Toruńskie forum NGO | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Toruńskie forum NGO

Miasto
Data publikacji: 23 listopada 2022
Autor: Paweł Piotrowicz
Fragment plakatu forum

Po raz siedemnasty toruńskie organizacje pozarządowe spotykają się na miejskim forum NGO. W tym roku będą wybierać swoich przedstawicieli do Rady Działalności Pożytku Publicznego Miasta Torunia.

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią pozarządówki znów spotkają się na żywo, w salach Dworu Artusa, 24 listopada 2022 r., od godziny 10:00.

Szczególnym elementem tegorocznego spotkania będzie wybór reprezentantów sektora pozarządowego do Rady Działalności Pożytku Publicznego Miasta Torunia na kolejną trzyletnią kadencję 2023-2025. Rada, która jest ciałem opiniodawczo-doradczym powoływanym przez Prezydenta Torunia, składa się z 18 osób, w tym połowę jej składu stanowią właśnie reprezentanci toruńskiego sektora pozarządowego. Do wyborów zgłosiło się czternastu kandydatów (zobacz wykaz kandydatów >>>) - uczestnicy forum, w głosowaniu, wybiorą dziewięciu spośród nich.

W programie merytorycznym spotkania znajdują się bloki warsztatowe dotyczące funkcjonowania organizacji: „Jak być organizacją uczącą się? Kompetencje przyszłości NGO” oraz wolontariatu: „Wolontariat w NGO - jak organizować i angażować wolontariuszy”. Organizacje będą także mogły zapoznać się z wnioskami wynikającymi z badania „Czego mieszkańcy czekują od NGO?”. W mini sesji plakatowej zawarto informacje o aktualnie dostępnych konkursach dotacyjnych dla pozarządówek (przejdź do informacji o konkursach dla ngo >>>). Równolegle będzie działać Kawiarenka Obywatelska Seniorów.

Forum organizuje Urząd Miasta Torunia oraz Toruńskie Centrum Usług Społecznych, wspólnie z Radą Działalności Pożytku Publicznego Miasta Torunia.

Partnerzy merytoryczni:

 • Fundacja Archipelag Inicjatyw - Kamienica Inicjatyw
 • Fundacja Studio M6
 • Pomorska Fundacja Rozwoju, Kultury i Sztuki
 • Rada Seniorów Miasta Torunia

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Rozpoczęła się 15. edycja festiwalu Sztuki Natury. W toruńskich galeriach i centrach kultury można podziwiać wystawy sztuk wizualnych inspirowanych przyrodą.
 • Kultura, Miasto
  Silnie związane z Toruniem flisackie tradycje zostały wpisane na listę reprezentatywną niematerialnego dziedzictwa kulturowego ludzkości UNESCO!
 • Na zdjęciu: charakterystyczny biały namiot, którym stanowi zadaszenie nad boiskiem na osiedlu Przy Skarpie
  Miasto, Sport
  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji odbudował i ponownie postawił powłokę nad pełnowymiarowym boiskiem do piłki nożnej przy ul. Przy Skarpie. Charakterystyczny biały balon, a mówiąc fachowo, powłoka pneumatyczna, jest z powrotem na swoim miejscu.
 • Miasto
  Niezwykły, świątecznie iluminowany i rozbrzmiewający kolędami tramwaj zgodnie z tradycją rozpocznie w Mikołajki, 6 grudnia 2022 r. kursowanie po ulicach Torunia. Podczas jego pierwszego przejazdu nie zabraknie niespodzianek.
 • Zdjęcie przedstawia dzieci w czapkach św. Mikłaja biegnące ulicą Szeroką
  Miasto, Sport
  W niedzielę, 4 grudnia 2022 r. wystartuje jubileuszowy XX FESTIWAL BIEGÓW ŚWIĘTYCH MIKOŁAJÓW. Dzień wcześniej, 3 grudnia 2022 r., na Rynku Staromiejskim w godz. 11:00 – 12:30, odbędą się imprezy dla dzieci, w tym BIEG MIKOŁAJKA.
 • Bieg Św. Mikołajów w Toruniu odbędzie się 4 grudnia.
  Miasto
  W najbliższą niedzielę 4 grudnia 2022 r. w godzinach od 11.30 do 14.30 ulicami Torunia pobiegną Święci Mikołajowie.
 • Prace przy budowie nowej linii tramwajowej idą w dobrym tempie. Na odcinku od pl. NOT do przejazdu kolejowo-drogowo-tramwajowego na ul. Legionów zaawansowanie robót wynosi 64 procent, a dalej – od przejazdu wzdłuż ul. Polnej, Ugorów i Watzenrodego – 80 procent.
 • Zawodnicy klubu sportowego Laguna 24 Toruń walczyli o medale w finale Klubowego Pucharu Polski i jednocześnie Zimowych Mistrzostwach Polski w pływaniu w płetwach. Zdobyli 32 medale indywidualne i 4 medale w sztafetach.
 • Pod Pomnikiem Artylerii Polskiej oraz na terenie poligonu Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu przez dwa dni odbywały się uroczystości z okazji Święta Wojsk Rakietowych i Artylerii.
 • Apel o wsparcie obywateli Ukrainy i pomoc w zgromadzeniu dla nich rzeczy niezbędnych do przetrwania zimy w walczącym kraju wystosował prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • W Toruńskim Centrum Aktywności Lokalnej 2.Piętro przy ul. Konopnickiej 13 odbyło się bezpłatne szkolenie dot. tworzenia wartościowych treści w sieci. Warsztaty były częścią programu Firmy Jutra prowadzonego przez Google, PFR i OChK.
 • Specjalistyczny Szpital Miejski im. Mikołaja Kopernika w Toruniu otrzymał prestiżowe, najwyższe wyróżnienie - Status Diamentowy od Inicjatywy Angels oraz Europejskiej Organizacji Udarowej za leczenie udarów mózgu w III kwartale 2022 roku.
 • W związku z obchodami święta Radia Maryja w sobotę 3 grudnia 2022 r. zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu, które obejmą ulicę Żwirki i Wigury, Drogę Starotoruńską oraz ulicę Bema.
 • 1 grudnia 2022 r. minęła 28. rocznica śmierci Honorowej Obywatelki Torunia Wandy Szuman, nestorki toruńskiej pedagogiki, twórczyni miejscowego oddziału PCK i pionierki rehabilitacji osób niepełnosprawnych.