Toruńskie Kolekcje. Zbiory Agaty i Marka Rissmannów | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Toruńskie Kolekcje. Zbiory Agaty i Marka Rissmannów

Data wydarzenia
-
Opis wydarzenia: 

Muzeum Okręgowe w Toruniu rozpoczyna nowy cykl wystaw pod wspólnym tytułem – Toruńskie kolekcje. Od 1 kwietnia 2023 r. w Ratuszu Staromiejskim można podziwiać wystawę poświęconą Agacie i Markowi Rissmannom. W dniach 29-30 kwietnia odbędą się spotkania z kuratorem wystawy.

Toruńskie kolekcje – to nowy cykl wystaw w Muzeum Okręgowym w Toruniu, którego celem jest zaprezentowanie zbiorów oraz sylwetek osób, których pasją jest gromadzenie dzieł sztuki, jak i przedmiotów związanych z szeroko rozumianą historią – bibliofilów, bronioznawców, filatelistów. Pierwsza z serii ekspozycja poświęcona jest Agacie i Markowi Rissmannom, którzy przez ostatnie lata gromadzili obrazy i grafiki. Na wystawie zaprezentowano grafiki i obrazy 28 artystów, wśród których znajdują się prace m.in.: Jerzego Hoppena, Stanisława Borysowskiego, Tymona Niesiołowskiego, Romualda Drzewieckiego, Teresy Jakubowskiej, braci Kotlarczyków – Zygmunta i Józefa, Barbary Narębskiej-Dębskiej, Marii Pokorskiej, Bogdana Przybylińskiego, Marii Wąsowskiej, Bożeny Majewskiej czy Krystyny  zalewskiej. Prace z kolekcji datowane są od lat 20. XX w. po pierwsze dziesięciolecie XXI w. 

Zapraszamy na spotkanie z kuratorem wystawy. Udział w spotkaniu zawiera się w cenie biletu wstępu do muzeum.

Prowadzenie: S. Stenka

Miejsce: Ratusz Staromiejski, Mała Galeria (II p.), Rynek Staromiejski 1

Terminy spotkań:

sobota, 29.04.2023, godz. 11.00

niedziela, 30.04.2023, godz. 11.00

Data: 
29.04.2023 11:00 — 30.04.2023 11:00
Miejsce: 
Ratusz Staromiejski w Toruniu
Kategoria wydarzenia: 
Wystawa
Spotkanie
Położenie: 

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

  • Poznaliśmy pierwsze nazwiska zaproszonych artystów!
  • 11 czerwca 2024 r. prezydent Paweł Gulewski spotkał się z Radami Okręgów Staromiejskie i Bydgoskie.
  • Prezydent Torunia wydłużył termin zgłaszania kandydatów na członków Rady Seniorów Miasta Torunia na lata 2024-2029.
  • W dniach 15-17 czerwca 2024 r. przypada 100 – lecie maratonu w Polsce. To właśnie w Grodzie Kopernika 15 czerwca 1924 r. miała miejsce meta pierwszego, najdłuższego biegu maratońskiego w Polsce.
  • Do 30 czerwca 2024 r. trwają konsultacje społeczne dotyczące projektu uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie określenia zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji na terenie Gminy Miasta Toruń.
  • Budowa nowej linii tramwajowej do pętli przy ul. Heweliusza nagrodzona Medalem Europejskim!
  • Drużyna chłopców U12 Społecznej Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego Stowarzyszenia "Edukacja" w Toruniu odniosła wielki sukces w XXIV edycji Pucharu Tymbarka. Zespół zajął 4. miejsce w całej Polsce, w swojej kategorii wiekowej.   - To ogromne osiągnięcie dla naszej szkoły i miasta Torunia. Nasza drużyna wykazała się nie tylko doskonałymi...
  • We wrześniu 2024 r. w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy odbędą się warsztaty profilaktyczne w ramach miejskiego programu profilaktyki uzależnień.