Tramwaje wracają na Szosę Lubicką | www.torun.pl

Tramwaje wracają na Szosę Lubicką

MZK
Data publikacji: 03 lutego 2021
Autor: Adrian Aleksandrowicz

Budżet obywatelski 2022, Start

Budżet obywatelski 2022, fragment plakatu

 

Rozpoczęliśmy kolejną edycję budżetu obywatelskiego w Toruniu - na rok 2022

>>> Przejdź do informacji na ten temat

  


Na zdjęciu: tramwaj linii nr 1

Wcześniej niż planowano zostały wykonane tymczasowe rozjazdy torowe na modernizowanym torowisku tramwajowym na Szosie Lubickiej. W związku z tym już od czwartku 4 lutego 2021 r. od godz. 4:30 na Szosę Lubicką wracają tramwaje linii nr 1 i 1N.

Ruch tramwajowy na odcinku od pl. Daszyńskiego do ul. Ślaskiego będzie się odbywał po jednym torze. Jednocześnie zawieszone zostanie kursowanie zastępczej komunikacji autobusowej – linii nr 51 i 51N oraz linii tramwajowej nr 8 i 8N.

Na Szosie Lubickiej, na odcinku od pl. Daszyńskiego do ul. Ślaskiego, trwa modernizacja torowiska. Prace rozpoczęły się pod koniec stycznia br. W pierwszym etapie wykonane zostały tymczasowe rozjazdy torowe, tzw. „przewiązki”, jedna na wschód od pl. Daszyńskiego,  druga po stronie wschodniej od przystanków tramwajowych przystanku Jamontta,  przed skrętem w ulicę Ślaskiego. Rozwiązanie to umożliwi kursowanie  tramwajów po jednym torze bez konieczności wstrzymywania ruchu w trakcie robót. Wykonano również trzy tymczasowe przystanki tramwajowe dla tramwajów jadących w kierunku pętli Olimpijska na wysokości dotychczasowych lokalizacji. Ruchem tramwajów na odcinku jednotorowym sterować będzie sygnalizacja świetlna.

Zdjęcie tytułowe: Małgorzata Litwin

Zdjęcia w galerii: Sławomir Kowalski


Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Do grona toruńskich stulatków dołączyła 17 czerwca 2021 r. Pani Janina Buczkowska. W przeddzień urodzin jubilatkę odwiedził prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Na zdjęciu prezydent Michał Zaleski, pani Janina i jej rodzina uśmiechają się
  Miasto
  Do grona toruńskich stulatków dołączyła 17 czerwca 2021 r. Pani Janina Buczkowska. W przeddzień urodzin jubilatkę odwiedził prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Na zdjęciu ulica Broniewskiego z lotu ptaka
  Miasto, MZK
  Od poniedziałku 21 czerwca 2021 r. od około godziny 8:00 na fragmencie ulicy Broniewskiego zmieni się organizacja ruchu drogowego. Zmiana ma związek z modernizacją torowiska tramwajowego.
 • Na zdjęciu pracownicy w kamizelkach wchodzą do studni
  Miasto, MZK
  Trwają prace przy modernizacji torowiska tramwajowego w ciągu ul. Bydgoskiej. Obecnie roboty toczą się na odcinku od ul. Reja do Sienkiewicza.
 • Kobieta opalająca się nad Wisłą
  Miasto
  X Ogólnopolski Tydzień Świadomości Czerniaka 14-20 czerwca 2021 r. to okazja do przypomnienia zasad bezpiecznego korzystania ze słońca.
 • Na zdjęciu Muzeum Twierdzy Toruń z zewnątrz
  Koronawirus, Miasto
  Szczepienie podczas sobotnich zakupów czy podczas niedzielnego spaceru? W Toruniu to możliwe! W każdy weekend czerwca.
 • Z okazji 20-lecia Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki powstał film, który dokumentuje bogatą historię imprezy i zapowiada przyszłoroczną edycję.
 • W ciągu ostatniej doby w Toruniu potwierdzono 1 przypadek zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Nikt nie zmarł w wyniku COVID-19 w naszym mieście.
 • Każdy, kto organizuje jakiekolwiek wydarzenie plenerowe, w tym: zgromadzenie, akcję zbierania podpisów, happening czy nawet przemarsz w ścisłym centrum miasta, jest zobowiązany do uzyskania każdorazowo pozwolenia na ustawienie jakiejkolwiek infrastruktury (krzesło, stolik, sztaluga, daszek, namiot itp.)
 • Na toruńskich osiedlach regularnie pojawiają się watahy dzików. Zwiększająca się populacja oraz coraz częstsza obecność dzików w mieście mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi, dlatego przypominamy, aby nie zachęcać dzikich zwierząt do opuszczania leśnego środowiska.
 • XVIII edycja miejskiej akcji odbędzie się już 18-20 czerwca! Na uczestników czeka ponad setka rabatowych ofert w hotelach, restauracjach, sklepach i punktach usługowych.
 • Koncertowe atrakcje, spektakle, plenerowe kino letnie, konkurs muzyczny czy Piernikowa Aleja Gwiazd – tegoroczny program Święta Miasta pęka w szwach od wydarzeń. Oficjalne obchody potrwają ponad tydzień - od 20 do 27 czerwca 2021 r.
 • W środę 16 czerwca 2021 r. w Toruniu gościła ekipa programu OnetRano. Redaktor Beata Tadla rozmawiała z prezydentem Michałem Zaleskim o atrakcjach, jakie Toruń przygotował na lato dla mieszkańców i turystów.
 • 15 medali zdobytych indywidualnie i drużynowo - z takim imponującym dorobkiem wrócili karatecy KKT Kumade z Mistrzostw Polski we Wrocławiu.