Toruńskie forum NGO | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Toruńskie forum NGO

Miasto
Data publikacji: 23 listopada 2022
Autor: Paweł Piotrowicz
Fragment plakatu forum

Po raz siedemnasty toruńskie organizacje pozarządowe spotykają się na miejskim forum NGO. W tym roku będą wybierać swoich przedstawicieli do Rady Działalności Pożytku Publicznego Miasta Torunia.

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią pozarządówki znów spotkają się na żywo, w salach Dworu Artusa, 24 listopada 2022 r., od godziny 10:00.

Szczególnym elementem tegorocznego spotkania będzie wybór reprezentantów sektora pozarządowego do Rady Działalności Pożytku Publicznego Miasta Torunia na kolejną trzyletnią kadencję 2023-2025. Rada, która jest ciałem opiniodawczo-doradczym powoływanym przez Prezydenta Torunia, składa się z 18 osób, w tym połowę jej składu stanowią właśnie reprezentanci toruńskiego sektora pozarządowego. Do wyborów zgłosiło się czternastu kandydatów (zobacz wykaz kandydatów >>>) - uczestnicy forum, w głosowaniu, wybiorą dziewięciu spośród nich.

W programie merytorycznym spotkania znajdują się bloki warsztatowe dotyczące funkcjonowania organizacji: „Jak być organizacją uczącą się? Kompetencje przyszłości NGO” oraz wolontariatu: „Wolontariat w NGO - jak organizować i angażować wolontariuszy”. Organizacje będą także mogły zapoznać się z wnioskami wynikającymi z badania „Czego mieszkańcy czekują od NGO?”. W mini sesji plakatowej zawarto informacje o aktualnie dostępnych konkursach dotacyjnych dla pozarządówek (przejdź do informacji o konkursach dla ngo >>>). Równolegle będzie działać Kawiarenka Obywatelska Seniorów.

Forum organizuje Urząd Miasta Torunia oraz Toruńskie Centrum Usług Społecznych, wspólnie z Radą Działalności Pożytku Publicznego Miasta Torunia.

Partnerzy merytoryczni:

 • Fundacja Archipelag Inicjatyw - Kamienica Inicjatyw
 • Fundacja Studio M6
 • Pomorska Fundacja Rozwoju, Kultury i Sztuki
 • Rada Seniorów Miasta Torunia

Najczęściej czytane aktualności

 • Tereny zielone w Toruniu
  Eko, Miasto
  Miasto Toruń kontynuuje lokalne opryski przeciwko meszkom i komarom. Sytuacja na terenach zielonych jest na bieżąco monitorowana.
 • Kultura, Miasto
  W ramach Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu odbędą się m.in. spotkanie młodych, rodzinny piknik kosmiczny pt. "Astrobaza Toruń" oraz wyjątkowy koncert "Pod wspólnym niebem" z udziałem znanych gwiazd.
 • Kultura, Miasto
  Już po raz kolejny mamy zaszczyt i przyjemność zaprosić wszystkich na wyjątkowy Dzień Dziecka – Michayland 2024, który odbędzie się w malowniczym parku na Bydgoskim Przedmieściu.
 • Komunikacja miejska na długi weekend
  Miasto, MZK
  W czasie wydłużonego weekendu (30 maja - 2 czerwca br.) w Toruniu inaczej będzie funkcjonowała komunikacja miejska.
 • Kultura, Miasto, Sport
  Wielkimi krokami zbliża się do nas najmilsze święto - Dzień Dziecka. Tradycyjnie Rada Okręgu Jakubskie-Mokre zaprasza do wspólnego świętowania i zabawy na terenie Muzeum Artylerii w Toruniu.
 • Kultura, Miasto
  Z okazji Dnia Dziecka, 1 czerwca 2024 r. Dział Edukacji Muzeum Okręgowego w Toruniu zaprasza do udziału w grze historycznej „Zakon szuka szpiega” przeznaczonej dla dzieci od 8 lat.
 • Już po raz kolejny mamy zaszczyt i przyjemność zaprosić wszystkich na wyjątkowy Dzień Dziecka – Michayland 2024, który odbędzie się w malowniczym parku na Bydgoskim Przedmieściu.
 • Z okazji Dnia Dziecka, 1 czerwca 2024 r. Dział Edukacji Muzeum Okręgowego w Toruniu zaprasza do udziału w grze historycznej „Zakon szuka szpiega” przeznaczonej dla dzieci od 8 lat.
 • W ramach Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu odbędą się m.in. spotkanie młodych, rodzinny piknik kosmiczny pt. "Astrobaza Toruń" oraz wyjątkowy koncert "Pod wspólnym niebem" z udziałem znanych gwiazd.
 • Rozpoczęły się nasadzenia kwiatów w centrum Torunia. Łącznie pojawi się tam ok. 11,5 tys. kwitnących roślin.
 • Korzyści płynące z programu „Cała Polska Strefą”, wyzwania związane z cyfryzacją i automatyzacją, wyniki najnowszego raportu Randstad oraz oferta działań probiznesowych Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu – to główne tematy Spotkania dla przedsiębiorców z sektora BPO, na które zapraszamy 4 czerwca 2024 r. do Restauracji Mio Piano w Toruniu.
 • Od 27 do 30 maja 2024 r. trwają konsultacje społeczne dotyczące projektu uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie określenia zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji na terenie Gminy Miasta Toruń.
 • Z okazji obchodzonego 27 maja Dnia Pracownika Samorządowego i Dnia Samorządu Terytorialnego życzenia urzędnikom składają prezydent Paweł Gulewski oraz przewodniczący Rady Miasta Łukasz Walkusz wraz z Radnymi.
 • Pani Päivi Maarit Laine, Ambasador Finlandii w Polsce odwiedziła Urząd Miasta Torunia. 27 maja 2024 r. spotkał się z nią Prezydent Paweł Gulewski. Była to pierwsza oficjalna wizyta Pani Ambasador w Toruniu. Towarzyszył jej Konsul Honorowy Finlandii w Toruniu, pan Tadeusz Pająk. Podczas rozmowy w Urzędzie Miasta Torunia Pan Prezydent wyraził...