Tramwajem na majówkę | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Tramwajem na majówkę

Miasto, MZK
Data publikacji: 20 kwietnia 2022
Autor: Filip Tomasik

Przejażdżki turystycznym tramwajem będą jedną z atrakcji długiego majowego weekendu w Toruniu, podczas którego nastąpi oficjalne otwarcie sezonu turystycznego. Już od środy, 20 kwietnia 2022 r. na facebookowym fanpage’u Miejskiego Zakładu Komunikacji będzie można wygrać wejściówki na wycieczki retro-setką.

Od 30 kwietnia do 3 maja 2022 r. Urząd Miasta Torunia wraz z MZK zaplanował 7 kursów zabytkowym pojazdem po mieście, w tym jeden z przewodnikiem. Chętni do przejażdżki powinni śledzić fanpage Miejskiego Zakładu Komunikacji , gdzie zaplanowano dwa konkursy.

Pierwszy konkurs rusza 20 kwietnia i inspirowany jest wierszem Juliana Tuwima „Do krytyków”, w którym poeta pisze: „A w maju / Zwykłem jeździć, szanowni panowie, / Na przedniej platformie tramwaju!”.

Zadaniem uczestników konkursu będzie wymyślenie hasła lub krótkiego wierszyka zawierającego słowa „tramwaj” oraz „maj” lub „majówka”. Tekst będzie trzeba umieścić do 22 kwietnia do godz. 12.00 w komentarzu pod postem na facebookowym profilu MZK.

Autorzy 13 najciekawszych tekstów zostaną nagrodzeni dwuosobowymi wejściówkami w ramach których będzie można zwiedzić Izbę Pamięci w Zajezdni Tramwajowej MZK, a następnie przejechać się zabytkowym tramwajem do ul Olimpijskiej i z powrotem. Ten kurs będzie miał dodatkową atrakcję – przejazdowi będzie towarzyszyła opowieść przewodnika na temat mijanych miejsc.

Drugi konkurs ogłoszony zostanie 26 kwietnia, także na fanpage’u MZK na Facebooku. Do wygrania będą dwuosobowe wejściówki na przejazdy tramwajem turystycznym 1, 2 lub 3 maja (tym razem już bez przewodnika).

Zwycięzcy będą mogli się przejechać na następujących trasach:
• godz. 16.00 Wały gen. Sikorskiego (przystanek przy Teatrze Horzycy) – Olimpijska – powrót
• godz. 17.00 Wały gen. Sikorskiego (przystanek przy Teatrze Horzycy) – Uniwersytet – powrót
Będzie czas na zrobienie sobie pamiątkowych zdjęć!

Aby wygrać dwuosobową wejściówkę na jeden z tych kursów, trzeba będzie poprawnie odpowiedzieć na pytanie związane z historią komunikacji miejskiej. Szczegóły na Facebooku MZK 26 kwietnia.

Chętnych do udziału w konkursach prosimy o zapoznanie się z regulaminem.

UWAGA! W przejazdach mogą wziąć udział wyłącznie osoby, które wygrają wejściówki w konkursach. Nie będzie możliwości zakupu biletu. Tramwaj może zabrać innych pasażerów wyłącznie w sytuacji, gdy posiadacze wejściówek nie stawią się na wycieczkę i pozostanie miejsce w pojeździe.

Warto również słuchać w najbliższym czasie Radia Gra, gdyż na antenie także będą rozdawane wejściówki na przejażdżki.

Najczęściej czytane aktualności

 • Grafika informująca o publikacji rankingu
  Biznes, Miasto
  Magazyn „Forbes” opublikował wyniki tegorocznego rankingu 100 Największych Polskich Firm Rodzinnych. Wśród nich znalazła się toruńska Grupa Neuca SA.
 • Na zdjęciu: korona drzewa - pomnika przy przyrody po cięciu sanitarnym
  Eko, Miasto
  Drzewo będące pomnikiem przyrody – dąb szypułkowy rosnący przy ul. Dekerta objęte zostało specjalistycznymi zabiegami pielęgnacyjnymi.
 • Na zdjęciu: przedstawiciele 36 samorządów po powołaniu Stowarzyszenia MOF Toruń
  Miasto
  9 sierpnia 2022 r. w Dworze Artusa spotkali się przedstawiciele 36 samorządów, by powołać do życia Stowarzyszenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Torunia.
 • Prezydent Miasta Torunia w sprawie oświadczenia Narodowego Instytutu Dziedzictwa o opiniowaniu inwestycji na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Miasto, Sport
  W pierwszym meczu IV Ligi Elana Toruń pokonała przed własną publicznością Sportis Łochowo 2:1. W innym spotkaniu IV ligi Pomorzanin Toruń pokonał u siebie Włocłavię Włocławek 2:1.
 • Miasto, Sport
  For Nature Solutions Apator Toruń zremisował 45:45 z Betardem Sparta Wrocław i utrzymał 4. miejsce na koniec rundy zasadniczej. Torunianie w biegach nominowanych odrobili aż 6 punktów!
 • W nocy z 5 na 6 sierpnia wykonane zostało dodatkowe oznakowanie na skrzyżowaniu ulic Szosa Chełmińskiej i Żwirki i Wigury.
 • Już we wrześniu działalność rozpocznie Miejska Pasieka Pokazowa. W ramach projektu będzie można wziąć udział w pokazach edukacyjnych, zajrzeć do ula i zobaczyć z bliska pracę pszczelarza.
 • Po raz 14. w Toruniu odbyło się spotkanie słuchaczy i osób związanych z Radiem Maryja.
 • Pierwszy weekend sierpnia 2022 rozpoczęło All Day Beach Party. To tradycyjny cykl imprez organizowanych co roku na terenie basenów napowierzchniowych w Toruniu.
 • Przyjmujesz u siebie uchodźców i składasz wnioski o świadczenie 40 zł? Pamiętaj o obowiązujących terminach!
 • 5 sierpnia 2021 r. został uruchomiony system MOJE AUTO SMS służący do załatwiania spraw związanych z rejestracją pojazdów czy wymianą dowodów rejestracyjnych.
 • W piątek 5 sierpnia 2022 r. od godz. 22:00 do godz. 6:00 dnia następnego na terenie Torunia i powiatu toruńskiego prognozowane są burze z gradem - przestrzega Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • Gmina Miasta Toruń zakończyła 24 czerwca 2022 r. realizację projektu pn. „Poznaj Polskę” skierowanego do młodzieży szkolnej.