www.torun.pl

Trening przed wiosłowaniem

Miasto, Sport
Data publikacji: 10 stycznia 2020
Autor: Magdalena Winiarska

Toruń jak co roku włącza się w rywalizację miast w wiosłowaniu na ergometrze, które odbywa się w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 9 stycznia 2020 roku w Przystani AZS odbył się trening, w którym wzięli udział przedstawiciele samorządu z prezydentem Michałem Zaleskim i UMK.

Wiosłowanie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na ergometrach wioślarskich odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2020 r. w ośmiu miastach Polski już po raz 11. Rywalizacja odbędzie się w Centrum Handlowym Atrium Copernicus. Początek zaplanowano na godz. 9:00, a zakończenie na godz. 19:00.

Sztafeta Gwiazd z udziałem Prezydenta Miasta Torunia, polityków, przedstawicieli urzędu miasta, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika i sportowców. Jej początek zaplanowano na godzinę 10:30.

W ciągu 10 lat kilkanaście tysięcy Polaków spróbowało swoich sił w wiosłowaniu na ergometrach kajakowych i wioślarskich. W 2020 r. do próby ustanowienia rekordu Polski w największej liczbie osób, które w ciągu 10 godzin przepłyną na jednym ergometrze wioślarskim dystans 500 metrów, staną mieszkańcy: Bydgoszczy, Gdańska, Krakowa, Lublina, Poznania, Szczecina, Warszawy i Torunia, a ich poczynania będzie można oglądać na żywo w internecie oraz na miejscu na specjalnie ustawionych ekranach.

Każdy, kto odwiedzi w sobotę CH Atrium Copernicus,  będzie miał możliwość spróbowania sił w wiosłowaniu na ergometrze, a za udział w próbie bicia rekordu otrzyma wyjątkowy certyfikat! Przez cały dzień odbywać się będzie również zbiórka pieniędzy do puszek WOŚP.

W ubiegłym roku impreza rozgrywana była w siedmiu miastach. Po zaciętej walce do ostatniej sekundy, po przewiosłowaniu 155,5 km zwyciężył Toruń, w którym do rekordu przyczyniło się 311 osób. Na drugim miejscu uplasował się Szczecin (152 km, 304 osoby), na trzecim Bydgoszcz (151,5 km, 303 osoby). Tuż za nią Gdańsk (131,5 km, 263 osoby), Warszawa (116 km, 232 osoby), Poznań (114 km, 228 osoby) i Lublin (76,5 km, 153 osoby).

Fot. Adam Zakrzewski

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto, Sport
  Od 27 stycznia do 9 lutego 2020 r. przypadają ferie zimowe w województwie kujawsko-pomorskim. Na dzieci, spędzające ten czas w Toruniu, czeka wiele atrakcji sportowych, kulturalnych oraz edukacyjnych.
 • Kultura, Miasto
  Białe wakacje tuż, tuż, a my rozpoczynamy je jeszcze wcześniej - przed nami impreza “Ferie na start!”. Oprócz zabawy na lodzie w ten weekend witamy Chiński Nowy Rok w Ratuszu Staromiejskim, słuchamy Alicji Majewskiej w Jordankach oraz Freygish Orchestry w Dworze Artusa. Osobom o mocnych nerwach polecamy natomiast nocne zwiedzanie Zamku...
 • Miasto
  Ruszył nabór wniosków do udziału w programie pn. „Mieszkania na wynajem dla osób starszych i niepełnosprawnych”. Dokumenty można składać od 24 stycznia do 14 lutego 2020 r. w Biurze Mieszkalnictwa przy ul. Legionów 220.
 • Miasto
  W Ratuszu Staromiejskim w Toruniu 24 stycznia 2020 r. odbyła się uroczystość wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.
 • Biznes, Miasto
  Budynek biurowy wraz z halą magazynową i warsztatem firmy Rollstick powstanie w Strefie Inwestycyjno-Logistycznej „Toruń-Wschód”. To inwestor, który kupił pierwszą działkę przeznaczoną dla małych i średnich przedsiębiorstw w rejonie ulicy Przelot w sąsiedztwie węzła autostradowego.
 • Drogi, Miasto, MZK
  Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu uruchomił dostępną dla klientów indywidualnych, samoobsługową stację paliw. Z okazji otwarcia na klientów czekają niespodzianki - atrakcyjne ceny paliwa, upominki, a na najszybszych - karty podarunkowe na kolejne tankowanie..
 • W związku z budową kanalizacji od 27 stycznia br. zostanie wprowadzone ograniczenie ruchu na ul. Szosa Chełmińska.
 • Cztery dni uroczystych wydarzeń i tysiące mieszkańców biorących w nich udział – tak najkrócej można podsumować inaugurację obchodów 100. rocznicy powrotu Torunia do wolnej Polski.
 • Zwieńczeniem obchodów setnej rocznicy powrotu Torunia do wolnej Polski był koncert z udziałem Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej oraz takich gwiazd, jak Piotr Cugowski, Michał Szpak, Kasia Wilk. W Arenie Toruń w wyjątkowej aranżacji wybrzmiały największe polskie przeboje ostatniego stulecia.
 • Inwestycyjna ofensywa w Toruniu trwa. 900 m kw. powierzchni magazynowej i 800 m kw. nowoczesnej powierzchni biurowej - tak będzie wyglądała nowa siedziba firmy Gastroparts Spółka Jawna, która powstanie na toruńskim lewobrzeżu.
 • Na tzw. osiedlu Jar gotowe są dwa budynki z mieszkaniami przeznaczonymi dla osób starszych i niepełnosprawnych.
 • Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza do projektu edukacyjnego „Projekt z ZUS” skierowanego do uczniów szkół podstawowych.
 • Nowa aplikacja, dzięki której mieszkańcy mogą zgłaszać problemy i usterki pojawiające się w przestrzeni miejskiej - "Dbam o miasto" ruszyła 14 stycznia 2020 r.
 • W najbliższą sobotę 25 stycznia 2020 r. w Arenie Toruń odbędzie się II Ogólnopolski Halowy Mityng Lekkoatletyczny U-14 i U-16 pamięci Ireny Szewińskiej. Organizatorem imprezy jest Miejski Klub Lekkoatletyczny.