Toruńskie Święto Policji | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Toruńskie Święto Policji

Miasto
Data publikacji: 10 lipca 2024
Autor: Paula Gałązka
 Za wzorowe wypełnianie obowiązków służbowych Prezydent Gulewski nagrodził 3 funkcjonariuszy.

Były awanse, gratulacje i wspólne świętowanie. 10 lipca 2024 r. toruńscy policjanci w Auli UMK obchodzili swoje święto.

- Doceniając codzienną pracę i znaczenie policji dla bezpieczeństwa lokalnej społeczności, kieruję w tym szczególnym dniu słowa uznania dla wszystkich policjantów. Wiernie stoicie na straży prawa, podejmując każdego dnia niełatwą policyjną wachtę. Dziękuję za waszą nieustanną gotowość do służby mieszkankom i mieszkańcom Torunia, a także gościom odwiedzającym nasze miasto – mówił Prezydent Torunia Paweł Gulewski.

Podczas dzisiejszej uroczystości funkcjonariuszom policji wręczone zostały akty nominacyjne, odznaczenia, medale i nagrody. Za wzorowe wypełnianie obowiązków służbowych Prezydent Gulewski nagrodził 3 funkcjonariuszy.

W wydarzeniu uczestniczył też Przewodnicący Rady Miasta Torunia Łukasz Walkusz.

Toruń wspiera miejską policję

Gmina Miasta Toruń od lat wspiera toruńską policję. Od 2015 roku, co roku podpisuje porozumienia z Komendą Miejską Policji w Toruniu. W latach 2015 - 2023 przekazano ponad 5 mln zł z przeznaczeniem na rekompensatę pieniężną dla funkcjonariuszy za czas służby przekraczający normę określoną w art. 33 ust. 2 ustawy o Policji (dodatkowe patrole). Dzięki temu dofinansowaniu na ulicach Torunia w każdym roku pojawia się średnio 3 tys. dodatkowych patroli (rekordowy pod tym względem był rok 2019, w którym udało się zrealizować 3,6 tys. dodatkowych patroli). Gmina udziela dofinansowania także na inne zadania, m.in. sfinansowanie zakupu sprzętu komputerowego, wykonanie systemów monitoringu i stacji operatorskich, zakup drona (rok 2023) a także dofinansowanie kosztów wyżywienia policjantów odbywających adaptację zawodową, w czasie której pełnili służbę patrolową na terenie Torunia. W latach 2015 - 2023 ponad 1,6 mln zł przeznaczono też na dofinansowanie zakupu aut dla policji – dzięki temu wsparciu we współpracy z Komendą Główną Policji (która finansuje pozostałą część kosztów zadania) Komenda Miejska pozyskała 31 nowych aut.

28 marca 2024 r. podpisano porozumienie z Komenda Miejską Policji w Toruniu dotyczące przekazania środków pieniężnych w wysokości 1 mln 75 tys. złotych. Z czego:

 • 695 000 złotych z przeznaczeniem na rekompensatę pieniężną dla funkcjonariuszy za czas służby przekraczający normę określoną art. 33 ust. 2 ustawy o Policji. (czyli tzw. dodatkowe patrole policyjne na ulicach Torunia w ramach tzw. bezpiecznej strefy turystycznej. Patrole będą realizowane do 31 grudnia 2024 r.).
 • 350 000 złotych z przeznaczeniem na dofinansowanie zakupu czterech nowych pojazdów służbowych.
 • 30 000 złotych z przeznaczeniem na zakup trzech psów służbowych.

Fot. © UMT 2024, autor: Agnieszka Bielecka, licencja: CC BY-NC 4.0

Najczęściej czytane aktualności

 • 5. sesja Rady Miasta Torunia
  Miasto
  18 lipca 2024 r. o godz. 10.00 rozpocznie się 5. sesja Rady Miasta Torunia.
 • Kultura, Miasto
  Zabytek wraz z terenem przyległym zostanie przekazany umową użyczenia Toruńskiej Agendzie Kulturalnej. W pierwszym etapie na miejscu powstanie ogrodzenie, a cały teren zostanie objęty dozorem monitoringu. Wykonane zostaną również najpotrzebniejsze prace porządkowe i konserwacyjne.
 • Inwestycje, Miasto
  Prezydent Paweł Gulewski wręczył klucze rodzinom uprawnionym do wynajęcia lokalu mieszkalnego w budynku przy ul. Rolniczej 5-5A/7-7A w Toruniu. W budynku mieszczą się łącznie 72 mieszkania.
 • Szosa Lubicka do remontu
  Drogi, Miasto
  Miejski Zarząd Dróg w Toruniu poszukuje wykonawcy, który wykona remont ulicy Szosy Lubickiej wraz z remontem przejścia podziemnego na wysokości ulicy Piskorskiej. Zainteresowane firmy mogą składać oferty do 26 lipca br. Remont obejmie Szosę Lubicką na odcinku od ulicy Dziewulskiego do Olsztyńskiej wraz z remontem przejścia podziemnego na wysokości...
 • Toruńskie Gwiazdy 2024 - plakat
  Kultura, Miasto
  Podczas rozdania toruńskich nagród muzycznych z jubileuszowym koncertem wystąpi Sławek Uniatowski. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca 2024 r. o godz. 18:00 na scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Na zdjęciu: trwa remont łazienki
  Miasto
  Jak co roku wakacje są czasem, kiedy w szkołach przeprowadzane są remonty. W 2024 roku wykonane zostaną prace za łącznie 9,5 mln zł.
 • Jak co roku wakacje są czasem, kiedy w szkołach przeprowadzane są remonty. W 2024 roku wykonane zostaną prace za łącznie 9,5 mln zł.
 • Miejski Zarząd Dróg poinformował, że dzisiaj (16.07.2024 r.) przeprowadzone zostaną prace związane z udrożnieniem i oczyszczeniem sieci kanalizacji deszczowej przy ul. Szosa Chełmińska.
 • - 16 lipca 2024 r. od godz. 13:00 w obszarach występowania prognozowanych silnych opadów deszczu z burzami, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych na terenie miasta Toruń i powiatu toruńskiego mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. Lokalnie w zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie...
 • Trwa konkurs „Wzorcowy zielony ogródek starówki”, w którym wyróżnione zostaną najciekawsze, najbardziej zielone i ukwiecone ogródki gastronomiczne znajdujące się na terenie zespołu staromiejskiego.
 • Spółka otworzyła swój punkt przy ul. Lelewela 9A. Firma z Wielkopolski, w przetargu organizowanym przez Miasto Toruń, zapłaciła za nieruchomość 2 700 000 zł.
 • Wtorek, 16 lipca 2024 r., zapowiada się burzowo. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla Torunia ostrzeżenie 2. stopnia.
 • 25 lipca 2024 roku (czwartek) odbędzie się V Międzynarodowy Wyścig Kolarski Kobiet Śladami Królewny Anny Wazówny. Zmiany w organizacji ruchu zostaną wprowadzone w dniu wydarzenia od godziny 0:00 do 20:00.
 • - We wtorek 16 lipca od godz. 12:00 do godz. 19:00 prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 31°C do 33°C - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.