Toruń znów za pół ceny | www.torun.pl

Toruń znów za pół ceny

Biznes, Miasto
Data publikacji: 09 października 2021
Autor: Magdalena Kujawa

Pomarańczowy napis GłosujMY na niebieskim tle z chmurkami.

Od 16 do 25 października 2021 r.
głosujemy na projekty do Budżetu obywatelskiego Torunia na 2022 rok.

>>> Przejdź do informacji na temat głosowania

  

osoba z punktu informacyjnego prezentuje plakat akcji

W naszym mieście po raz kolejny trwa akcja rabatowa Toruń za Pół Ceny. Przez trzy dni – 8-10 października 2021 r. - możemy liczyć na zniżki w 120 punktach, m.in. restauracjach, kawiarniach, sklepach i instytucjach kultury. Ceny spadły o połowę.

Toruń za Pół Ceny odbywa się już po raz 19. Urząd Miasta Torunia oraz Stowarzyszenie GOSPORT! do udziału w przedsięwzięciu tradycyjnie zaprosili restauracje, kawiarnie, kluby, instytucje kulturalne oraz sportowe, sklepy, punkty usługowe. Ceny poszczególnych produktów i usług spadły o 50%.

Miejsca, które biorą udział w akcji „Toruń za pół ceny”, zostały oznaczone specjalnymi plakatami, tak aby turyści oraz mieszkańcy Torunia nie mieli wątpliwości, których lokali/instytucji dotyczy zniżka.

Listy uczestników akcji z ofertą publikowane są m.in. na stronie akcji www.torunzapolceny.pl oraz na Facebooku (kliknij, aby przejść na profil) i Instagramie. Tam też odbywały się konkursy, podczas których można było m.in. zdobyć bezpłatne zaproszenia do restauracji, wygrać vouchery do punktów usługowych, bilety na mecze, ale też zaproszenia do skorzystania w weekend z możliwości wypróbowania elektrycznego samochodu od jednego z toruńskich dealerów motoryzacyjnych.

Akcja jest też szeroko promowana poza granicami naszego miasta, za pośrednictwem stacji radiowych grupy RMF FM. Impreza kierowana jest nie tylko do torunian, ale w dużej mierze do przyjezdnych. Nieprzypadkowo więc odbywa się dwa razy w roku – wiosną przed rozpoczęciem sezonu turystycznego, oraz jesienią – na jego zakończenie. Rabaty mają skusić mieszkańców innych miast do spędzenia u nas kilku dni.

Firmy i instytucje biorące udział w wydarzeniu obniżą ceny o połowę przynajmniej na trzy swoje podstawowe produkty lub usługi. Nie wszystkie cenowe atrakcje są jednak dostępne przez cały weekend. Z ofert sklepów można skorzystać wyłącznie w piątek i w sobotę, ponieważ przypadająca w tym tygodniu niedziela jest niehandlowa. Do akcji włączyli się tradycyjnie toruńscy restauratorzy. Równie bogata jest oferta toruńskich instytucji kulturalnych. Jest to okazja do udziału w wielu różnorodnych imprezach, np. koncertach Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej, wydarzeniach w Dworze Artusa i CKK Jordanki, spektaklach, np. Teatru Wilama Horzycy. Warto wybrać się też m.in. do Żywego Muzeum Piernika, Fortu I, Galerii Sztuki Wozownia, Muzeum Okręgowego, Skansenu Olenderskiego, czy też Młyna Wiedzy. Także toruńskie kluby sportowe zapraszają na swoje mecze. Można obejrzeć spotkania koszykarzy Twardych Pierników i hokeistów KH Energa Toruń za połowę ceny biletu.

W Ośrodku Informacji Turystycznej przez cały weekend działa specjalny punkt informacyjny w którym torunianie i turyści mogą sprawdzić, gdzie obowiązują zniżki w ramach akcji Toruń za pół ceny.

Fot. Adam Zakrzewski

Najczęściej czytane aktualności

 • Dynie na pl. Rapackiego
  Eko, Miasto
  Spacerujący w okolicach starówki dostrzegą w kilku miejscach okazałe dynie. W ten sposób Toruń oswaja jesienny czas.
 • Drzewo zwalone na nagrobki w nocy z 21/22 października 2021 r. na cmentarzu św. Jerzego, fot. Małgorzata Litwin
  Miasto
  Uszkodzone i zerwane dachy oraz linie energetyczne, powalone drzewa i spadające konary to skutki wichur, które przechodzą przez nasz region.
 • Na zdjęciu prezes Stowarzyszenia Wędka Wojciech Przybysz odbiera sakwę z monetami z rąk prezydenta Michała Zaleskiego
  Miasto
  Wrzucane na szczęście do Strugi Toruńskiej monety wyłowione zostały dzisiaj, 22 października 2021 r. przez grupę dzieci z Torunia, Poznania, Koszalina i Wrocławia. Strzeżony przez Smoka przy ul. Przedzamcze skarb przekazany zostanie Stowarzyszeniu Dzieciom i Młodzieży Wędka.
 • Na zdjęciu:Samochody parkujące przy chodniu wzdłuż cmentarza św. Jerzego
  Drogi, Miasto
  W okresie Wszystkich Świętych obowiązywać będzie inna organizacja ruchu, umożliwiająca dojechanie do toruńskich cmentarzy i zaparkowanie w ich pobliżu.
 • nagrobek rodziny Langraf
  Miasto
  Po raz dziewiętnasty 1 listopada 2021 r. Urząd Miasta Torunia i Towarzystwo Miłośników Torunia organizują kwestę na cmentarzu św. Jerzego. W tym roku celem zbiórki jest odnowa zabytkowego nagrobka rodziny Landgraf.
 • baner wydarzenia
  Biznes, Miasto
  Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu po raz kolejny zostało regionalnym koordynatorem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Celem projektu jest promocja świadomego kształtowania ścieżki kariery, próbowania własnych sił w biznesie, racjonalnego i odpowiedzialnego rozwijania firmy. Znamy już pierwsze wydarzenia tegorocznego projektu, o kolejnych...
 • „Czas solidarności” – to hasło przewodnie tegorocznego Festiwalu Sztuki Faktu, który odbędzie się 25-26 października 2021. Aby bezpiecznie kontynuować Festiwal nawet w czasie pandemii COVID-19, impreza przyjmie charakter hybrydowy.
 • W piątek 22 października 2021 roku utrzyma się w Toruniu silny wiatr.
 • Grupa mieszkańców partnerskiej Lejdy zgodnie z tradycją co roku odwiedza nasze miasto w okresie jesiennym. 21 października 2021 r. w Sali Rady Ratusza Staromiejskiego spotkał się z nimi zastępca prezydenta Torunia Paweł Gulewski.
 • Od 1 lipca 2021 r. istnieje możliwość ubiegania się o przyznanie bonu na zasiedlenie w wysokości 9 000,00 zł finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektu „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w Toruniu (V)” Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój.
 • Rada Miasta Torunia przyjęła zmiany w budżecie miasta na rok 2021 i Wieloletniej Prognozie Finansowej miasta Torunia na lata 2021-2050. Miało to miejsce podczas 35. Sesji Rady Miasta Torunia, która odbyła się w dniu 21 października 2021 r.
 • Wystawy Magdaleny Abakanowicz i innych rzeźbiarzy, a także grafik dziecięcych z całego świata dla miłośników kultury, 100. Rowerowa Masa Krytyczna i 38. Toruń Maraton dla aktywnych oraz wielka inauguracja sezonu siatkarskiego Aniołów Toruń dla kibiców – to tylko mała część propozycji weekendowych w Toruniu. 22-24 października 2021 r. na pewno nie...
 • Po raz 22. toruńska Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka zorganizowała Międzynarodowe Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży. Wręczenie nagród i otwarcie wystawy pokonkursowej odbyło się 21 października 2021 r.
 • Na stronie internetowej online.ecfcamerimage.pl oglądać można filmy poświęcone architekturze i architektom. Europejskie Centrum Filmowe Camerimage w ramach wydarzenia towarzyszącego wystawie podsumowującej konkurs na koncepcję architektoniczną ECFC prezentuje 4 filmy dokumentalne, składające się na przegląd filmów „Architektura w oku kamery /...