta Przyrodnik oraz Odznaki Turystyki Pieszej.

Na zdjęciu: Osiedle Rudak z lotu ptaka, fot. Sławomir Kowalski

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Wszystko za sprawą toruńskiego Oratorium im. bł. ks. Bronisława Markiewicza, które po raz kolejny - w ramach Michayland z okazji Dnia Dziecka - zabrało mniejszych i większych do zaczarowanej krainy zabawy.
 • Kultura, Miasto
  W sobotę 27 maja 2023 r. na terenie Szkoły Podstawowej Nr 17 im. Józefa Bema przy ul. Rudackiej 26/32 w Toruniu odbył się coroczny festyn osiedlowy „Rudak dzieciom” zorganizowany wspólnie przez Stowarzyszenie Rudak, SP 17 i Radę Okręgu Rudak.
 • Miasto
  Z okazji Święta Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej i jubileuszu 5-lecia powstania jednostki WOT w piątek 26 maja 2023 r. na placu apelowym przy ul. Piastowskiej w Toruniu odbył się uroczysty apel, podczas którego wręczono odznaczenia i medale honorowe.
 • Prezydent wręcza medal jubilatce, w tle portret Mikołaja Kopernika
  Miasto
  W Ratuszu Staromiejskim w Toruniu 20 toruńskich par odebrało 25 maja 2023 r. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.
 • Na zdjęciu: różowo kwitnące drzewo, w tle wieże kościoła Najświętszej Marii Panny
  Kultura, Miasto
  Ten weekend rozpoczyna piękne święto - Dzień Matki, które w Toruniu obchodzimy koncertowo. To także święto sztuki, w CSW Znaki Czasu otwarta zostanie wystawa rzeźb Tony'ego Cragga, wpisująca się w jubileusz 15-lecia istnienia Centrum.
 • Miasto, Sport
  Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej w Bydgoszczy, który obchodzi 100-lecie istnienia, ma swoje korzenie w Toruniu. - Z korzeni dalej płynie to co najlepsze - powiedział podczas rocznicowej uroczystości prezydent Michał Zaleski, który otrzymał Srebrną Odznakę Honorową PZPN.
 • W Toruniu 26-28 maja 2023 roku gościmy nauczycieli polonijnych, którzy biorą udział w 9. Światowym Zjeździe Nauczycieli Polonijnych i Polskich „Wschód, Zachód – Łączy nas Polska”.
 • Z okazji Święta Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej i jubileuszu 5-lecia powstania jednostki WOT w piątek 26 maja 2023 r. na placu apelowym przy ul. Piastowskiej w Toruniu odbył się uroczysty apel, podczas którego wręczono odznaczenia i medale honorowe.
 • W niedzielę 28 maja 2023 roku na Motoarenie najmłodsi torunianie staną do wyścigów rowerkowych.
 • Przedstawiciele Torunia uczestniczyli 24 maja 2023 r. w krakowskiej części Światowego Kongresu Kopernikańskiego. Swoją pierwszą odsłonę naukowa debata miała w Toruniu w lutym br.
 • 4 czerwca 2023 r. w Parku Miejskim odbędzie się ekopiknik z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska.
 • Końcówka maja 2023 r. to czas wykonania nasadzeń kwiatów na terenie Zielonej Bramy Gotyckiej Starówki.
 • W Ratuszu Staromiejskim w Toruniu 20 toruńskich par odebrało 25 maja 2023 r. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.
 • Ten weekend rozpoczyna piękne święto - Dzień Matki, które w Toruniu obchodzimy koncertowo. To także święto sztuki, w CSW Znaki Czasu otwarta zostanie wystawa rzeźb Tony'ego Cragga, wpisująca się w jubileusz 15-lecia istnienia Centrum.