Tralalińscy w urzędzie miasta | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Tralalińscy w urzędzie miasta

Miasto
Data publikacji: 25 maja 2022
Autor: Małgorzata Litwin
Pamiątkowe zdjęcie prezydenta i radnego z Tralalińskimi

Urząd odwiedziły 25 maja 2022 r. dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 5 przy ul. Dekerta w Toruniu.

Pięcio- i sześciolatki z grupy "Tralalińscy", które przyszły do urzędu wraz ze swoimi wychowawczyniami, zasiadły w fotelach radnych w sali Rady Miasta Torunia. Z zainteresowaniem oglądały i przyciskały wszystkie możliwe guziki i mikrofony, zaglądały we wszystkie zakamarki sali, zadawały mnóstwo pytań i jedno przez drugie domagały się udzielenia głosu. Niestety większość z nich nie mogła jeszcze dosięgnąć do mikrofonu na mównicy. Posłuch wśród przedszkolaków wzbudził dopiero dźwięk dzwonka przewodniczącego rady miasta, którym radny Bartłomiej Jóźwiak, inicjator spotkania, zaprowadził porządek w zgromadzeniu, by opowiedzieć gościom o pracy Rady Miasta Torunia oraz symbolach i insygniach w sali obrad.

Wkrótce do spotkania dołączył również prezydent Torunia Michał Zaleski, który przepytał "Tralalińskich" z rozkładu dnia w przedszkolu, opinii o leżakowaniu, myciu rąk oraz życiu w Toruniu. Nie zabrakło też konsultacji na temat najpilniejszych, według gości, potrzeb do realizacji w mieście. Okazało się, że priorytetowym zadaniem jest tyrolka, którą będzie można wjechać do basenu, a najlepiej cały park tyrolek. Każdy powinien też dostać od miasta domek z ogródkiem.

Po tym skromnie zarysowanym planie zadań dla toruńskiego samorządu dzieci zajęły się łakociami i oglądaniem drobnych upomników, które otrzymały od prezydenta Torunia i radnego Bartłomieja Jóźwiaka. Nie ma wątpliwości, że młode kadry toruńskiej administracji są bardzo energiczne i utalentowane.

Fot. Małgorzata Litwin

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: laureatki Piernikowej Alei Gwiazd 2022, Katarzyna Zillmann i Jolanta Ogar-Hill
  Kultura, Miasto
  Srebrne medalistki z olimpiady w Tokio, Jolanta Ogar-Hill i Katarzyna Zillmann, odsłoniły swoje „katarzynki” w Piernikowej Alei Gwiazd w dniu 25 czerwca 2022 r.
 • Na zdjęciu: delegacja z Getyngi w ogrodzie w Baju Pomorskim
  Kultura, Miasto
  W Toruniu gości delegacja z Getyngi – miasta partnerskiego Torunia. Okazją jest ceremonia wręczenia Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. Samuela Bogumiła Lindego, która odbędzie się 26 czerwca 2022 r. w Ratuszu Staromiejskim.
 • Na zdjęciu: defibrylator na scianie
  Miasto
  Na budynku Urzędu Miasta Torunia przy ul. Wały gen. Sikorskiego 8 zamontowany został defibrylator przekazany przez Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.
 • Ratusz Staromiejski
  Kultura, Miasto
  W niedzielę 26 czerwca 2022, godz. 12:00 w Ratuszu Staromiejskim w Toruniu odbędzie się uroczyste wręczenie Nagrody Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. Samuela Bogumiła Lindego.
 • Na zdjęciu: procesja poprzedzająca mszę św. w intencji miasta
  Miasto
  Msza św. w intencji miasta i jego mieszkańców w toruńskiej katedrze śś. Janów była tradycyjnym elementem obchodów Święta Miasta 24 czerwca 2022 r.
 • Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 13 w prezentacji ekologicznej, fot. Wojtek Szabelski
  Eko, Miasto
  Ponad 438 ton papieru, tektury i puszek zebrali uczestnicy szkolnego konkursu "Zbieramy makulaturę (i nie tylko) EKOKONKURS" w Toruniu. 24 czerwca 2022 r. poznaliśmy tegorocznych laureatów ekologicznej rywalizacji.
 • 5,42 – taką średnią ocen na świadectwach uzyskali uczniowie klasy VI ze Szkoły Podstawowej nr 27 im. gen. Elżbiety Zawackiej w Toruniu.
 • 13. edycja Plaży Gotyku jest już na ostatniej prostej. Za nami już turniej uniwersytecki oraz rywalizacja juniorów i juniorek.
 • Chcesz udzielać woluntarystycznie korepetycji osobom z Ukrainy? Umożliwia to bezpłatna platforma edukacyjna on-line Tutors.live
 • Od 1 do 14 lipca 2022 r. przyjmowane będą wnioski o nagrody Prezydenta Miasta Torunia dla tegorocznych absolwentów toruńskich szkół ponadpodstawowych.
 • Uroczystość z okazji 40-lecia samorządu radców prawnych w Polsce odbyła się 24 czerwca 2022 r. w hotelu Filmar.
 • W najbliższy wtorek (28 czerwca) rozpoczyna się przebudowa Bulwaru Filadelfijskiego. Prace zostały tak zaplanowane, że do końca września ulica będzie otwarta dla ruchu!
 • W związku z rozpoczynającymi się wakacjami szkolnymi, od 27.06. 2022 r. do 31.08.2022 r. komunikacja miejska w Toruniu funkcjonować będzie w dni robocze wg feryjnych rozkładów jazdy.
 • Program imprez "Lato bez nudy" startuje w dniu zakończenia roku szkolnego, czyli 24 czerwca 2022 r. Na dzieci i młodzież w naszym mieście czeka kilkadziesiąt wydarzeń.