www.torun.pl

Trening przed wiosłowaniem

Miasto, Sport
Data publikacji: 10 stycznia 2020
Autor: Magdalena Winiarska

Toruń jak co roku włącza się w rywalizację miast w wiosłowaniu na ergometrze, które odbywa się w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 9 stycznia 2020 roku w Przystani AZS odbył się trening, w którym wzięli udział przedstawiciele samorządu z prezydentem Michałem Zaleskim i UMK.

Wiosłowanie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na ergometrach wioślarskich odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2020 r. w ośmiu miastach Polski już po raz 11. Rywalizacja odbędzie się w Centrum Handlowym Atrium Copernicus. Początek zaplanowano na godz. 9:00, a zakończenie na godz. 19:00.

Sztafeta Gwiazd z udziałem Prezydenta Miasta Torunia, polityków, przedstawicieli urzędu miasta, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika i sportowców. Jej początek zaplanowano na godzinę 10:30.

W ciągu 10 lat kilkanaście tysięcy Polaków spróbowało swoich sił w wiosłowaniu na ergometrach kajakowych i wioślarskich. W 2020 r. do próby ustanowienia rekordu Polski w największej liczbie osób, które w ciągu 10 godzin przepłyną na jednym ergometrze wioślarskim dystans 500 metrów, staną mieszkańcy: Bydgoszczy, Gdańska, Krakowa, Lublina, Poznania, Szczecina, Warszawy i Torunia, a ich poczynania będzie można oglądać na żywo w internecie oraz na miejscu na specjalnie ustawionych ekranach.

Każdy, kto odwiedzi w sobotę CH Atrium Copernicus,  będzie miał możliwość spróbowania sił w wiosłowaniu na ergometrze, a za udział w próbie bicia rekordu otrzyma wyjątkowy certyfikat! Przez cały dzień odbywać się będzie również zbiórka pieniędzy do puszek WOŚP.

W ubiegłym roku impreza rozgrywana była w siedmiu miastach. Po zaciętej walce do ostatniej sekundy, po przewiosłowaniu 155,5 km zwyciężył Toruń, w którym do rekordu przyczyniło się 311 osób. Na drugim miejscu uplasował się Szczecin (152 km, 304 osoby), na trzecim Bydgoszcz (151,5 km, 303 osoby). Tuż za nią Gdańsk (131,5 km, 263 osoby), Warszawa (116 km, 232 osoby), Poznań (114 km, 228 osoby) i Lublin (76,5 km, 153 osoby).

Fot. Adam Zakrzewski

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu zdobywca tytułu DJ Roku, WRB. trzyma statuetkę oraz dyplom
  Kultura, Miasto
  Po prawie miesiącu głosowania, poznaliśmy zwycięzców plebiscytu Toruńskie Gwiazdy 2020. 8 sierpnia nagrodzony został najlepszy toruński DJ, Wykonawca, Nadzieja oraz Płyta Roku.
 • Na zdjęciu kran nad suchym zlewem
  Miasto
  Na 10 sierpnia 2020 r. zostało zaplanowane czasowe wstrzymanie dostawy wody z miejskiego wodociągu do niektórych budynków przy ul. Warneńczyka oraz Bażyńskich.
 • Maciej Tacher
  Kultura, Miasto
  Laureatów w kategoriach nadzieja, wykonawca, dj i płyta roku w plebiscycie Toruńskie Gwiazdy poznamy 8 sierpnia 2020 r. o godz. 19.00 podczas koncertu w sali na Jordankach. Na scenie pojawią się znani i lubiani lokalni wykonawcy.
 • Na zdjęciu: tramwaj czekający na przystanku
  MZK
  W sobotę 8 sierpnia 2020 r., w związku z zawodami żużlowymi, uruchomiony zostanie dodatkowy kurs tramwaju linii nr 5.
 • Na zdjęciu: maszyny i ludzie pracujący na poboczu w rejonie Al. św. Jana Pawła II
  MZK
  W związku ze zmianą organizacji ruchu drogowego w rejonie al. św. Jana Pawła II oraz pl. Niepodległości od soboty 8 sierpnia 2020 r. godz. 8:00 przeniesiony zostanie przystanek autobusowy „Plac Rapackiego”.
 • Na zdjęciu: uczestnicy wyścigu z pucharami
  Sport
  1 i 2 sierpnia 2020 r. odbyła się pierwsza edycja międzynarodowego wyścigu „Śladami Królewny Anny Wazówny o Puchar Marszałka Województwa Kujawsko- Pomorskiego”.
 • W piątek 7 sierpnia 2020 roku odbędzie się otwarty amatorski turniej siatkówki plażowej. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, trwają zapisy duetów siatkarskich, które chcą wystąpić na boiskach na plaży przy ul. Broniewskiego 90.
 • Trzy spektakle w ramach Festiwalu Teatrów Ulicznych, plebiscyt Toruńskie Gwiazdy 2020, piknik sztuki w Kaszczorku, wieczorne rejsy toruńskich flisaków - tak zapowiada się najbliższy weekend w Toruniu.
 • Po decyzji rządu dotyczącej powrotu uczniów do szkół od 1 września 2020 r. miasto intensywnie przygotowuje się do organizacji pracy placówek oświatowych w nowych warunkach.
 • Na terenie Torunia i powiatu toruńskiego potwierdzono 237 przypadków zarażenia koronawirusem. Kwarantanną objęto 374 osoby, a 172 powróciło do zdrowia. Od początku trwania pandemii odnotowano 20 zgonów.
 • Informujemy, że w czwartek 6 sierpnia 2020 r. w godzinach popołudniowych na terenie budowy w rejonie placu Rapackiego i pl. Niepodległości nastąpiła awaria sygnalizacji świetlnej. Trwa jej usuwanie.
 • Województwo Kujawsko-Pomorskie realizuje projekt, w ramach którego możliwe jest przeprowadzenia testów na koronawirusa wśród pracowników publicznych podmiotów leczniczych z naszego województwa.
 • Świetlny pokaz motocross, szpaler fontann i projekcja na gigantycznych głowach, astronomiczny mapping na balonie czy kilkudziesięciometrowa instalacja z ekranów LED – te i wiele innych instalacji z zakresu sztuki światła czekają na zmotoryzowanych widzów „Auto Skyway Festival. Lotnisko. Toruń. Województwo Kujawsko-Pomorskie.”.
 • Toruńskie Centrum Świaczeń Rodzinie wypłaciło już ponad 1,6 mln zł w ramach świadczenia "Dobry start".