TOS z mecenasem strategicznym | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

TOS z mecenasem strategicznym

Miasto
Data publikacji: 30 stycznia 2020
Autor: Natalia Przytarska

30 stycznia 2020 r. w Jordankach odbyła się konferencja prasowa dotycząca uroczystego podpisania listu intencyjnego - spółka Nova Trading stała się strategicznym sponsorem Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej na rok 2020.

- Toruńska Orkiestra Symfoniczna zyskuje znakomitego sponsora strategicznego. Decyzja firmy Nova Trading podjęta była zapewne z zamiłowania do dobrej muzyki, co wskazywał wcześniejszy ich udział finansowy w projektach takich jak Festiwal Nova Muzyka i Architektura, czy odbywający się co trzy lata Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Karola Lipińskiego - powiedział prezydent Torunia Michał Zaleski. - Serdecznie dziękuję za tę inicjatywę, trzymam kciuki, aby kontynuowana była w kolejnych latach.

Nova Trading związana jest z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną już od 20 lat. Z okazji obchodów 30-lecia firmy spółka postanowiła zwiększyć zaangażowanie finansowe w zakresie sponsoringu.

- Mamy świadomość społecznej odpowiedzialności biznesu. Nie chcemy, żeby działalność naszej firmy ograniczała się tylko i wyłącznie do tworzenia wartości dodanej. Chcemy się dzielić tym, co udało nam się wytworzyć z lokalną społecznością, dlatego włączamy się w różnego rodzaju inicjatywy kulturalne - powiedział prezes Nova Trading Tadeusz Pająk.

- Uważamy, że muzyka poważna jest czymś ponadczasowym, czymś ponad podziałami. Jest dla każdego, kto ma wysublimowane poczucie piękna - dodał prezes Nova Trading Piotr Orłowski. - Życzymy dalszych sukcesów związanych z orkiestrą symfoniczną i mamy nadzieję, że nasze wsparcie finansowe będzie temu służyło.

Firma od wielu lat wspiera także inne ważne wydarzenia kulturalne odbywające się w Toruniu. Wśród beneficjentów znajdują się, m.in. organizatorzy Festiwalu Muzyki i Sztuki Krajów Bałtyckich Probaltica oraz Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Nova Trading współpracuje także z Dworem Artusa – sponsoruje letni Festiwal Pod Gwiazdami oraz Artus Festival. W tym roku firma będzie również sponsorem Toruńskiego Festiwalu Książki.

Środki finansowe przekazane przez Nova Trading umożliwią dalszy rozwój oferty TOS-u.

- Takie zastrzyki finansowe pozwalają nam jeszcze bardziej uatrakcyjnić naszą ofertę. W 2020 r. dzięki wsparciu Nova Trading będziemy mieli okazję poszerzyć nasze działania zarówno pod kątem edukacji kulturalnej, koncertów familijnych, ale również podczas 24. Międzynarodowego Festiwalu Nova Muzyka i Architektura oraz Cyklu Beethovenowskiego - stwierdził dyrektor Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej Przemysław Kempiński.

Nova Trading S.A. jest największym dystrybutorem stali nierdzewnej oraz aluminium w Europie Środkowo-Wschodniej. Klientami jej są przedsiębiorstwa produkcyjne z takich branż jak: produkcja maszyn oraz urządzeń gastronomicznych i spożywczych, produkcja sprzętu AGD, środków transportu, instalacji, zbiorników i urządzeń chemicznych, papierniczych, produkcja elementów architektonicznych.

Fot. Wojciech Szabelski

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto, Sport
  Ministerstwo Obrony Narodowej i Wojsko Polskie, w październiku i listopadzie, organizują dla chętnych, dorosłych Polaków bezpłatne, jednodniowe szkolenia pod hasłem „Trenuj z wojskiem”.
 • Plakat informujący o Toruńskiej Nocy Naukowców
  Miasto
  Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy i Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu zapraszają 30 września 2022 r. na „Toruńską Noc Naukowców”. W programie znalazły się warsztaty, pokazy oraz zwiedzanie interaktywnych wystaw.
 • Biznes, Miasto
  Program Moja Starówka świętuje 5. urodziny. Program oferuje rabaty w 92 punktach handlowych i usługowych na starówce.
 • Plakat informujący o wydarzeniu Toruń Freestyle Battle
  Miasto, Sport
  Ruszają zapisy na Amatorskie Mistrzostwa Torunia w jeździe na hulajnogach, rolkach, deskorolkach i rowerach. Toruń Freestyle Battle - Republika Park Edition zaplanowano na 8 października 2022 r.
 • Na zdjęciu: mężczyzna tłumaczy dzieciom pracującym na komputerach
  Miasto
  We wrześniu 2022 r. dzieci i młodzież z całej Polski postawili pierwsze kroki w programowaniu w ramach największych warsztatów programistycznych „Koduj z Gigantami”. W bezpłatnych zajęciach 11. już edycji wydarzenia wzięło udział prawie 20 000 osób, w tym także młodzi mieszkańcy miasta Toruń. Od 3 do 25 września uczestnicy warsztatów poznali...
 • Wizualizacja budynku usługowego przy ul. Świdnickiej
  Biznes, Miasto
  Halę usługowo-produkcyjną wraz z biurami i pomieszczeniami socjalnymi wybuduje w Strefie Inwestycyjno-Logistycznej „Toruń Wschód” spółka HS Inwestycje. Firma planuje oddanie budynku do użytkowania na koniec 2023 roku. Poznaliśmy już wizualizacje bryły budynku.
 • Ponad 1800 uczniów z 17 toruńskich placówek oświatowych wzięło udział w spotkaniach ze strażnikami miejskimi na temat bezpieczeństwa związanego z rozpoczęciem roku szkolnego.
 • Dwie działki pod usługi będzie można kupić w przetargach organizowanych przez Wydział Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Torunia. Tereny inwestycyjne na osiedlu Na Skapie w Toruniu pójdą pod młotek 30 listopada 2022 r.
 • Od soboty 1 października 2022 r. zmieniony zostanie rozkład jazdy linii autobusowej nr 32 - informuje MZK w Toruniu.
 • Zakończona w tym roku rozbudowa mostu drogowego im. marsz. Józefa Piłsudskiego zajęła pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku! Rozstrzygnięcia poznaliśmy podczas uroczystej gali, która odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie. Wręczenie statuetek w kategorii Drogi i obiekty mostowe. Toruń reprezentował...
 • Trwa ostatnie odliczanie przed SGP i SGP2 na toruńskiej Motoarenie. Kibice wybierający się na wydarzenie mogą już pobierać informatory przygotowane w wersji polskiej i angielskiej.
 • 29 września obchodzony jest Światowy Dzień Serca. Jest to okazja, aby podnosić świadomość społeczną w zakresie chorób układu krążenia, które stanowią największe wzywanie współczesnego zdrowia publicznego.
 • Pomóż Klimatowi! Pod tym hasłem odbędą się konsultacje społeczne dotyczące tworzenia Planu Adaptacji do Zmian Klimatu dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Torunia.
 • Przedsiębiorstwo Swimer, które produkuje m.in. zbiorniki do magazynowania i dystrybucji płynów i paliw, jest bohaterem kolejnego odcinka cyklu filmowego „Tak się robi biznes w Toruniu”, realizowanego przez Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.