Toruńskie forum NGO | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Toruńskie forum NGO

Miasto
Data publikacji: 23 listopada 2022
Autor: Paweł Piotrowicz
Fragment plakatu forum

Po raz siedemnasty toruńskie organizacje pozarządowe spotykają się na miejskim forum NGO. W tym roku będą wybierać swoich przedstawicieli do Rady Działalności Pożytku Publicznego Miasta Torunia.

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią pozarządówki znów spotkają się na żywo, w salach Dworu Artusa, 24 listopada 2022 r., od godziny 10:00.

Szczególnym elementem tegorocznego spotkania będzie wybór reprezentantów sektora pozarządowego do Rady Działalności Pożytku Publicznego Miasta Torunia na kolejną trzyletnią kadencję 2023-2025. Rada, która jest ciałem opiniodawczo-doradczym powoływanym przez Prezydenta Torunia, składa się z 18 osób, w tym połowę jej składu stanowią właśnie reprezentanci toruńskiego sektora pozarządowego. Do wyborów zgłosiło się czternastu kandydatów (zobacz wykaz kandydatów >>>) - uczestnicy forum, w głosowaniu, wybiorą dziewięciu spośród nich.

W programie merytorycznym spotkania znajdują się bloki warsztatowe dotyczące funkcjonowania organizacji: „Jak być organizacją uczącą się? Kompetencje przyszłości NGO” oraz wolontariatu: „Wolontariat w NGO - jak organizować i angażować wolontariuszy”. Organizacje będą także mogły zapoznać się z wnioskami wynikającymi z badania „Czego mieszkańcy czekują od NGO?”. W mini sesji plakatowej zawarto informacje o aktualnie dostępnych konkursach dotacyjnych dla pozarządówek (przejdź do informacji o konkursach dla ngo >>>). Równolegle będzie działać Kawiarenka Obywatelska Seniorów.

Forum organizuje Urząd Miasta Torunia oraz Toruńskie Centrum Usług Społecznych, wspólnie z Radą Działalności Pożytku Publicznego Miasta Torunia.

Partnerzy merytoryczni:

 • Fundacja Archipelag Inicjatyw - Kamienica Inicjatyw
 • Fundacja Studio M6
 • Pomorska Fundacja Rozwoju, Kultury i Sztuki
 • Rada Seniorów Miasta Torunia

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: walka bokserska
  Miasto, Sport
  9 i 10 grudnia 2023 r. w hali tenisowej przy ul. Szosa Chełmińska odbędą się walki finałowe Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim.
 • Na zdjęciu: otwarcie Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim
  Miasto, Sport
  Od 4 do 10 grudnia 2023 r. Toruń jest stolicą boksu – rozpoczęły się Mistrzostwa Polski seniorek i seniorów w boksie olimpijskim.
 • Na zdjęciu: stół z kolorowymi papierami, przy nim siedzą dzieci podczas warsztatów
  Kultura, Miasto
  Przy ul. Kościuszki, w obrębie dawnych Młynów Richtera oficjalnie otworzono Młyn Kultury, w którym swoje miejsce znalazły trzy instytucje kulturalne, kierowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
 • Na zdjęciu; rzeźba mostu im. gen. E. Zawackiej wykonana w lodzie
  Miasto
  Jedną z atrakcji 10. rocznicy powstania mostu gen. Elżbiety Zawackiej było rzeźbienie mostu w lodzie. Spektakularna rzeźba stanęła na Rynku Staromiejskim.
 • Kultura, Miasto, Sport
  Od 10 lat białe łuki mostu im. gen. Elżbiety Zawackiej są nieodłącznym elementem panoramy Torunia. Rocznicę otwarcia drugiego toruńskiego mostu drogowego obchodzimy w ten weekend.
 • Na zdjęciu: grupa osób, w tle most drogowy
  Drogi, Miasto
  Liczne grono torunianek i torunian wraz z prezydentem Michałem Zaleskim pozowało do wspólnej fotografii z mostem drogowym im. gen. Elzbiety Zawackiej w tle z okazji 10. rocznicy jego otwarcia.
 • Poznaliśmy laureatów 44. edycji konkursu plastycznego pn. „Moja przygoda w muzeum”. Organizatorem konkursu jest Muzeum Okręgowe w Toruniu.
 • 10 grudnia 2023 r. na Lodowisku Mentor Sport rozegrany zostanie coroczny turniej charytatywny Świąteczna Bitwa Gwiazd.
 • Dobra informacja dla miłośników jazdy na łyżwach. 16 grudnia 2023 roku otwarte zostanie lodowisko sezonowe Przy Skarpie. Po dłuższej przerwie ponownie otwarte zostanie sezonowe lodowisko MOSiR, które znajduje się przy ul. Przy Skarpie 2. Pierwsi łyżwiarze będą mogli wejść na lód 16 grudnia 2023 roku. Lodowisko będzie czynne od poniedziałku do...
 • Obywatele Ukrainy mogą skorzystać z bezpłatnej doraźnej pomocy psychologicznej.
 • Prezydent Torunia Michał Zaleski odwiedził z opłatkiem i upominkami toruńskie kluby seniora.
 • 9 i 10 grudnia 2023 r. w hali tenisowej przy ul. Szosa Chełmińska odbędą się walki finałowe Mistrzostw Polski w Boksie Olimpijskim.
 • Od 10 lat białe łuki mostu im. gen. Elżbiety Zawackiej są nieodłącznym elementem panoramy Torunia. Rocznicę otwarcia drugiego toruńskiego mostu drogowego obchodzimy w ten weekend.
 • W najbliższą niedzielę, 10 grudnia 2023 r., w rejonie Motoareny odbędzie się impreza samochodowa „4. Toruńska Barbórka”. W związku z tym z ruchu na kilka godzin zostanie zmieniona organizacja ruchu.