Tramwajem na majówkę | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Tramwajem na majówkę

Miasto, MZK
Data publikacji: 20 kwietnia 2022
Autor: Filip Tomasik

Zgłoś swój projekt na stronie esk2029.pl

Przejażdżki turystycznym tramwajem będą jedną z atrakcji długiego majowego weekendu w Toruniu, podczas którego nastąpi oficjalne otwarcie sezonu turystycznego. Już od środy, 20 kwietnia 2022 r. na facebookowym fanpage’u Miejskiego Zakładu Komunikacji będzie można wygrać wejściówki na wycieczki retro-setką.

Od 30 kwietnia do 3 maja 2022 r. Urząd Miasta Torunia wraz z MZK zaplanował 7 kursów zabytkowym pojazdem po mieście, w tym jeden z przewodnikiem. Chętni do przejażdżki powinni śledzić fanpage Miejskiego Zakładu Komunikacji , gdzie zaplanowano dwa konkursy.

Pierwszy konkurs rusza 20 kwietnia i inspirowany jest wierszem Juliana Tuwima „Do krytyków”, w którym poeta pisze: „A w maju / Zwykłem jeździć, szanowni panowie, / Na przedniej platformie tramwaju!”.

Zadaniem uczestników konkursu będzie wymyślenie hasła lub krótkiego wierszyka zawierającego słowa „tramwaj” oraz „maj” lub „majówka”. Tekst będzie trzeba umieścić do 22 kwietnia do godz. 12.00 w komentarzu pod postem na facebookowym profilu MZK.

Autorzy 13 najciekawszych tekstów zostaną nagrodzeni dwuosobowymi wejściówkami w ramach których będzie można zwiedzić Izbę Pamięci w Zajezdni Tramwajowej MZK, a następnie przejechać się zabytkowym tramwajem do ul Olimpijskiej i z powrotem. Ten kurs będzie miał dodatkową atrakcję – przejazdowi będzie towarzyszyła opowieść przewodnika na temat mijanych miejsc.

Drugi konkurs ogłoszony zostanie 26 kwietnia, także na fanpage’u MZK na Facebooku. Do wygrania będą dwuosobowe wejściówki na przejazdy tramwajem turystycznym 1, 2 lub 3 maja (tym razem już bez przewodnika).

Zwycięzcy będą mogli się przejechać na następujących trasach:
• godz. 16.00 Wały gen. Sikorskiego (przystanek przy Teatrze Horzycy) – Olimpijska – powrót
• godz. 17.00 Wały gen. Sikorskiego (przystanek przy Teatrze Horzycy) – Uniwersytet – powrót
Będzie czas na zrobienie sobie pamiątkowych zdjęć!

Aby wygrać dwuosobową wejściówkę na jeden z tych kursów, trzeba będzie poprawnie odpowiedzieć na pytanie związane z historią komunikacji miejskiej. Szczegóły na Facebooku MZK 26 kwietnia.

Chętnych do udziału w konkursach prosimy o zapoznanie się z regulaminem.

UWAGA! W przejazdach mogą wziąć udział wyłącznie osoby, które wygrają wejściówki w konkursach. Nie będzie możliwości zakupu biletu. Tramwaj może zabrać innych pasażerów wyłącznie w sytuacji, gdy posiadacze wejściówek nie stawią się na wycieczkę i pozostanie miejsce w pojeździe.

Warto również słuchać w najbliższym czasie Radia Gra, gdyż na antenie także będą rozdawane wejściówki na przejażdżki.

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

  • Prezydent Miasta Torunia ogłosił konkurs wniosków o przyznanie stypendium Miasta Torunia w dziedzinie kultury. Nabór wniosków odbywa się w terminie od 1 do 31 października 2023 r.
  • W związku z zawodami Speedway Grand Prix, jak i korektami w rozkładach jazdy, pasażerów czekają zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej.
  • Setne urodziny obchodziła torunianka, pani Felicja Cyrankowska. Z tej okazji życzenia złożyli jubilatce prezydent Michał Zaleski i kierowniczka Urzędu Stanu Cywilnego, Iwona Krzywdzińska.
  • Z początkiem października Toruń wypełni się studentami. Wielu z nich będzie jeździć na zajęcia komunikacją miejską. W takim przypadku dużą oszczędnością dla studenckiego budżetu będzie zakup biletu semestralnego, który pozwoli na oszczędne i wygodne przemieszczanie się po mieście.
  • Dajmy się unieść w przestworza! W piątkowy i sobotni wieczór patrzymy w niebo – na Stadionie Miejskim podziwiać będziemy balonowy spektakl „Exit”. Cały weekend należeć też będzie do seniorów – instytucje kultury przygotowały dla nich specjalną ofertę wydarzeń w ramach ogólnopolskiej akcji.
  • W dniach 7-15 września 2023 r., z okazji Światowego Dnia Fair Play, Polski Komitet Olimpijski zorganizował ogólnopolską akcję dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych pn. #BiegFairPlayPKOl. W III edycji wydarzenia wzięły dwie toruńskie szkoły – Zespół Szkół Mechanicznych Elektrycznych i Elektronicznych oraz Szkoła...
  • Po raz dziewiąty w historii Speedway Grand Prix najważniejsze rozstrzygnięcia indywidualnych mistrzostw świata poznamy na Motoarenie Toruń im. Mariana Rosego.
  • Trwa ostatnie odliczanie przed SGP na toruńskiej Motoarenie. Kibice wybierający się na wydarzenie mogą już pobierać informatory kibica.