www.torun.pl

Toruńskie zabytki są bezpieczne

Miasto
Data publikacji: 16 kwietnia 2019
Autor: Magdalena Winiarska

W związku z tragicznym pożarem paryskiej katedry Notre Dame w Paryżu władze Torunia zapewniły, że nasze zabytki posiadają odpowiednie zabezpieczenia umożliwiające szybkie reagowanie w przypadku nagłego zagrożenia.

- W ramach projektu Toruńska Starówka II dokonaliśmy szeregu zabezpieczeń przeciwpożarowych w najważniejszych zabytkach miasta. Niemniej dziś wystąpiłem do komendanta Straży Pożarnej z prośbą o podjęcie działań mających na celu dokonanie oceny stanu zabezpieczeń przeciwpożarowychpowiedział zastępca prezydenta Andrzej Rakowicz podczas briefingu prasowego, jaki odbył się w dniu 16 kwietnia 2019 roku przy pomniku Mikołaja Kopernika.

Toruńskie zabytki są wyposażone w sygnalizatory, które informują bezpośrednio o wystąpieniu zagrożenia, dzięki czemu możliwe jest bezzwłoczne rozpoczęcie właściwych działań.

Aby wyrazić poruszenie, jakie wzbudził w torunianach pożar w paryskiej katedrze, w dniach 16 i 17 kwietnia hala widowiskowo-sportowa Arena Toruń zostanie oświetlona w barwach Francji. Jest to także wyraz wsparcia dla Francuzów w tak trudnych dla nich chwilach.

Fot. Małgorzata Litwin

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto, Sport
  W ten weekend toruńskie ulice rozjaśnią się mocą kilkuset światełek podczas Bella Skyway Festival. To jednak nie koniec atrakcji! Czekają na nas również spotkania z historią – piknik w Forcie I, spacer tematyczny pośród kamienic gotyckich, potyczki rycerskie rodzin czy cykl „Wieczory z przeszłością na Zamku Krzyżackim”.
 • Miasto
  26 uzdolnionych uczniów i uczennic uczęszczających do klas programowo najwyższych w szkołach ponadgimnazjalnych lub podstawowych zostało wyróżnionych Nagrodami Prezydenta Miasta Torunia. 22 sierpnia 2019 r. w Młodzieżowym Domu Kultury nagrody wręczył i pogratulował wychowankom prezydent Michał Zaleski.
 • Kultura, Miasto
  W dniach 20-25 sierpnia 2019 r. odbędzie się 11. edycja Bella Skyway Festival. W tym roku motywem przewodnim Bella Skyway Festival jest „Różnorodność miejsca”.
 • Miasto
  W roku szkolnym 2019/2020 naukę w szkołach toruńskich rozpocznie łącznie 29 290 uczniów oraz przedszkolaków. Szkoły i predszkola są gotowe na rozpoczęcie nowego roku, które nastąpi 2 września.
 • Miasto
  Prezydenci miast województwa kujawsko-pomorskiego spotkali się na konwencie w związku z planowanym ograniczeniem dochodów samorządów.
 • Kultura, Miasto, MZK
  20 sierpnia 2019 roku rusza tegoroczny Bella Skyway Festival. Organizatorzy przygotowali szereg udogodnień dla kierowców i pasażerów MZK na czas wydarzenia.
 • W najbliższych dniach Toruń opanują setki tysięcy turystów. Ruszyła jedenasta edycja Bella Skyway Festival, która potrwa do niedzieli!
 • Od 1 września 2019 r. wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu toruńskiej komunikacji miejskiej. Jednym z głównych powodów jest potrzeba zwiększenia oferty przewozowej dla uczniów, których podwójne roczniki rozpoczną naukę w szkołach ponadpodstawowych.
 • Trwa drugi etap przebudowy ulicy Płaskiej. Inwestycja obejmuje odcinek 980 metrów i potrwa do maja 2020 roku. Jej realizacja jest finansowana ze środków gminy.
 • Ogród Zoobotaniczny zaprasza w niedzielę 25 sierpnia 2019 r. na festyn rodzinny na zakończenie wakacji.
 • Trwa procedura wyłaniania realizatora programu szczepień przeciw HPV skierowanego do dziewcząt z rocznika 2006. Realizacja programu jest planowana od października 2019 r. do czerwca 2020 r.
 • Toruń dołączył do rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski, która startuje 1 września 2019 roku.
 • Pod koniec sierpnia Toruń czekają wielkie siatkarskie emocje - Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej. Kibice mogą już za darmo odbierać bilety.
 • Miasto uruchomiło specjalną podstronę z informacjami o nadchodzących wyborach do Sejmu RP i do Senatu RP, które odbędą się 13 października 2019 r.