Toruńscy łyżwiarze pojadą na igrzyska! [wideo] | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Toruńscy łyżwiarze pojadą na igrzyska! [wideo]

Miasto, Sport
Data publikacji: 27 kwietnia 2017
Autor: Magdalena Dębczyńska-Wróblewska
Toruńscy łyżwiarze pojadą na igrzyska! [wideo]

Łyżwiarze figurowi w parach tanecznych Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev będą reprezentować Polskę na igrzyskach olimpijskich w Pjongczang w 2018 r.

Łyżwiarze wywalczyli kwalifikację olimpijską podczas Mistrzostw Świata w Helsinkach. To pierwsza kwalifikacja olimpijska Polaków w tej dyscyplinie sportu od 8 lat, a wśród toruńskich zawodników w sportach zimowych będzie to pierwszy występ od 46 lat.

- Gratuluję Państwu wspaniałych sukcesów sportowych i dziękuję za znakomitą promocję Torunia na całym świecie – mówił prezydent Michał Zaleski, wręczając sportowcom listy gratulacyjne i okolicznościowe upominki.  

Prezydent Michał Zaleski spotkał się z łyżwiarzami 13 kwietnia 2017 r. Para taneczna w łyżwiarstwie Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev otrzymała z rąk nagrody rzeczowe i decyzje o podwyższeniu stypendium sportowego od kwietnia do grudnia do kwoty 3 tys. zł/miesiąc (do tej pory otrzymywali 1 tys. zł). Podziękowania i upominki prezydent przekazał również trenerce pary - Sylwii Nowak-Trębackiej i prezesesowi MKS „Axel” Markowi Kaliszkowi, dumnemu tacie Natalii.

Natalia Kaliszek (1996)  i Maksym Spodyriev (1993) to obecnie najlepsza para taneczna w Polsce. Razem trenują od 2014 r. Trzykrotnie wywalczyli tytuł Mistrzów Polski – w sezonie 2016/2017, 2015/2016 oraz 2014/2015. Na Mistrzostwach Świata Juniorów w 2015 roku zajęli siódme miejsce. W sezonie 2015/2016 ich taniec do muzyki fokstrota z programu krótkiego zyskał tak dobre oceny od sędziów, że komisja techniczna tańców na lodzie ISU oficjalnie zgłosiła tę sekwencję kroków do kanonu tańców na lodzie.

W Helsinkach po tańcu krótkim torunianie zajmowali 15. miejsce z najlepszym wynikiem sezonu 63,37 pkt. Taniec dowolny pojechali znakomicie i w ostatecznej klasyfikacji, z końcowym wynikiem 157,15 uplasowali się na 14. pozycji, wyprzedzając parę ukraińską Aleksandrę Nazarową i Maksyma Nikitina. Jest to także awans o dwie pozycje w stosunku do ubiegłorocznego występu na Mistrzostwach Świata w Bostonie. Poprawiając też swoje najlepsze wyniki w tym sezonie w obu programach, ustanowili swoje nowe rekordy życiowe! Największym jednak sukcesem jest niewątpliwie kwalifikacja olimpijska na igrzyska w Korei.

>>>Zobacz film z toruńskimi olimpijczykami

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Swoje święto obchodziło 12 sierpnia 2022 r. toruńskie Kolegium Jagiellońskie. Podczas uroczystości uczelni nadano status akademii.
 • Na zdjęciu Oficer Wojska Polskiego salutuje sztandarowi Garnizonu Toruń.
  Kultura, Miasto
  15 sierpnia, jak co roku, obchodzimy Święto Wojska Polskiego. Toruńskie uroczystości tradycyjnie rozpoczną się od mszy świętej w kościele garnizonowym św. Katarzyny.
 • Grafika wydarzenia
  Miasto, Sport
  Miasto Toruń i Stowarzyszenie GoSport! zapraszają na drugą edycję wydarzenia „Dzień Sportu 2022”. Podczas imprezy na toruńskich Stawkach możecie liczyć na treningi, sportowe animacje i konkursy z najlepszymi toruńskimi sportowcami.
 • Na zdjęciu: widok z drona na budowę linii tramwajowej
  Miasto, MZK
  Dłużej niż pierwotnie planowano zamknięty będzie odcinek Szosy Chełmińskiej od ul. Grudziądzkiej do pl. NOT. Przejazd nie będzie możliwy do 21 sierpnia 2022 r.
 • Na zdjęciu: trzy jachty z białymi żaglami na Wiśle
  Miasto, Sport
  14 sierpnia 2022 r. odbędzie się 57. edycja Długodystansowych Regat na Wiśle. Wydarzenie jest częścią Festiwalu Wisły.
 • Grafika z Areną Toruń
  Miasto, Sport
  Szlakiem toruńskiego sportu ruszą uczestnicy rekreacyjnego rajdu organizowanego przez Urząd Miasta oraz Stowarzyszenie GoSport! Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 21 sierpnia 2022 r.
 • W poniedziałek 15 sierpnia 2022 r. w związku z przypadającym świętem, ruch tramwajowy i autobusowy będzie ograniczony.
 • Anooki to zabawni bohaterowie instalacji, które będzie można zobaczyć na placu Rapackiego podczas 13. Bella Skyway Festival, który odbędzie się w Toruniu w dniach 16-20 sierpnia 2022 r.
 • Przy budynku Wydziału Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Torunia powstały trzy rabaty z nowymi nasadzeniami.
 • W związku z szybszym niż planowano zakończeniem prac montażowych przy 13. Bella Skyway Festival w rejonie Placu Rapackiego, Fontanna Cosmopolis została ponownie uruchomiona. Wszyscy spragnieni ochłody będą mogli korzystać z fontanny przez najbliższe upalne dni do godziny 18:00. Później, w godzinach wieczornych, w związku z organizacją festiwalu...
 • W okresie pomiędzy 15 a 17 sierpnia 2022 r. zmieniają się terminy odbioru odpadów.
 • Niemieccy dziennikarze portalu o kulinariach „Kulinariker” ponownie piszą o Toruniu! Tym razem zachęcają do odwiedzenia naszej starówki i jej smakowitych zaułków.
 • Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Toruniu ogłasza przetarg ustny na wynajem lokali użytkowych i miejsc parkingowych.
 • Kładka znajdująca się nad Trasą Prezydenta Raczkiewicza zazieleniła się – wykonane zostały nasadzenia zarówno na samym obiekcie, jak i na terenie przyległym.