www.torun.pl

Toruńskie Biegi Wolności – bieg 3.

Miasto, Sport
Data publikacji: 04 listopada 2019
Autor: Magdalena Winiarska

W sobotę 9 listopada 2019 r. wystartuje kolejny bieg w ramach  Toruńskich Biegów Wolności 2019/20120. W wydarzeniu weźmie udział blisko 450 osób z całej Polski.

Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Run To Run. Zawodnicy startują na dwóch dystansach: sztafeta 4x5km i 5 km (jedna trasa biegu). Start i meta znajdować się będą przy Przystani Toruń (ul. Popiełuszki 1-3).

Każdy uczestnik Toruńskich Biegów Wolności 2019/20 po każdej edycji otrzymuje pamiątkowy medal, którego całość będzie składać się na panoramę miasta Torunia. Szarfy poszczególnych medali są w kolorze biało-niebieskim, zgodnym z flagą miasta. W trzeciej edycji na medalu widnieje wizerunek Stefana Łaszewskiego, czyli pierwszego wojewody pomorskiego II RP.

Start zawodników nastąpi o godz. 11:00 na przy Przystani Toruń. Trasa będzie oznaczona znakami pionowymi i poziomymi co 1 kilometr. Uczestników biegu obowiązuje limit czasu 50 minut.

Harmonogram wydarzenia:
08:00-10:30 - godziny pracy Biura Zawodów (Przystań Toruń, ul. Popiełuszki 1-3, 87-100 Toruń)
08:00-14:00 - szatnie, toalety i prysznice oraz depozyt dostępny dla uczestników (Przystań Toruń, ul. Popiełuszki 1-3, 87-100 Toruń)
10:45-10:50 - wspólna rozgrzewka
10:50 - 10:55 - ustawianie się zawodników na starcie wg stref
10:55-10:59 - uroczyste otwarcie Toruńskich Biegów Wolności 2019
11:00 - START
11:15- 11:20 - wbieganie pierwszych zawodników na METĘ
12:00-12:15 - dekoracja zwycięzców biegu na 5 km (miejsca 1-3)
12:30-12:40 - dekoracja najszybszych drużyn (miejsca 1-3)
13:00 - uroczyste zakończenie Toruńskich Biegów Wolności

Toruń Europejskie Miasto Sportu zaprasza do kibicowania podczas tego wydarzenia.

Fot. Adam Zakrzewski

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  O tym, jak bezpiecznie przetrwać pandemię, rozmawiamy z mgr Ewą Nowak - Wąsicką, Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym.
 • Drogi, Inwestycje
  Most drogowy im. Józefa Piłsudskiego to obecnie jeden z większych placów budowy w Toruniu. Inwestycja zakończy się w listopadzie 2021 roku.
 • Eko, Miasto
  W lipcu zaplanowano pierwsze koszenie terenów zielonych na obszarze należących do Gminy Miasta Toruń. To pomoże w pielęgnacji „łąk kwietnych”, które na lato zostaną ubarwione typowymi dla tej pory roku kwiatami.
 • Miasto
  Podczas drugiej tury wyborów Prezydenta RP, w niedzielę 12 lipca 2020 roku, w Toruniu czynna będzie bezpłatna infolinia wyborcza.
 • Drogi, Inwestycje
  Dużym zainteresowaniem mieszkańców cieszy się budowana ścieżka rowerowa, która połączy Bydgoskie Przedmieście z Osadą Leśną na Barbarce. Dlatego spieszymy z informacją, ścieżka będzie gotowa do końca lipca tego roku!Osada Leśna na Barbarce to miejsce bardzo chętnie odwiedzane przez rowerzystów. Całe rodziny obierają ten kierunek podróży jako...
 • Kultura, Miasto, Sport
  Najbliższy weekend zapowiada się teatralnie i filmowo! Na toruńskich ulicach i scenach plenerowych zobaczyć będzie można: "La La Land", spektakl "Morskie Opowieści" oraz "Pinokio", a w CSW przeniesiemy się nad Sekwanę podczas 11. Przeglądu Nowego Kina Francuskiego.
 • Już 8 września 2020 r. kamienica na starówce idzie na sprzedaż. Nieruchomość zlokalizowana jest przy ul. Fosa Staromiejska 28 w bezpośrednim sąsiedztwie Teatru im. Wilama Horzycy. Cena wywoławcza to 1 milion złotych.
 • Podobnie jak w pierwszej turze wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, osoby niepełnosprawne mogą w niedzielę 12 lipca 2020 r. skorzystać w Toruniu z bezpłatnego transportu.
 • Dezynfekcja, środki ochrony osobistej, dystans – to główne zasady bezpieczeństwa sanitarnego obowiązujące podczas niedzielnych (12 lipca 2020 r.) wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
 • Na budowie w rejonie placu Rapackiego sporo się dzieje. Na al. św. Jana Pawła II, na jezdni od strony starówki, już niedługo pojawi się asfalt.
 • Ponad 25 mln zł wynosi wartość umów podpisanych w tym roku przez miasto Toruń z organizacjami pozarządowymi.
 • W drugiej turze wyborów Prezydenta RP torunianie oddadzą głosy w 123 obwodach do głosowania. Przypominamy, że tak jak w I turze, w 7 przypadkach będą to inne lokale wyborcze niż w poprzednich wyborach.
 • Toruńscy artyści fotograficy: Jadwiga i Marek Czarneccy wykonali nową fotograficzną panoramę Torunia od strony Wisły, o gigantycznej rozdzielczości. Zdjęcie można przeglądać w sieci internetowej.
 • Jaworskie Stowarzyszenie Miłośników Motoryzacji organizuje Rajd Samochodów Zabytkowych „Tylko dla zuchwałych”, podczas którego zawodnicy będą musieli zmierzyć się z interesującymi wyzwaniami, jakie dla nich przygotowano.