Trwa nabór na dyrektora CSW | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Trwa nabór na dyrektora CSW

Kultura, Miasto
Data publikacji: 18 czerwca 2024
Autor: Marcin Pryka

Dyrektor Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" w Toruniu zostanie powołany na okres czterech lat.

Prezydent Torunia Paweł Gulewski ogłosił konkurs na kandydata na stanowisko dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu". 

Kandydat na ww. stanowisko musi posiadać wykształcenie wyższe II stopnia oraz wykazać co najmniej 5-letnie doświadczenie, w tym 3-letnie doświadczenie zawodowe na stanowiskach kierowniczych w instytucjach kultury lub uczelniach wyższych lub jednostkach naukowo-badawczych.

Wymagana jest znajomość przepisów prawnych w zakresie niezbędnym dla prowadzenia i zarządzania instytucją kultury, znajomość specyfiki pracy w instytucji kultury, znajomość problematyki z zakresu sztuki współczesnej i jej specyfiki, a także umiejętność zarządzania jednostką organizacyjną oraz doświadczenie w zarządzaniu zasobami ludzkimi.

Ponadto kandydat zobligowany jest udokumentować doświadczenie w realizacji ogólnopolskich lub międzynarodowych projektów wystawienniczych, w tym trzech wystaw z zakresu sztuki, jak również udokumentować doświadczenie w pozyskiwaniu środków na realizację projektów kulturalnych.

Kandydaci na stanowisko dyrektora mogą składać dokumenty do godz. 15:30 dnia 22 lipca 2024 r. w siedzibie Urzędu Miasta Torunia przy ul. Wały Gen. Sikorskiego 8, 87-100 Toruń - w zamkniętych kopertach z podanym imieniem i nazwiskiem, adresem zwrotnym i telefonem kontaktowym oraz dopiskiem: Konkurs na stanowisko dyrektora Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" w Toruniu.

Za datę złożenia oferty uważa się datę jej wpływu do siedziby Urzędu Miasta Torunia. Oferty, które wpłyną w terminie innym niż wskazany, nie będą rozpatrywane.

Konkurs zostanie przeprowadzony przez komisję konkursową powołaną przez prezydenta.

Szczegóły ogłoszenia o konkursie, wykaz dokumentów oraz regulamin pracy komisji konkursowej dostępne są pod linkiem: https://bip.torun.pl/oferta-pracy/57317/dyrektor-centrum-sztuki-wspolczesnej-znaki-czasu-w-toruniu

Zdj. samorzad.gov.pl

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęiu: wieża ratusza na tle pochmurnego nieba
  Kultura, Miasto
  Weekend rozpoczynamy sztuką młodego pokolenia - w CSW otwarcie trzech wystaw młodych artystek. Dla melomanów - koncert inaugurujący 39. Świętojański Festiwal Organowy. A w niedzielę czeka nas odpoczynek i spacery - instytucje kultury zachęcają do pełnego relaksu.
 • Kultura, Miasto
  W piątek, 19 lipca 2024 r. rozpocznie się cykl koncertów w ramach „Alternatywnej Sceny Letniej”. Wakacyjne wieczory umilą fantastyczni artyści: Faustyna, Ampacity, VHS, Jakub Jan Bryndal + EL AXO oraz Kathia, których będzie można posłuchać na plenerowej scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Autobusem MZK do Kamionek
  Miasto
  Z Torunia prosto nad jezioro w Kamionkach. 20 lipca 2024 r. uruchomiona zostanie linia autobusowa nr 141.
 • Po spotkaniu z NGOsami
  Miasto
  Trwają konsultacje Programu współpracy Gminy Miasta Toruń z organizacjami pozarządowymi w 2025 r. Za nami spotkanie z NGOsami.
 • Przypominamy, że w każdy wakacyjny weekend Bulwar Filadelfijski, na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do Woli Zamkowej, jest wyłączony z ruchu samochodowego.
  Drogi, Miasto
  Przypominamy, że w każdy wakacyjny weekend Bulwar Filadelfijski, na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do Woli Zamkowej, jest wyłączony z ruchu samochodowego.
 • Kolejne tablice informujące o tym, aby nie wchodzić na łachy wiślane, pojawiły się na lewym brzegu Wisły.
  Miasto
  Kolejne tablice informujące o tym, aby nie wchodzić na łachy wiślane, pojawiły się na lewym brzegu Wisły.
 • W piątek, 19 lipca 2024 r. rozpocznie się cykl koncertów w ramach „Alternatywnej Sceny Letniej”. Wakacyjne wieczory umilą fantastyczni artyści: Faustyna, Ampacity, VHS, Jakub Jan Bryndal + EL AXO oraz Kathia, których będzie można posłuchać na plenerowej scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Toruńskie Stowarzyszenie Rodzin „Powrót z U” w ramach dofinansowania otrzymanego od Gminy Miasta Toruń realizuje dwa programy, których celem jest przede wszystkim zapewnienie kompleksowego wsparcia rodzicom oraz opiekunom dzieci i osób uzależnionych od alkoholu i narkotyków.
 • Trwają konsultacje Programu współpracy Gminy Miasta Toruń z organizacjami pozarządowymi w 2025 r. Za nami spotkanie z NGOsami.
 • Pandy małe z toruńskiego Ogrodu Zoobotanicznego, Rani i Ogonek, zostały po raz pierwszy rodzicami.
 • Już w sobotę 20 lipca 2024 r. na Zamku Krzyżackim w Toruniu odbędą się kolejne zajęcia z cyklu comiesięcznych, bezpłatnych wykładów o nazwie „Zamek pełen historii”.
 • Od czerwca 2023 r. w Toruniu można wypożyczać rowery typu cargo. W pierwszym roku z takiej możliwości skorzystano 57 razy. Najwięcej wypożyczeń, aż 17, było w październiku 2023 r.
 • To już siódma edycja Międzynarodowego Festiwalu Improwizacji Teatralnej JO! Od 25 lipca 2024 r. ponownie na scenie Dworu Artusa zagoszczą grupy i teatry z całej Polski oraz goście ze świata.
 • Aż o połowę, od września 2024 r., obniżone zostaną ceny na toruńskich parkingach Park&Ride.