Toruńskie Radio GRA z nową siedzibą | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Toruńskie Radio GRA z nową siedzibą

Kultura, Miasto
Data publikacji: 11 kwietnia 2024
Autor: Marcin Pryka

Uroczysta inauguracja emisji programu radiowego Radia GRA Toruń z nowego miejsca odbyła się w Dniu Radia - polskiego święta obchodzonego corocznie 11 kwietnia. - Serdeczne życzenia dla wszystkich radiowców. To Wasze święto, jesteście tymi którzy docierają do nas z informacją, wiedzą, ale i muzyką, rozrywką – tak jak robi to Radio Gra - powiedział prezydent Torunia Michał Zaleski.

Radio GRA powstało w Toruniu 1 października 1993 roku. Jej pierwszym prezesem i redaktorem naczelnym był Zbigniew Ostrowski. W 1995 rozpoczęto nadawanie również na częstotliwości 88,8 MHz, na której rozgłośnia emituje swój główny program dla Regionu Toruńskiego do dzisiaj.

Pierwsza siedziba redakcji Radia GRA mieściła się w dawnym biurowcu „Polmozbytu” przy ul. Poznańskiej w Toruniu. W 2013 roku przeniosła się na II piętro biurowca przy ul. Szosa Chełmińska 166. Teraz swoje nowe miejsce odnalazła w Młynach Kultury przy ul. Kościuszki 77 na IV piętrze w zrewitalizowanym, historycznym budynku Młynów Richtera.

Początki funkcjonowania radia wspominał w trakcie uroczystości prezydent Torunia Michał Zaleski. – Ponad 30 lat temu Radio GRA zaczęło docierać do nas – mieszkanek i mieszkańców Torunia. Po dwóch latach 88,8 stało się kanonem rozgłośni radiowych. Bardzo dziękuję za to, że tacy jesteście, że dynamicznie rozwijacie swój zasięg, swoje oddziaływanie przez mądrość kształtowania tego co robicie, mądrość kształtowania informacji, mądrość kształtowania relacji społecznych i także mądrość kształtowania naszych zachowań w czasie wolnym, bo przecież słuchamy z radością muzyki Radia GRA. Miejcie się w tym nowym miejscu dobrze. 

Prezydent wręczył redaktorowi naczelnemu Radia GRA Mariuszowi Składanowskiemu - oprócz kwiatów i listu gratulacyjnego - obraz z panoramą Torunia. Przypomniał też, że w 2011 r. otrzymał od Radia GRA prezent – makietę mostu. - Ta szczęśliwa makieta do dzisiaj stoi u mnie w pracy i to ona przyniosła szczęście toruniankom i torunianom. Dzisiaj mają nowy most. Podczas uroczystości odbyła się prezentacja nowej siedziby radia i zwiedzanie specjalnej wystawy fotograficznej.

Radio GRA skupia się przede wszystkim na lokalnych wiadomościach politycznych, kulturalnych i sportowych. Repertuar muzyczny jest bardzo szeroki: od najnowszych hitów do nieco starszych. Czekają na nas piosenki popowe, dance'owe, żywiołowe i spokojne, ale przede wszystkim przebojowe.

Wśród najpopularniejszych programów znajdziemy takie jak Dzień Dobry Toruń (od poniedziałku do piątku od godziny 6.00 do 9.00), Muzyka Wybrana dla Ciebie (od godz. 9.00 do 13.00), lub Taneczne Radio Gra (od godz. 18.00 w piątki). 

Fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: samochody - mercedesy
  Miasto
  W niedzielę 19 maja 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Ogólnopolskiego Zlotu Mercedes-Benz w Toruniu, która prawdopodobnie będzie największym na świecie tegorocznym spotkaniem fanów tej prestiżowej marki.
 • Kultura, Miasto, Sport
  W ten weekend szykuje się duża dawka dobrej muzyki i historii. Wszystko za sprawą tegorocznego VIII Festiwalu Muzykofilia i I Toruńskiej Nocy Muzeów. Miłośników teatru zapraszamy na 38. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora. Wystąpią znani aktorzy, m.in. Sławomir Holland, Sonia Bohosiewicz, Piotr Kondrat i Wiesław Komasa. Z kolei dla fanów...
 • Wyścigi rowerkowe dla dzieci 2024 - plakat
  Miasto, Sport
  19 maja 2024 r. na toruńskiej Motoarenie odbędą się wyścigi rowerowe dla dzieci.
 • Bulwar Filadelfijski otwarty na całej długości
  Drogi, Miasto
  Dobre wieści z Bulwaru Filadelfijskiego. Dziś (14 maja) o godzinie 17.00 zostanie udostępniony do ruchu drugi, ostatni odcinek tej ulicy.
 • Kultura, Miasto
  Muzeum Okręgowe w Toruniu zaprasza na I Toruńską Noc Muzeów, która odbędzie się w sobotę 18 maja 2024 r. w godz. od 18:00 do 00.00.
 • Na zdjęciu: pani daje dziecku cukierki z koszyka
  Miasto
  Po raz 12. Zespół Szkół nr 19 zorganizował piknik dla swoich uczniów i ich rodzin. Atrakcji było co nie miara!
 • Orsolya Zsuzsanna Kovács, Ambasador Węgier w Polsce, była gościem prezydenta Torunia Pawła Gulewskiego 17 maja 2024 r.
 • Karatecy z klubu Kimura Toruń wrócili z medalami z Międzynarodowych Mistrzostw Polish Open oraz WGKF w full contact karate.
 • Korzyści płynące z programu „Cała Polska Strefą”, wyzwania związane z cyfryzacją i automatyzacją, wyniki najnowszego raportu Randstad oraz oferta działań probiznesowych Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu – to główne tematy spotkania dla przedsiębiorców z sektora BPO, na które zapraszamy 4 czerwca 2024 roku do restauracji Mio Piano w Toruniu.
 • W imieniu Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego zapraszamy przedsiębiorców do udziału w "Polsko-Litewskim Forum Biznesowym na Kujawach i Pomorzu". Forum odbędzie się w dniach 6-7 czerwca 2024 r. w Toruniu i Bydgoszczy. Udział jest bezpłatny.
 • Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" w Toruniu zaprasza na niezapomnianą noc pełną sztuki, dźwięków i inspirujących spotkań. Przyjdźcie z rodziną i przyjaciółmi – każdy znajdzie coś dla siebie!
 • Prezydent Miasta Torunia ogłasza możliwości zgłaszania kandydatów na członków Rady Seniorów Miasta Torunia na lata 2024-2029.
 • W ramach forum uczelni partnerskich projektu YUFE odbyło się spotkanie przedstawicieli uczelni członkowskich, w tym UMK, w którym udział wziął prezydent Paweł Gulewski.
 • W ten weekend szykuje się duża dawka dobrej muzyki i historii. Wszystko za sprawą tegorocznego VIII Festiwalu Muzykofilia i I Toruńskiej Nocy Muzeów. Miłośników teatru zapraszamy na 38. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora. Wystąpią znani aktorzy, m.in. Sławomir Holland, Sonia Bohosiewicz, Piotr Kondrat i Wiesław Komasa. Z kolei dla fanów...