Toruńskie „Gazele Biznesu” | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Toruńskie „Gazele Biznesu”

Biznes, Miasto
Data publikacji: 15 stycznia 2024
Autor: Magdalena Winiarska
Grafika informująca o rankingu Gazele Biznesu

42 najbardziej dynamiczne małe i średnie firmy z Torunia znalazły się w dorocznym rankingu Gazele Biznesu. Wśród wyróżnionych przez „Puls Biznesu” są przedsiębiorstwa, które uzyskując doskonałe wyniki finansowe i dynamicznie się rozwijając, tworzą serce miejskiego ekosystemu gospodarczego.

Gazele Biznesu to najstarszy, najbardziej wiarygodny i najpopularniejszy ranking małych i średnich firm w Polsce. „Puls Biznesu” organizuje go nieprzerwanie od 2000 r. Udział w rankingu jest bezpłatny. Tegoroczna lista Gazel Biznesu, przynosi swoisty opis stanu sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Zestawienie Gazel Biznesu 2023 liczy o prawie 200 firm więcej niż jego poprzednie wydanie i jest pod tymwzględem rekordowe w 24-letniej historii rankingu. Gazela Biznesu 2023 to firma, która:rozpoczęła działalność przed rokiem 2020 i prowadzi ją nieprzerwanie do dziś;w roku bazowym 2020 osiągnęła przychody ze sprzedaży w przedziale pomiędzy 3 a 200 mln zł; w latach 2020-2022 z roku na rok notowała wzrost przychodów ze sprzedaży; w latach 2020-2022 ani razu nie odnotowała straty; umożliwiła analizę swoich wyników finansowych przynajmniej z trzech badanych lat. O miejscu firmy w rankingu decydował osiągnięty przez nią w latach 2020-2022 procentowywzrost przychodów, przy czym przychody z roku 2020 stanowiły 100 proc.

Wśród toruńskich firm w rankingu, najwyżej - na 9. miejscu, została sklasyfikowana firma fotowoltaiczna Zilinskis ze wzrostem przychodów na poziomie ponad 641,84%. Spółka zanotowała ponad 66 mln zł przychodów. Kolejne z toruńskich firm na liście to: Maszyny-Polskie.pl, Odyssey, Sem Polska, Kubo Poland, Addwood, Ragt Semences Polska, Staler Market, Er-Stal, Aniro, Handle Service, Invest-Tech, Alumaster Polska, Sinograf, Polytor, Eurohansa, Malif, Pak, Veyna Weyna i S-ka, Fart Produkt, Farco, Nomet, Trade Agro, Kverneland Group Polska, Wipe & Go, Piastpol, Altom Fabryka Okien, Plast-Farb, Kala Izolacje Jarzynowski, Morchal, Bella-Handel, Forbox, Eib, Timber Trade, Trops, Mager, Torimpex Trade, Świat Zdrowia, A100, Paluszek M i P Piotr Paluch, Spółdzielnia Mieszkaniowa Na Skarpie, Howden Polska, Maximus Broker.

Najczęściej czytane aktualności

  • Poznaliśmy pierwsze nazwiska zaproszonych artystów!
  • 11 czerwca 2024 r. prezydent Paweł Gulewski spotkał się z Radami Okręgów Staromiejskie i Bydgoskie.
  • Prezydent Torunia wydłużył termin zgłaszania kandydatów na członków Rady Seniorów Miasta Torunia na lata 2024-2029.
  • W dniach 15-17 czerwca 2024 r. przypada 100 – lecie maratonu w Polsce. To właśnie w Grodzie Kopernika 15 czerwca 1924 r. miała miejsce meta pierwszego, najdłuższego biegu maratońskiego w Polsce.
  • Do 30 czerwca 2024 r. trwają konsultacje społeczne dotyczące projektu uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie określenia zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji na terenie Gminy Miasta Toruń.
  • Budowa nowej linii tramwajowej do pętli przy ul. Heweliusza nagrodzona Medalem Europejskim!
  • Drużyna chłopców U12 Społecznej Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego Stowarzyszenia "Edukacja" w Toruniu odniosła wielki sukces w XXIV edycji Pucharu Tymbarka. Zespół zajął 4. miejsce w całej Polsce, w swojej kategorii wiekowej.   - To ogromne osiągnięcie dla naszej szkoły i miasta Torunia. Nasza drużyna wykazała się nie tylko doskonałymi...
  • We wrześniu 2024 r. w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy odbędą się warsztaty profilaktyczne w ramach miejskiego programu profilaktyki uzależnień.