Toruński MZK znów wśród najlepszych | www.torun.pl

Toruński MZK znów wśród najlepszych

Miasto, MZK
Data publikacji: 28 września 2020
Autor: Sylwia Derengowska

Budżet obywatelski 2022, Start

Budżet obywatelski 2022, fragment plakatu

 

Rozpoczęliśmy kolejną edycję budżetu obywatelskiego w Toruniu - na rok 2022

>>> Przejdź do informacji na ten temat

  


Na zdjęciu nowoczesny autobus MZK

Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu już po raz kolejny znalazł się na podium w Ogólnopolskim Rankingu Przedsiębiorstw Komunikacji Miejskiej 2020 organizowanym przez redakcję „Strefy Gospodarki". MZK poprawił wynik sprzed roku i zajął drugie miejsce.  

„Strefa Gospodarki” to  ogólnopolski niezależny dodatek do „Dziennika Gazety Prawnej". Przeprowadzany od kilku lat ranking Przedsiębiorstw Komunikacji Miejskiej ma na celu wyłonienie spośród 100 przedsiębiorstw oraz zakładów komunikacyjnych w Polsce tych najlepszych, mających istotny wpływ na rozwój regionów oraz poprawy jakości życia. Analizie poddane zostały zarówno kwestie techniczne, jak i finansowe. Pod uwagę brane były ponadto tzw. dane miękkie, czyli współudział przedsiębiorstwa w życiu lokalnych społeczności, integracja z nimi, prowadzona polityka jakości oraz udział przedsiębiorstwa w pozyskiwaniu funduszy unijnych.

W 2020 roku Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu uplasował się wysoko, bo na drugim miejscu. Tym samym o jedno oczko poprawił pozycję sprzed roku i sprzed dwóch lat. Pierwsze miejsce zajęły Miejskie Zakłady Autobusowe Sp. z o.o. w Warszawie. Razem z nami ex aequo na drugim miejscu znalazło się Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o. w Tychach.

- Jestem dumny, że w tak trudnym czasie pandemii nie tylko nie spadliśmy z podium, ale wspinamy się coraz wyżej. To dla nas wielkie wyróżnienie i motywacja do dalszego rozwoju. Gratuluję pozostałym zwycięzcom rankingu. Wspólnie udowadniamy, że transport zbiorowy może i powinien być sprawny i ekologiczny - mówi prezes zarządu Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu Zbigniew Wyszogrodzki. - Zapewniam, że nie osiądziemy na laurach. Realizujemy duże unijne projekty związane z rozbudową i poprawą infrastruktury, a także doposażamy tabor. W tym roku podpisaliśmy umowę na zakup kolejnych pięciu nowoczesnych tramwajów, ośmiu autobusów zasilanych olejem napędowym z silnikami spełniającymi najwyższe normy EURO 6, a niebawem podpiszemy umowę na zakup sześciu autobusów elektrycznych oraz infrastruktury do ich ładowania.

Fot. Małgorzata Litwin

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Do grona toruńskich stulatków dołączyła 17 czerwca 2021 r. Pani Janina Buczkowska. W przeddzień urodzin jubilatkę odwiedził prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Na zdjęciu prezydent Michał Zaleski, pani Janina i jej rodzina uśmiechają się
  Miasto
  Do grona toruńskich stulatków dołączyła 17 czerwca 2021 r. Pani Janina Buczkowska. W przeddzień urodzin jubilatkę odwiedził prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Na zdjęciu ulica Broniewskiego z lotu ptaka
  Miasto, MZK
  Od poniedziałku 21 czerwca 2021 r. od około godziny 8:00 na fragmencie ulicy Broniewskiego zmieni się organizacja ruchu drogowego. Zmiana ma związek z modernizacją torowiska tramwajowego.
 • Na zdjęciu pracownicy w kamizelkach wchodzą do studni
  Miasto, MZK
  Trwają prace przy modernizacji torowiska tramwajowego w ciągu ul. Bydgoskiej. Obecnie roboty toczą się na odcinku od ul. Reja do Sienkiewicza.
 • Kobieta opalająca się nad Wisłą
  Miasto
  X Ogólnopolski Tydzień Świadomości Czerniaka 14-20 czerwca 2021 r. to okazja do przypomnienia zasad bezpiecznego korzystania ze słońca.
 • Na zdjęciu Muzeum Twierdzy Toruń z zewnątrz
  Koronawirus, Miasto
  Szczepienie podczas sobotnich zakupów czy podczas niedzielnego spaceru? W Toruniu to możliwe! W każdy weekend czerwca.
 • Z okazji 20-lecia Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki powstał film, który dokumentuje bogatą historię imprezy i zapowiada przyszłoroczną edycję.
 • W ciągu ostatniej doby w Toruniu potwierdzono 1 przypadek zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Nikt nie zmarł w wyniku COVID-19 w naszym mieście.
 • Każdy, kto organizuje jakiekolwiek wydarzenie plenerowe, w tym: zgromadzenie, akcję zbierania podpisów, happening czy nawet przemarsz w ścisłym centrum miasta, jest zobowiązany do uzyskania każdorazowo pozwolenia na ustawienie jakiejkolwiek infrastruktury (krzesło, stolik, sztaluga, daszek, namiot itp.)
 • Na toruńskich osiedlach regularnie pojawiają się watahy dzików. Zwiększająca się populacja oraz coraz częstsza obecność dzików w mieście mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi, dlatego przypominamy, aby nie zachęcać dzikich zwierząt do opuszczania leśnego środowiska.
 • XVIII edycja miejskiej akcji odbędzie się już 18-20 czerwca! Na uczestników czeka ponad setka rabatowych ofert w hotelach, restauracjach, sklepach i punktach usługowych.
 • Koncertowe atrakcje, spektakle, plenerowe kino letnie, konkurs muzyczny czy Piernikowa Aleja Gwiazd – tegoroczny program Święta Miasta pęka w szwach od wydarzeń. Oficjalne obchody potrwają ponad tydzień - od 20 do 27 czerwca 2021 r.
 • W środę 16 czerwca 2021 r. w Toruniu gościła ekipa programu OnetRano. Redaktor Beata Tadla rozmawiała z prezydentem Michałem Zaleskim o atrakcjach, jakie Toruń przygotował na lato dla mieszkańców i turystów.
 • 15 medali zdobytych indywidualnie i drużynowo - z takim imponującym dorobkiem wrócili karatecy KKT Kumade z Mistrzostw Polski we Wrocławiu.